İçeriğe Yönlendir

D Sınıfı Araç Tavsiyesi

Serkan Özmen

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek
Çağlar Bayur yazdı:

otomatik denmiş, mondeo tek kalır bu  listede

C5 2.0 olanlar da tam otomatik canım. 

Serkan Özmen yazdı:

Mehmet Bey, gönül C5 den yana, ama ama içimdeki ses (mantık) 1.6 dizel Avensis diyor nedense.

Değerlendirilebilir. 

ama işiniz zorlaşıyor :)  4 araç da bir birinden güzel.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Ozyurek yazdı:

C5 2.0 olanlar da tam otomatik canım. 

otomatik olacak ise cıks hala mondy tek kalır o listede

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Çağlar Bayur yazdı:

otomatik olacak ise cıks hala mondy tek kalır o listede

C5 in oyuncağı çoktur ama.. Hidroaktif süspansiyon. Hıza duyarlı. 

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Avensis süper de bi arkadaşım kurban kesecekti noterde satışı verdiğinde. Aslında on numara araba. 1.8 benzinli otm di onunki.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Hakan Tarım

Otomatik şanzıman elzem değilse kullandigim araç en güzeli bence. 2010 1.4 TSI superb seçeneklere eklenebilir. 

Şehirlerarası sakin kullanımda 5-6 litrelerde kullaniliyor. Şehiriçi Denizli gibi biryerde (ara ara hizlanmalarim çoktur) 8.5 ortalama ile kullanıyorum. Bagaja rahat iki koyun atarım 🤣🤣

Bu arada ben eşim iki kızım annem babam bol bol geniş geniş seyahat etmisliğimiz coktur.

Yorum bağlantısı
Serkan Özmen
Hakan Tarım yazdı:

Otomatik şanzıman elzem değilse kullandigim araç en güzeli bence. 2010 1.4 TSI superb seçeneklere eklenebilir. 

Şehirlerarası sakin kullanımda 5-6 litrelerde kullaniliyor. Şehiriçi Denizli gibi biryerde (ara ara hizlanmalarim çoktur) 8.5 ortalama ile kullanıyorum. Bagaja rahat iki koyun atarım 🤣🤣

Bu arada ben eşim iki kızım annem babam bol bol geniş geniş seyahat etmisliğimiz coktur.

Hakan Bey, aracınız çok güzel, maaşallah, kazasız belasız binin. Superb de iyi bir seçenek ama bana nedense biraz fazla uzun geliyor. Bu kasanın tasarımını da pek sevemedim. Aslında tam mantıklı aile arabası.

Yorum bağlantısı
Serkan Özmen

C5 lerin 1.6 THP Exclusive benzinli modelleri de 2.0 HDI Exclusive modelleri ile aynı donanım paketine mi sahiptir? Sadece motor farkı mı var? 1.6 THP lerin km leri daha düşük dizellere göre. Bu motorlarda herhangi bir kronik sıkıntı var mıdır?

Yorum bağlantısı
Cem Dilmen

Avensis hem yakışıklı hem de sağlam bir araç. 6-7 yıl önce araç değişimi sırasında radarıma almıştım. Dezavantajı ise konfor illaki daha düşük, bir C5 yada mondeo ya göre daha düz daha sert kalıyor. Yada en azından benim için öyle gelmişti. Ama yakışıklı araç. 2. eli dediğiniz gibi mondeo ya göre daha kötü bence doğru tespit etmişsiniz. Ama yine de alınabilir diyorum ben. Diğerlerinde ise aslında doğru bir yaklaşım olmamakla birlikte c5 için fransız tedirginliği olacak sanki. Aslında temiz bakımlı bir fransız sıkıntı çıkarmaz ama genel kanı o yönde yerleşmiş nedense. Ben şahsım adına mondeo derdim. 2. eli yavaş dense de temiz bakımlı bir mondeo şaşırtıcı şekilde hızlı satılabilir. Konfor olarak da diğerlerinden altta kalan bir yanı olmadığı gibi üstün tarafları bile olacaktır. Belki biraz oyuncak kısmında C5den geridedir. Ben olsam mondeo derdim. Tabi bunda 3 mondeo eskitmiş olmanın da bir payı var diye düşünüyorum :) 

Yorum bağlantısı
Serkan Özmen
Cem Dilmen yazdı:

