İçeriğe Yönlendir

Ampül Patladı....

Erkut Uysal

Recommended Posts

Doğan Arşiray
Murat Sürmeli yazdı:

:)

Aracın far tasının tasarımı da önemli 

bence de.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Far doğuştan neyse öyle kalır, zaman içinde öğrendiğim budur,   birşey istiyorsanız öyle araba alacaksınız  :

ampülde patlar ledde patlar arkadaş, helede hatalı üretimse ....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Far doğuştan neyse öyle kalır, zaman içinde öğrendiğim budur,   birşey istiyorsanız öyle araba alacaksınız  :

ampülde patlar ledde patlar arkadaş, helede hatalı üretimse ....

Fiesta'ya niye mercek taktırdın o zaman [emoji533]
  • Beğen 3
  • Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Umut Taşlı

osram night breaker, unlimited, laser vb ne olursa olsun, ömürleri philips x-treme vision, ge megalight/ml ultra ve bosch gigalight plus'tan daha kısa. hepsini kullandım, en son bosch varken kazada far gidince ge'ye geçtim, osram araba ayırt etmeden çatır çutur gidiyor, bariz bir kusur artık bence bu. performans olarak da benim diyen göz ayıramaz kolay kolay, yeni nb serisi çıkmadıysa denk ürünler. ge ve bosch dışında kolay kolay halojen ampul almam artık, f/p oranlarına da bakınca.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Servet Aydın yazdı:

Fiesta'ya niye mercek taktırdın o zaman emoji533.png

o günler iyi günlerimizdi de ondan.

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Servet Aydın yazdı:

Fiesta'ya niye mercek taktırdın o zaman emoji533.png

arabayı değişemediğim  için :) o defter kapandı artık, sıfır ve full alırım yoksa almam, 10 sene maks kullanır aynını yaparım :tongue2:

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay
Erkut Uysal yazdı:

Konu başlığı siyasi gibi görünüyor olabilir ama konuyla hiç alakası yok... O niyetle giren olduysa lütfen dışarı çıksın... :D

https://www.hepsiburada.com/osram-h7-12v-55w-next-generation-night-breaker-laser-150-150m-20-daha-beyaz-2-li-set-germany-p-HBV00000H1ENY?magaza=TOZOĞLU OTOMOTİV

7 Ay önce linkteki ampülleri aldım, aydınlatma harika, fabrika çıkışlı ampülleri 3 e 5 e katlar yani... 

Fakat bugün sağdaki patladı, Osram'ın ömrünün kısa olduğunu biliyordum ama 7 ayda vedalaşacağımızı düşünmüyordum 1 yılı doldurur diye hesap ediyordum... Olmadı...

Şimşek etkili led kullanmak, istemiyorum halojen candır, milleti kör etmenin manası yok... Led'in ömrünün daha uzun olması aklımı da çelmiyor değil hani, zırt pırt ampülle de  uğraşamam ben...

Değerli forum sakinleri, Osram gibi güzel aydınlatan, uzun ömürlü tavsiye edeceğiniz bir ampül varmıdır acaba ? 

İstemeyerek de olsa Led geçsem mi ?  

Son arabamdaki ampul bu, 1,5 sene boyunca takılı idi ve üzerinde onunla sattım. Çok erken patlamış. Photon Diamond Vision serisine bakabilirsin. Osrama yakın bir aydınlatma sunar ve uzun ömürlüdür.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

ille yapılacaksa bence uzun ömür ve güç olmalı, xenon+mercek bana göre hala en sağlamı, helede orjinal ampül kullandıysan balastın babaysa...

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Murat Sürmeli yazdı:

Led en parlağını aldım, pişmanım.

Evet güzel parlıyor. Gözüm acıyınca sağa yanaşıp geçmeni beklediğimi farketmişsindir abi :D 

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli
Oğuzkan Erışık yazdı:

Evet güzel parlıyor. Gözüm acıyınca sağa yanaşıp geçmeni beklediğimi farketmişsindir abi :D 

Gece araba kullanmamaya çalışıyorum İzmire gittiğimden beri, Corollada güzeldi aynı led. Olmadı halojene döneceğim :(

Aslında ortam olsa bakalım istiyordum ledlere, hazır kingi de bulmuşken hem de, ama muhabbet tatlı geldi, ledler kaldı :)

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Ben NB unlimited kullandım çok defa, patlatamadan araba değiştirdim hep. Bir dahakine alırsam silver düşünüyorum.

Verso’da ayfınlatma kötü değil far ayarı düzgün olsa da sanırım karşıyı biraz rahatsız ediyor o yüzden daha güçlüsünü almadım.

