İçeriğe Yönlendir

Kia Ceed Direksiyon Kaplini Değişimi

Murat Öngür

Recommended Posts

Murat Öngür

Merhaba

direksiyon kaplinini değiştirdik direksiyon sesi tamamen kesildi , ön takımdan zannetdiğim tüm sesler gitti , kasistlerde çukurlarda gelen sesler gitti . 

Çok iyi oldu :) 

her zaman ki ustam ford ustası olduğundan kia ustasında gittim mecbur , o değiştirdi , yalnız anlamadığım bir şekilde sadece ön takıma bakmak için para istedi ! Şaşırdım bende  😟 sonra vermedim ama , nasıl olsa insanlar geliyor kiacılar geliyor diye de en ufak şeyden de para istenmez ki 

Ne ise paylaşmak istedim kia hyundai arabası olanlar direksiyondan ses geliyor kaplin değişmesi gerekir ise değiştirin aracınız yenileniyor resmen.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Coşkun Basan

Buda değişim videosu kronik hale gelmiş bir sorun olsa gerek geçmiş olsun

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Peki görevi nedir? İlk defa görüyorum böyle bi parça.

Birde 6$'a satıyorlarmış yurtdışında. Siz ne ödediniz?

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Yumuşaması ilginç geldi, genelde sertleşir ve hatta kırılıp dağılır bu kaplin lastikleri. Hayırlı olsun, bakım iyidir. Ses soluk kalmaması da çok güzel olmuş. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Öngür
Sani Gerşon yazdı:

İşçiliği biraz sıkıntı herkes yapamıyor otomobili tanıyan birisi olmalı, onun için 400 ödedim normal de fiyatı 300 TL civarında sırf arabayı tanıyor diye gittim , yoksa piyasadan her işlemleri daha pahalı, neredeyse yetkili servis ücretleri alıyorlar. 

Bakım parça vs gibi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tamer Topaç

Bozuk yolda direksiyondan gelen sesler gidiyor değil mi?. İşçilik zor sanırım.

Yorum bağlantısı
Murat Öngür
Tamer Topaç yazdı:

Bozuk yolda direksiyondan gelen sesler gidiyor değil mi?. İşçilik zor sanırım.

evet kesinlikle gidiyor, ama işi arabayı tanıyan birisi lazım. Başka bir yer vardı randevu ile sizin yanınıza gelip değiştiriyorlar , zaman uygun olmadı oraya yaptıramadım , çok daha iyiydi o şekilde , değiştirecekseniz oranın telefonunu yazarım özelden , benim gittiğim yer müşteri kazıklama işine girmişler heleki kendi forumlarından gelenleri otodan anlamayanları güzel kazıklıyorlar, arabanın altına 1 dk bakmaya para isteyen yer den hayır gelmez zaten. esnaflık değil yaptıkları . Forum olmasa 3 günde aç kalır böyle zihniyetli olanlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Öngür
Sani Gerşon yazdı:

iki şaft arasındaki kaybı önlüyor ve aşınma olasılığını azaltıyor diye biliyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Çankaya
Murat Öngür yazdı:

evet kesinlikle gidiyor, ama işi arabayı tanıyan birisi lazım. Başka bir yer vardı randevu ile sizin yanınıza gelip değiştiriyorlar , zaman uygun olmadı oraya yaptıramadım , çok daha iyiydi o şekilde , değiştirecekseniz oranın telefonunu yazarım özelden , benim gittiğim yer müşteri kazıklama işine girmişler heleki kendi forumlarından gelenleri otodan anlamayanları güzel kazıklıyorlar, arabanın altına 1 dk bakmaya para isteyen yer den hayır gelmez zaten. esnaflık değil yaptıkları . Forum olmasa 3 günde aç kalır böyle zihniyetli olanlar.

sosyal medyadaki ceed grubundan bahsediyorsunuz sanırım. hangi usta sizin gittiğiniz. sonuçta işini iyi yapanları tavsiye ettiğimiz gibi, sorunları da ifşa etmek gerekir diye düşünüyorum..

Yorum bağlantısı
Azad Mirzade

Murat hocam isim ver de gitmeyelim bizim de Ceedimiz var artık, ne dokunur ne dokunmaz bilmeli :D 

Yorum bağlantısı
Murat Öngür
Ahmet Çankaya yazdı:

sosyal medyadaki ceed grubundan bahsediyorsunuz sanırım. hangi usta sizin gittiğiniz. sonuçta işini iyi yapanları tavsiye ettiğimiz gibi, sorunları da ifşa etmek gerekir diye düşünüyorum..

Aynen evet maalesef orada belli başlı şeyler var usta tavsiye istersiniz sizi tek yere yönlendirirler ben tavsiye etmiyorum, zaten gruptan da çıktım, ben önceden başka bir yer bulmuştum hem de randevu verip kapınıza kadar geliyor , kaplin tavan amerikan park hepsini yerinizde yapıyor, hemde diğer yerden daha uyguna, zaman randevu uymadı acelem de vardı oraya yaptıramadım  isterseniz telefon yada ingstagram adresini veririm . Ceed gurubundan bir şey tavsiye istiyorsun örnek disk balata hemen şu üyede var satıyor diyorlar , bakıyorum sattıkları parçaya alo.parca da daha ucuz :)  işçilik usta diyorlar gidiyoruz adam arabanın altına bakmaya para istiyor :) tamam iyi usta ama sırf bana nasıl olsa geliyorlar forumdan ben bildiğimi okurum havasındalar, işi bilmeyen otomotiv bilgisi olmayan daha önce tamirci gezmemiş parça bilgisi olmayanlar gidiyorlar işi bilen de o paralara bir daha gitmez zaten 

Azad Mirzade yazdı:

Murat hocam isim ver de gitmeyelim bizim de Ceedimiz var artık, ne dokunur ne dokunmaz bilmeli :D 

kendi ustanız da devam edin bence aracınız ile sorun olur ise telefon no veririm ceed kia için , kapınıza kadar gelip kaplin tavan amerikan park yapıyorlar, yedek parça için parçafilosu ve aloparçadan şase no ile alın hiç bir sıkıntı çıkmaz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Öngür
Ahmet Çankaya yazdı:

aslında sorun yok işinin ehli usta ! o konuda hakkını yemem hyundai kia da iyi. Ama fazla para meraklısı 50 tl nin peşine düşen kişi uzaydan gelse iş yaptırmam

Yorum bağlantısı
Ahmet Çankaya
Murat Öngür yazdı:

aslında sorun yok işinin ehli usta ! o konuda hakkını yemem hyundai kia da iyi. Ama fazla para meraklısı 50 tl nin peşine düşen kişi uzaydan gelse iş yaptırmam

ben balıkesir de ikamet ediyorum, normal bakım ve tamir için istanbul a gitmeme gerek yok ama yine de bilgilenmemiz iyi oldu..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...