Avensis hem yakışıklı hem de sağlam bir araç. 6-7 yıl önce araç değişimi sırasında radarıma almıştım. Dezavantajı ise konfor illaki daha düşük, bir C5 yada mondeo ya göre daha düz daha sert kalıyor. Yada en azından benim için öyle gelmişti. Ama yakışıklı araç. 2. eli dediğiniz gibi mondeo ya göre daha kötü bence doğru tespit etmişsiniz. Ama yine de alınabilir diyorum ben. Diğerlerinde ise aslında doğru bir yaklaşım olmamakla birlikte c5 için fransız tedirginliği olacak sanki. Aslında temiz bakımlı bir fransız sıkıntı çıkarmaz ama genel kanı o yönde yerleşmiş nedense. Ben şahsım adına mondeo derdim. 2. eli yavaş dense de temiz bakımlı bir mondeo şaşırtıcı şekilde hızlı satılabilir. Konfor olarak da diğerlerinden altta kalan bir yanı olmadığı gibi üstün tarafları bile olacaktır. Belki biraz oyuncak kısmında C5den geridedir. Ben olsam mondeo derdim. Tabi bunda 3 mondeo eskitmiş olmanın da bir payı var diye düşünüyorum :) 

Cem Bey, ikinci el mevzusunu çok kafama takmıyorum. Aracı alırsam en az 5 sene binerim, belki daha da fazla. Benim için temiz olsun, sürekli sanayide uğraştırmasın, konforlu ve güvende hissedebileceğim, performansı da aman aman çok olmasa da özellikle rampalarda üzmeyecek yeterlilikte olsun yeter.

Aslında bu seçeneklerin arasında Avensis yoktu birkaç gün önceye kadar. Hatta onun yerine Subaru Legacy lere de bakıyordum. Ancak bir arkadaşımın tavsiyesi ile 1.6 dizel Avensisleri incelemeye başladım. İlk cazip gelen kısmı, diğer alternatiflere göre bütçeme uygun olarak daha genç ve yeni olması ve km lerinin düşük olmasıydı. Bunların üzerine Toyota sorunsuzluğu da eklenince mantık yönünden cazip geldi. Yoksa gönül hala C5 ve Mondeo dan yana :) 

Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli
Serkan Özmen yazdı:

Cem Bey, ikinci el mevzusunu çok kafama takmıyorum. Aracı alırsam en az 5 sene binerim, belki daha da fazla. Benim için temiz olsun, sürekli sanayide uğraştırmasın, konforlu ve güvende hissedebileceğim, performansı da aman aman çok olmasa da özellikle rampalarda üzmeyecek yeterlilikte olsun yeter.

Aslında bu seçeneklerin arasında Avensis yoktu birkaç gün önceye kadar. Hatta onun yerine Subaru Legacy lere de bakıyordum. Ancak bir arkadaşımın tavsiyesi ile 1.6 dizel Avensisleri incelemeye başladım. İlk cazip gelen kısmı, diğer alternatiflere göre bütçeme uygun olarak daha genç ve yeni olması ve km lerinin düşük olmasıydı. Bunların üzerine Toyota sorunsuzluğu da eklenince mantık yönünden cazip geldi. Yoksa gönül hala C5 ve Mondeo dan yana :) 

Toyota iyi güzel hoş ama elektronik yardımcıları genelde olmuyor, güvenlik noktasında bence dikkat edilmesi gereken noktalardan birisi, Corolla pert olduktan sonra C5'e geçişimdeki unsurlardan biriydi

Yorum bağlantısı
Serkan Özmen
Murat Sürmeli yazdı:

Toyota iyi güzel hoş ama elektronik yardımcıları genelde olmuyor, güvenlik noktasında bence dikkat edilmesi gereken noktalardan birisi, Corolla pert olduktan sonra C5'e geçişimdeki unsurlardan biriydi

Murat Bey, C5 de olup da, Avensis'in bu kasasında olmayan elektronik yardımcılar hangileri? Sonuçta aralarında 4-5 yıl fark var. Gerçekten çok önemli farklar var mıdır?

Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli
Serkan Özmen yazdı:

Murat Bey, C5 de olup da, Avensis'in bu kasasında olmayan elektronik yardımcılar hangileri? Sonuçta aralarında 4-5 yıl fark var. Gerçekten çok önemli farklar var mıdır?