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Murat Sürmeli yazdı:

Gece araba kullanmamaya çalışıyorum İzmire gittiğimden beri, Corollada güzeldi aynı led. Olmadı halojene döneceğim :(

Aslında ortam olsa bakalım istiyordum ledlere, hazır kingi de bulmuşken hem de, ama muhabbet tatlı geldi, ledler kaldı :)

saçma sapan sağa sola vuran ledler gibi değil dikizde. Müthiş bir ışık var orada. Fazlalığı ve parlaklığı acıtıyor insanın gözünü. Sökersen birini ver de seyyar yapayım ondan :D  :D 

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Murat senin aracın farı halojen ile de derli toplu ışık vermiyor. Aracı eğer satmayacak isen içine bi-led projektör tak veya taktır. Ömürlük olur

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli
Servet Aydın yazdı:

Murat senin aracın farı halojen ile de derli toplu ışık vermiyor. Aracı eğer satmayacak isen içine bi-led projektör tak veya taktır. Ömürlük olur

Hem masraflı hem uğraştırıcı, şu ara zor gibi :)

Işık açısından şuan iyi görüyorum ama diğer şöförler göremiyormuş baksana :D 

Gece araç kullanmıyorum gerekmedikçe, halojenlere dönerim sanıyorum, haftaya bayramda elim boş olacak, daha da aşağı ayarlayıp karşı tarafın gözünü almayacağı bir açı yakalarsam bakacağım 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Celal Aydın
osramın bu serdie 3 ampülü var:
laser: sosyal medaya çok konuşuluyor, ömrü kısa, rengi beyaz sarı arası aydınlatma gücü orta
cool blue: rengi beyaza yakın (led e en yakını) aydınltama gücü fena değil ömrü orta
silver: hiç konuşulmayan gizli kahraman, aydınlatma gücü çok iyi, gece uzun yol için ideal, rengi lazer ile halojen arası, halojenden beyaz, lasere sarı, cool blue ya göre daha halojen renkli ömrü çok uzun

Osram H4 Night Breaker Silver +%100 12V 60/55W 2'Li Ampül Set
https://www.hepsiburada.com/osram-h4-night-breaker-silver-100-12v-6055w-2li-ampl-set-p-HBV00000HYNL8?magaza=FZRulman&url_src=ios-product-detail

Şu ürün mü Çağlar abi?
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Celal Aydın yazdı:

aynen bu ürün, duvardaki ışık rengi şimşek tufan lede benzemez ama, konu komşu görürse bunu  mu aldın der, ama yola attığı aydınlatma çok iyi göz yormaz, ömrü de en uzun osram modeli 2 farklı csp  led+osram standart+osram cool blue dan iyi aydınlatıyor yolu.

Mehmet Ozyurek yazdı:

Bu ne :unsure2:

davetiye bence

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Sen bi gelsene şöyle kenara

Yemezler

Bu ne :unsure2:

Akşama göstereyim mi
davetiye bence

Nalakası var ya
  • Teşekkür 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Çağlar Bayur yazdı:

bu ürün

Adamın biri 'toros katarakt ameliyatı oldu sanki' yazmış bu ürüne 😂😂

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Ali Tuğberk Avar
(düzenlendi)
Erkut Uysal yazdı:

Led

1- Philips 

2- Niken

Bu markaların LED Xenonları harika. Uzun uzun da kullanırsınız. Gidip bunlardan daha fazla rakamlar vermeyin farklı markalara işinizi görür gündüz gibi aydınlatırlar geceyi. İki markayı da kullandım geçmişte. Hiçbir sorun yaşamadım. Saygılar

tarihinde Ali Tuğberk Avar tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Oğuzkan Erışık yazdı:

Adamın biri 'toros katarakt ameliyatı oldu sanki' yazmış bu ürüne 😂😂

beklentiyi artırmamak lazım ama cidden iyi aydınlattı yolu, ama bir insta cı bembeyaz ampülü değil

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Emre Usta
Konu başlığı siyasi gibi görünüyor olabilir ama konuyla hiç alakası yok... O niyetle giren olduysa lütfen dışarı çıksın... [emoji3]
 https://www.hepsiburada.com/osram-h7-12v-55w-next-generation-night-breaker-laser-150-150m-20-daha-beyaz-2-li-set-germany-p-HBV00000H1ENY?magaza=TOZOĞLU OTOMOTİV
7 Ay önce linkteki ampülleri aldım, aydınlatma harika, fabrika çıkışlı ampülleri 3 e 5 e katlar yani... 
Fakat bugün sağdaki patladı, Osram'ın ömrünün kısa olduğunu biliyordum ama 7 ayda vedalaşacağımızı düşünmüyordum 1 yılı doldurur diye hesap ediyordum... Olmadı...
Şimşek etkili led kullanmak, istemiyorum halojen candır, milleti kör etmenin manası yok... Led'in ömrünün daha uzun olması aklımı da çelmiyor değil hani, zırt pırt ampülle de  uğraşamam ben...
Değerli forum sakinleri, Osram gibi güzel aydınlatan, uzun ömürlü tavsiye edeceğiniz bir ampül varmıdır acaba ? 
İstemeyerek de olsa Led geçsem mi ?  
Osram night breaker kullandim omru 200 saate yakin ben 5 ay ancak kullandim.performans ampulu alacaksaniz halojen philips xtreme vision 130 tavsiye ederim 400 saat omru var.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Çağlar Bayur yazdı:

davetiye bence

Ben akşam gideyim o zaman.. İcabet sünnettir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...