İçeriğe Yönlendir

Focus 2 Yavaşlarken Boşa Atınca Stop Etmesi

abdurrahman çiftbudak
Çözüme git Mehmet Taner Kadak tarafından,

Recommended Posts

abdurrahman çiftbudak

Arkadaslar merhaba , arac focus mk2 benzin lpg.

Aracimda herzaman yapmamakla birlikte isiklara yaklasirken bosa atinca nadiren 600 devirin altina saliyordu ve stop ediyordu. Bununla ilgili hiz sensorunu degismek istedim benim arabamda yokmus, abs sensorunun 2 adet kablosu kopmus tamir edildi tamirden sonra tekrar yapti ve isiklara yaklasirken bilgisayara bagladik ve yavaslama esnasinda oksijen sensorunde hata mesajji aldik ve oksijen sensoru degisti.

Araci bi kac gun deneyecegim, oksijen sensoru bu probleme neden olurmu

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

evet o parça motor ısındıktan sonra neden olur, emme hava sıcaklığına da baktırın devam ederse bu durum

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz

dağ yolunda buna benzer hata ile karşılaştım. pedalı bırakınca stop ediyordu sürekli dalgalanma vardı.  rastgele bakarken hava filtresinin hortumunun çıktığını farkettim yerine takınca normale dönmüştü. hava giriş çıkışı yada sensörle ilgili olabilir .

• Beğen 3
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
abdurrahman çiftbudak

Alparslan Bey evet hem benzin hem lpg dede yapior, surekli yapsa tespit kolay olcak 

Çağlar Bayur yazdı:

evet o parça motor ısındıktan sonra neden olur, emme hava sıcaklığına da baktırın devam ederse bu durum

Bu hafta tekrar goturup olctureyim caglar abi tesekkurler

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
abdurrahman çiftbudak
Aydın Akdeniz yazdı:

dağ yolunda buna benzer hata ile karşılaştım. pedalı bırakınca stop ediyordu sürekli dalgalanma vardı.  rastgele bakarken hava filtresinin hortumunun çıktığını farkettim yerine takınca normale dönmüştü. hava giriş çıkışı yada sensörle ilgili olabilir .

Aydin Bey bilgi icin tesekkur ederim , komtrol ettirdim ama gozden kacior olabilir henuz tespit yok, arac nadiren yigilmada yapiordu hiz sensorunu degismek istedim hiz sensoru yokmus , abs den aliyormus hiz olcumunu. 2 adet kablo kopmus. Yigilma problemim cozuldu 100 km gezdim hic yapmadi. Ama yavaslarkenki devir 600 devire sarkma yapmasi nadirende yapsa canimi sıkıyor, aracta subap degistim, oksijen sensoru degistim , maf sensor bogaz kelebegi degistim , buji kablolarini degistim, buji degistim. 

Bogaz kelebegi maf sensoru sadece temizlendi pardon

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Çözüm
Mehmet Taner Kadak

Akü kutup başını sökün. Min 100 km benzinde sürün, büyük ihtimal aracınız lpg kaynaklı fakir karışımda çalışıyor. Benzinde düzelirse lpg ayarlarınıza baktırın.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...