İçeriğe Yönlendir

Trendyol Express Saçmalığı...

Hasan Karabekiroglu

Recommended Posts

Hasan Karabekiroglu

Arabam için bir ürün aldım.

Geri vites ampulü, orjinal ampulün aydınlatması çok düşüktü, led med bişiler bulayım dedim girdim siteye, beğendim bir ürün sipariş verdim.

Satıcı da hemen siparişi kargolardı..

İyi güzel...

Bir kaç gün süreceğini biliyorum, kargonun taşınması dağıtımı filan bekledim.

Aradan 3 gün geçti, gelen giden yok, girdim siteye "kargom nerede" den baktım, dağıtım şubesinde görünüyor.

Dedim tamam olur, adamların işi varır dağıtıma çıkmamıştır o gün bekledim.

Ertesi gün yine baktım, hala şubede görünüyor. Aradım trendyol express in müşteri hizmetlerini.

Bayan baktı etti filan benim numaramı aldı, dağıtıcının gün içinde beni arayacağını söyledi.

Tamam dedim kapadım telefonu, o gün akşama kadar arayan soran yok. Dedim herhalde getirmeyecekler buraya, adres olarak petrolün adresini vermiştim. Eşe dosta telefon ettim bu trendyol expres in işyerini deposunu bilen varmı diye... bilen yok.

Sonra twitter da trendyol u alıntı yaparak, "kargo mu getirmeyi düşünüyor musunuz ?" diye yazdım.

Kale alıp cevapladılar trendyoldestek diye bi hesaptan, benden takip numarasını istediler verdim. Sanıyorum ki ilgilenecekler soracaklar filan.

Cevap olarak "kargonuz Nevşehir şubede görünüyor" dediler... Güldüm... bunu bende görebiliyorum zaten siteden. O gün bitti..

Bu sabah çocuğu okula bıraktım, aracın içindeyim, zırt sms geldi başlık "trendyol express"... hah dedim kargoyu getirecekler... sms in içeriğini açıp bi baktım.... yazılanları aynen yapıştırıyorum.... 

"1623945800 teslimat numaralı gönderiniz "adres hizmet alan dışı" nedeniyle  teslim edilememistir. İade süreci başlatılacaktır. B016"

Ne demek bu ?

Kargoyu getirmiyoruz, geri iade gönderiyoruz 

Niye ?

Aradım müşteri hizmetlerini, böyle böyle bir sms geldi, kargoyu 3 gündür depoda tutuyorsunuz sonra yine dağıtıma  çıkarmadan direk iade ediyorsunuz. Saçmalık bu dedim. Benim iade talebim olmadı niye kafanıza göre iade oluşturuyorsunuz dedim... Cevap yok... Bari dağıtıcı kimse verin telefonunu arayım nerdeyse gidip ben alayım diyorum, telefonunu veremiyoruz, e o zaman benim numaramı ona verin beni arasın... arayan yok ?

Cevap klişe tabi ... "talebinizi aldık beyfendi ilgili birimlere ileteceğiz" 

Açtım trendyol u yeniden oradaki canlı sohbet bölümüne yazdım...

Aldığım cevap "Beyfendi iade edilen ürün bize ulaştıktan sonra miktarı kartınıza iade ederler"...

Dedim ben iade talebi oluşturmadım ki, sizin dağıtıcı kafasına göre iade girmiş ürünü.

Cevap "Bakıyorum kontrol ediyorum ilgili birimlere iletiyorum vs vs"

Saçmalık, rezalet bir sistem dicem de değil 

Resmen sıvamaya geçmişler...

Sonuç olarak iptal edeceğim ürünü, trendyol hesabımı da kapatacağım.

Uygulamasını telefondan kaldıracağım.

• Beğen 9
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

hepsi aynı yalnız, prosedür böyle, sorun kargo firmalarında, ürün şubeye ulaştımı izlerim, baktım gelmiyor ararım 1 gün sonra, cevaba göre gider kendim alırım gerekirse, yani 3 gün beklemeyceksin baktın geldi 1 gün bekle, gelmöedi kendin al zaten başka şey yapamıyorsun habire kıvırıyorlar....

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
Ali Cihangiroğlu yazdı:

hepsi aynı yalnız, prosedür böyle, sorun kargo firmalarında, ürün şubeye ulaştımı izlerim, baktım gelmiyor ararım 1 gün sonra, cevaba göre gider kendim alırım gerekirse, yani 3 gün beklemeyceksin baktın geldi 1 gün bekle, gelmöedi kendin al zaten başka şey yapamıyorsun habire kıvırıyorlar....

Normal kargo firması olsa öyle yaparım abi fakat, bunlarda öyle sistem yok :D 

Adamların dükkanı yok işyeri yok depoları yok.....

Kamyon memlekete geliyor, eleman gidiyor panelvan aracı ile kamyondan malları kendi arabasına koyuyor,

Sonrası ?

Sonrası kafasına göre takılıyor, bakıyor adrese ooo burası uzak at bunu iadeye gitsin şeklinde...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Asli kusur taşeron dağıtıcı elemanda. Kaypaklık ata sporu olduğu için sallamış. Trendyol'da bakmış 50 liralık mal sie. demiş

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

bu ara moda oldu bu firmalar, desenize uğraşıcaz...