Detaylı bakmak lazım paketlere ama ESP görememiştim ben zamanında bakarken, C5 de ESP standart, japonda ebd gibi kısıtlı versiyonu vardı sanırım. Bilenler detaylandıracaktır

Yorum bağlantısı
Ali Tuğberk Avar

D sınıfında merco ve bmw tartışılmaz para yetiyorsa bunlardan alın bence elinizdekinin üstüne koyup ama listeden Mazda 6 veya Mondeo derim ben. C5e yanaşmayın sürpriz araç sağlamı sağlam ama dertlisi adamı dertten öldürür öyle bişey. Alıp sorunsuz binende biliyorum tek tük alıp milyarlarca masraf edip kurtulamayanıda. Yinede siz bilirsiniz. 

Yorum bağlantısı
Serkan Özmen
Serkan Özmen yazdı:

C5 lerin 1.6 THP Exclusive benzinli modelleri de 2.0 HDI Exclusive modelleri ile aynı donanım paketine mi sahiptir? Sadece motor farkı mı var? 1.6 THP lerin km leri daha düşük dizellere göre. Bu motorlarda herhangi bir kronik sıkıntı var mıdır?

Arkadaşlar, 1.6 THP modeline de yönelebilirim. Bunlarda düşük km li bulmak biraz daha kolay gibi? 2.0 HDI ile çok fark olur mu sizce?

Yorum bağlantısı
Serkan Özmen
Ali Ozan Yurtsever yazdı:

Honda Accord girmez mi listeye?

Girer girmesine, ama düşük km li, temizini o paralara bulmak çok zor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hacı Şenyurt
Serkan Özmen yazdı:

Arkadaşlar, 1.6 THP modeline de yönelebilirim. Bunlarda düşük km li bulmak biraz daha kolay gibi? 2.0 HDI ile çok fark olur mu sizce?

1.6 thp BMW ile ortak psa motorudur. Genelde bu motor performans yönünden tatmin etse de insanın içini hadi gaza biraz daha basalım diye gıcıklar. Bu yüzden oynanmışı çok özellikle Citroen c4 lerde bu böyle. Bir de üstüne kötü bir otomatik sanzımanla size gelmeyecek modeldir. Bunun yerine dizel km si yüksek ama yetkili servis bakım kayıtlı tercih sebebidir. Hedefiniz konusunda ya sorunsuzluktan ya da elektronik oyuncaklardan taviz verecekseniz. Yoksa seçim yapamayacak gözüküyorsunuz. 

Yorum bağlantısı
Serkan Özmen
Hacı Şenyurt yazdı:

1.6 thp BMW ile ortak psa motorudur. Genelde bu motor performans yönünden tatmin etse de insanın içini hadi gaza biraz daha basalım diye gıcıklar. Bu yüzden oynanmışı çok özellikle Citroen c4 lerde bu böyle. Bir de üstüne kötü bir otomatik sanzımanla size gelmeyecek modeldir. Bunun yerine dizel km si yüksek ama yetkili servis bakım kayıtlı tercih sebebidir. Hedefiniz konusunda ya sorunsuzluktan ya da elektronik oyuncaklardan taviz verecekseniz. Yoksa seçim yapamayacak gözüküyorsunuz. 

Hacı Bey, aslında ben C5 i elektronik oyuncaklarından ziyade konfor ve yalıtım sebebi ile radarıma aldım. Yaptığım toplam km nin yarısını uzun yolda yapıyorum. Avensis'i ise daha genç ve km si düşük olması, ayrıca sorunsuzluğu nedeniyle listeme almıştım. Avensis'in 1.6 dizelinde otomatik şanzıman olsa şu anda tercihim kesinleşmişti aslında. Malum manuel vites de konfora olumsuz etki eden bir şey benim için.

C5 lerin 2.0 dizellerinde düşük km li ilan pek olmadığı için 1.6 THP lere bakmaya başlamıştım. Benim bildiğim ikisinde de BVA tam otomatik şanzıman bulunuyor. Mümkün olduğu kadar düşük km yapmış olanını bulsam, ben aldıktan sonra da öyle çok sıkıştırarak, gazlayarak kullanmam zaten. Aracı genellikle ailemle birlikte kullandığım için aşırı hız hiç yapmam. Bu yüzden temizini denk getirsem çok sıkıntı çıkaracağını pek sanmıyorum. O motorda canımı sıkan tek şey, yağ yakma durumu çok oluyormuş diyorlar. Ondan korkuyorum açıkçası.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Selim Gül

D sınıfı diyince bu ülkede kıymeti bilinmeyen C5 öneririm. Bende C5 e hdi kullanıyorum, bu zamana kadar kullandığım araçlardan en konforlusu diyebilirim. Yol tutuşu ve ivmelenmesi gayet güzel... 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...