İçeriğe Yönlendir

OGS Cihaz Paralarının Üstüne Yatan Kunduzlar

Çağlar Bayur

Recommended Posts

Metin Mankal
Hamit inan yazdı:

Doğalgaz abonesi olurken TL olarak depozito alıp yıllar sonra aynı miktar hatta daha altını iade ettiren kanundur

Onu da vermiyorlar.Zamanında İ.Melih 300 dolar almıştı sayaç depozitosu olarak..20 seneyi doldurduğu için sayaç yenilendi..300 dolarımızı alamadık..Üstüne yeni sayaç için 800 lira depozito verdik..

• Beğen 1
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Bizimde elimizde kalan bir sürü cihaz var. Kgm yi dava edelim niye bu cihazları bize aldırdı diye. HGS ilk çıktığında KGS OGS kalkacak denildi. 

Plakadan tespitle tahsilat yapılabilen bir sistem mümkünken neden ilave bir cihaz etiket ?

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Etiket okumuyor ki zaten.

Bir de geçen kuzey marmara'dan geçtim ogs ile, ekranda ücret de yazmadı. Sövmeyelim diye göstermiyorlar ücreti galiba.

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Hasan Karabekiroglu yazdı:

Tıkır tıkır çalışan sistemi niye bozarlar anlaması güç.

Fazla tıkır çalışıyordu.. 

Servet Aydın yazdı:

Birilerini zengin etme eylemi net. Haram olsun her kuruşu. Çocuklarından 7 soyundan çıksın

Ptt'nin hgs dolumunu kim yapıyor bak görürsün birilerini. :)

Geçenlerde haber olmuştu, 

Ptt ye ait olan hgs nin dolumunu ptt yapmıyor, pttavm yapıyor.  Pttavm de ise ptt küçük ortak... mış.. 

Haberde böyle diyordu. ben demiyorum. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mehmet Ozyurek yazdı:

Fazla tıkır çalışıyordu.. 

Ptt'nin hgs dolumunu kim yapıyor bak görürsün birilerini. :)

Geçenlerde haber olmuştu, 

Ptt ye ait olan hgs nin dolumunu ptt yapmıyor, pttavm yapıyor.  Pttavm de ise ptt küçük ortak... mış.. 

Haberde böyle diyordu. ben demiyorum. 

pttavm’den yapılırsa komisyon alınıyor. 

ben pttmatik’ten komisyonsuz para yüklüyorum.  

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Ben ilk arabamı aldığımda hem OGS hem KGS vardı. Ancak KGS'ler ucuz diye gişeler hep sıra olurdu. OGS'den vızır vızır geçerdik. 

Asıl sorun, otomatik okumayan, bariyerli yerler. Olması gereken HGS OGS AGS BGS vs değil, plakanın sisteme tanıtılmasıdır. Ne gerek okumaya, anlamıyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Erdem Doğan yazdı:

HGS çıktığında yetkili kişi etiket ücreti için ben yeni sistem kurduğum için vatandaştan para istiyormuyum demişti.. @Mustafa Tüfekçi senin hemşehrin 😂

Benim hemşerim senin de köylün sayılır :∆

ben  zaten  tirabizonluyum diyorum sorana bı kere

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mustafa Tüfekçi yazdı:

tirabizonluyum 

Olmadığını hemen anlıyordur :) 

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Olmadığını hemen anlıyordur :) 

Laz saatime denk gelmedin ondan 😛

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Metin Çilo

Çok kısa bir hesap yaparsak. Türkiyede trafiğe kayıtlı araç sayısı 20 milyon diyelim.

Bu araçların yarısı 10 milyon OGS cihazı var diyelim.

Ogs cihazı ortalama 50 TL .

10.000.000*50=500.000.000 TL eder.

Paranın büyüklüğünü düşünün artık

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Öngür
(düzenlendi)

öyle bir yattılar ki hem de zaten buna müsaade eden de kabahat bankalar ne dendi ise onu yapıyorlar , banka isterseniz çöpe atabilirsiniz dedi . Ödediğimiz paralar da ÇÖP oldu. 

tarihinde Murat Öngür tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

Hey gidi yıllar... Arabada hem OGS vardı hem KGS zenginliğe bak... :D 

Köprüde hangi taraf boşsa oradan geçerdim... 

2006 da babama dolar üzerinden OGS yi satmıştı bir devlet bankası... OGS cihazıda dikiz aynası kadardı zaten... Parasını hak ediyordu... 

Belkide şuan OGS cihazı yüzünden dolar milyarderiyiz ama haberimiz yok... :D

Yorum bağlantısı
Deniz Kom

Benim cihaz, banka hatasından ötürü kara listeye alınmıştı. Haftalarca uğraştım, düzeltilmedi. OGS param da iade edilmedi. PTT'den HGS almıştım. Ama aracı satınca yeniden HGS alma ihtiyacı oldu. Bankayı aradım, o kara listedeki cihazı iteledim. 

Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli

Ben de Kart HGS'min plaka numarasını değiştireyim bari :) 

HGS alacak olanlara da kartlılarından almalarını, kartlı almıyorlarsa da cama yapıştırmamalarını önereyim, malum acemisiniz, gidip cama yapıştırıverirsiniz :D 

Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat

kalkmasına gerek yoktu tek gişe yapacaktın olup bitecekti. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Dün etiketsiz geçtim çatır çatır plakadan almış ertesi gün. Hatasız. Gişede kaçak geçiş yazmadı.

Bu gün geçtim çıkışta etiket yok dedi bakalim onu da doğru alırsa Ruhsat içinde tutarım

Yorum bağlantısı
Erdem Doğan
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Dün etiketsiz geçtim çatır çatır plakadan almış ertesi gün. Hatasız. Gişede kaçak geçiş yazmadı.

Bu gün geçtim çıkışta etiket yok dedi bakalim onu da doğru alırsa Ruhsat içinde tutarım

Her türlü plakadan çekiyor da, özel otoyollarda HGS okumayınca bariyer açılmıyor.. Her seferinde görevli ile aynı diyaloğa girmek zor gelmezse yapıştırma tabi.. Beyefendi okumamış, nerden geliyorsunuz? Plakaya mı yazalım yoksa ödermisiniz? 😃

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Erdem Doğan yazdı:

Her türlü plakadan çekiyor da, özel otoyollarda HGS okumayınca bariyer açılmıyor.. Her seferinde görevli ile aynı diyaloğa girmek zor gelmezse yapıştırma tabi.. Beyefendi okumamış, nerden geliyorsunuz? Plakaya mı yazalım yoksa ödermisiniz? 😃

Kredi kartı çekiyor musunuz deriz

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...