İçeriğe Yönlendir

C4 amortisör değişimi

Gencay Bengli

Recommended Posts

Gencay Bengli
(düzenlendi)

Gün geçmiyorki 10 yaşındaki aracımda yeni bir mevzuya denk gelmeyeyim.

Aracın amortisörlerini değiştirme durumum olabilir. Orjinal amortisör bana göre sert, daha yumuşak birşey taktırsam bir sorun olur mu? Önerebileceğiz bir marka var mı? 

Yoksa orjinalden devam mı etmeli ?

Daha yumuşak bir amortisör isterim. Belki konforum artar.

Lastik ebadım 225 45 17

tarihinde Gencay Bengli tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hacı Şenyurt

Citroenler biraz sert oluyor. Belki lastik ebatini değiştirmek daha faydalı olur. 17 den 16 ya geçip lastik kalınlığının artırmak gibi. Yumuşaklık için yay ve amortisör değişimi ile birlikte diğer elemanlarına da müdahale gerekecek. Çok masraflı. Ya da aracınızı satıp daha konforlu bir modele geçmek gerekir. Citroenler de arkada bağımsız süspansiyon olmadığı için orijinal ya ve amortisöre de gecseniz bir kaç ay sonra aynı sertliği ve şikayetlerinizi tekrar yaşayacaksınız.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir

Amortisörden ziyade üst ve ara yatak takozlarını değiştirin sertlik biraz fark edecektir.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Gencay Bengli

Amortisör  değişimi ses geldiği için zorunluluktan olacak. Hazır değişim olduğu için yeni amortisör daha farklı bir ürün olabilir mi ? 

Yorum bağlantısı
Murat Sahın

Gazlı amortisörler bir nebze daha konforlu olabiliyor. Lastiğin yanağı 45 yerine 55 yada 60 olsa konfor çok fark eder.

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Murat Sahın yazdı:

Gazlı amortisörler bir nebze daha konforlu olabiliyor. Lastiğin yanağı 45 yerine 55 yada 60 olsa konfor çok fark eder.

Eranınkiler gazlı sanırım. Yaylanıyor. yol tutuşu için tercih edilmemeli diye düşünüyorum ama dolu iken hissetmiyorsun o ayrı. 

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Ümit Türk yazdı:

Eranınkiler gazlı sanırım. Yaylanıyor. yol tutuşu için tercih edilmemeli diye düşünüyorum ama dolu iken hissetmiyorsun o ayrı. 

Astra f vardı bende, amortisörleri gazlı taktırmıştım ve alt takımda baya parça değişmişti. Asfaltta tangur tungur giden araba kesme taş yollarda tıs tıs amortisör sesinden başka ses hissettirmez, konfordan ödün vermez olmuştu. Hatta 195/65R15 lastikte eklemiştim. Tabi yol tutuştan baya fire vermiştik ama ralli de yamıyoruz ki Ümit, rahat ediyordum :) 

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Murat Sahın yazdı:

Astra f vardı bende, amortisörleri gazlı taktırmıştım ve alt takımda baya parça değişmişti. Asfaltta tangur tungur giden araba kesme taş yollarda tıs tıs amortisör sesinden başka ses hissettirmez, konfordan ödün vermez olmuştu. Hatta 195/65R15 lastikte eklemiştim. Tabi yol tutuştan baya fire vermiştik ama ralli de yamıyoruz ki Ümit, rahat ediyordum :) 

Tabi konfor önemli. Zaten amacımızda o. Ama yinede tedirgin oluyor insan. Mümkün olduğunca tedbiri elden bırakmıyorum. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...