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Eğer bölgede tek ise at koşturuyor. Rakibi varsa dikkat etmeli çünkü dağıtım başına ücret alıyorlar
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Servet Aydın yazdı:

Eğer bölgede tek ise at koşturuyor. Rakibi varsa dikkat etmeli çünkü dağıtım başına ücret alıyorlar

Baktılar petrol uzak.  
Alacağımız parayı kurtarmaz dediler.  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
Servet Aydın yazdı:

Asli kusur taşeron dağıtıcı elemanda. Kaypaklık ata sporu olduğu için sallamış. Trendyol'da bakmış 50 liralık mal sie. demiş

Aynen de böyle oluyor.

Aldığın mal 70 lira harcağın mesai masraf 100 lira.

Ali Cihangiroğlu yazdı:

Kargo firmalarına alternatif dağıtım kanalı oluşturmaya çalışıyorlar ama olmaz.

Bireysel panelvan sahibi adama verirsen kargoyu oda kafasına göre takılır. Kendi işi sonuçta. Bu kargo niye teslim edilmedi diye soran yok.

Bide direk iade çıkıyor. 

Abicim madem gelmiyorsun buraya, bırak bi yere ara kargon var ben oraya gelmem sen gel al de...

Mehmet Ozyurek yazdı:

Baktılar petrol uzak.  
Alacağımız parayı kurtarmaz dediler.  

Bunu da anlıyorum sonuçta hesap kitap işi...

Müşteri hizmetlerini arıyorum kimse bu adam verin numarasını ben gidip alayım. Yok... O beni arasın Yok... Yeri neresi bunun yeri yok...

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
Mert Gülkokan yazdı:

Adam şehirdışındaki benzinlik deyip kendinde hak bulmuş

Belki kurallar gereği getirmemesi normal olabilir ama sabit yerlerinin olmaması garip

Aynen petrol uzak diye uydurmuş kafasından.

Fakat benim adresim direk merkeze bağlı, şehir merkezine uzaklığım 5 km. 

Zaten verdiğim adres de ".... yolu 5. km" diye yazıyor :D

Elini kolunu sallayarak yürüsen 1 saat sürmez.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Siparişi verirken desene kardeşim, orası uzak, gelemem diye. Tamam siparişi aldın diyelim, telefonla falan yardımcı ol, o da yok. 

Ben gıcığım zaten trendyola. Amazon-hepsiburada, sonra da n11. Bir şekilde sorunu çözüyorlar. 

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
Mahmut Yıldız yazdı:

Siparişi verirken desene kardeşim, orası uzak, gelemem diye. Tamam siparişi aldın diyelim, telefonla falan yardımcı ol, o da yok. 

Biraz evvel aradılar aynı öneriyi getirdim.

Adres sizde kayıtlı, sipariş verirken bu adrese teslimat yapamıyoruz diye uyarı versin siteniz dedim.

Tabi ne kadar kale alındı orasını bilmiyoruz :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Hayatta almazlar. Sipariş verirken yanında pahalı bir şeyler alsan da onu iade etsen sonra. Aldığın pahalı diye getirirler mi?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

etek falan satmak için kurulan sistemden led satarlar ise böyle olur, geçen senelerde de kart bilgilerini çaldıran sistem

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ben de internetteki sahte ve kalitesiz ürünlerden sıkıldım.. 

İkidir kızıma tavana yıldız yansıtan gece lambasından alıyorum. farklı yerlerden farklı ürünler alıyorum. 

Henüz tavana ışık yansıtanı bulamadım. 

Bir de iade için kargoya gidiyoruz.. Bunun bir yaptırımı olmalı. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Ozyurek yazdı:

Henüz tavana ışık yansıtanı bulamadım. 

disko ışığı var

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

Dağıtıcılık yapan arkadaşlarım var. 

Şubeye uzaksa gelmemiş olabilirler :D 

Yorum bağlantısı
Çiğdem Bilen

Başka bir kargo da kendi gel al noktasını bulamamış sonra bana mesaj göndermiş gelin kargonuzu merkezden alın diye. Siz kendi noktanızı bulamazken ben sizin şubeyi nasıl bulayım diye şikayet ettim. 

• Beğen 1
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın

Sırf bu kargo olaylarından genellikle HB yi kullanıyorum. Hepsiexpress kargo gayet hızlı ve güzel çalışıyor şimdiye kadar :) 

Yorum bağlantısı
Erdem Doğan

Böyle sitelerde dükkan ismine bakıp direk kendilerine ulaşıyorum ve oradan alıyorum.. Bazen daha ucuz da olabiliyor, güzel tarafı en azından muhattabınız oluyor..

Yorum bağlantısı
Baha Kanberoğlu
Tayfun Aydın yazdı:

Sırf bu kargo olaylarından genellikle HB yi kullanıyorum. Hepsiexpress kargo gayet hızlı ve güzel çalışıyor şimdiye kadar :) 

Aracı bozulmadığı sürece sorun yok 😁 şehre gelen ürün 7-8 telefon sonucu 15 günde gelmişti

Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın
Baha Kanberoğlu yazdı:

Aracı bozulmadığı sürece sorun yok 😁 şehre gelen ürün 7-8 telefon sonucu 15 günde gelmişti

Baha hocam İstanbul da sıkıntı yok :) Hatta dağıtıcı genelde aynı. Telefonu da var bazen erken getir çıkacağım bile diyorum :)  

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Amazonda benzer bir durum oldu kurye paketi kargoya teslim etti kargo ile geldi paket. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...