İçeriğe Yönlendir

Maske Yasağı Kaldırıldı

Ali Tuğberk Avar

Recommended Posts

Sani Gerşon
Mahmut Yıldız yazdı:

parkta bile maske ile gezmenin anlamı da yok

İstanbul için konuşuyorum, metrekare başı insan o kadar fazla ki, uzağımda kalamıyorlar. Korkumdan çıkaramıyorum maskeyi. Ama tabii ki 2-3mt mesafem varsa, ben de çıkartabiliyorum maskemi.

Zaten önemli olan, mesafenin korunamadığı, havalandırmanın olmadığı mekanlarda önlem alabilmek. Yolda yürürken takmamın en büyük sebebi, yanımdan geçenlerin lama gibi sağa sola tükürmeleri mesela. Ne yapayım şimdi, nasıl rahat rahat maskesiz gezeyim?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Sani Gerşon yazdı:

İstanbul için konuşuyorum, metrekare başı insan o kadar fazla ki, uzağımda kalamıyorlar. Korkumdan çıkaramıyorum maskeyi. Ama tabii ki 2-3mt mesafem varsa, ben de çıkartabiliyorum maskemi.

Zaten önemli olan, mesafenin korunamadığı, havalandırmanın olmadığı mekanlarda önlem alabilmek. Yolda yürürken takmamın en büyük sebebi, yanımdan geçenlerin lama gibi sağa sola tükürmeleri mesela. Ne yapayım şimdi, nasıl rahat rahat maskesiz gezeyim?

isveç’ten arkadaşımızın çocuğu geldi. 1 ay kaldılar. Çocuk geldikten sonra sürekli hastaydı. Çünkü bağışıklığı buraya göre adapte değildi. Bizim kızlar da çocuğun yanındaydı, beraberlerdi. Kızlar hasta olmadı mesela. 

ya isveç’e gitmen lazım. Ya salman lazım. Ya da evlenmen lazım bence 

😁

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

ya isveç’e gitmen lazım. Ya salman lazım. Ya da evlenmen lazım bence 

E ben ne anladım, hepsinin sonucu ölüm, hepsinin sonucu isyan, hepsinin sonucu işkence :crazy: 

• Beğen 3
  • Mutlu 5
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Sani Gerşon yazdı:

Açık havada kalabalık olsa bile takmam, virüse maruz kalma süresi çok az çünkü. Çok yakın zamana kadar dışarı yemek yemeye gittiğimde yemek gelinceye kadar maskemi çıkarmıyordum. Aslında bu biraz da risk oranıyla alakalı. Kayseri'de vaka yoğunluğu 50 olduğu zaman daha rahatken 500 olduğunda temkinliydim. Yaz boyunca yine rahat devam ederim. Ama kış gelince işler değişir. Ha bu arada Çin insanda ilk kuş gribi vakasını açıkladı. Hepimize hayırlı olsun. 

Sani Gerşon yazdı:

E ben ne anladım, hepsinin sonucu ölüm, hepsinin sonucu isyan, hepsinin sonucu işkence :crazy: 

Evlilik soğuk su gibi, biraz geçince alışıyorsun. 

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Sani Gerşon yazdı:

çok umursamak stresi arttırır ama... vücudun bağışıklık sistemi pek çok şeyden koruyor zaten. bence ,kaldı ki bu kadar zamanda korona ile tanışmamış bir kimse kalmamıştır büyük şehirde.  sürakli stres bağışıklığı bastırıp kaç yada savaş moduna sokar ki öncelikli olarak canlı hayatta kalabilsin.  bu nedenledir ki dehşete düşüren bir olaydan sonra uçuk çıkıyor kimilerinde.

Mahmut Yıldız yazdı:

Evlilik soğuk su gibi, biraz geçince alışıyorsun. 

Donmadan hemen önce...

Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf

Toplu taşıma kullanmıyorum şahsi aracım ile ulaşım sağlıyorum sürekli. Marketler hınca hınç olduğu için oralarla sınırlı olmak üzere maskeyi hayatımdan çıkardım. Yetti gayri tadı varsa yeter. Hala Covid'e yakalanmadım zaten 

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Doğan Arşiray yazdı:

çok umursamak stresi arttırır ama... vücudun bağışıklık sistemi pek çok şeyden koruyor zaten. bence ,kaldı ki bu kadar zamanda korona ile tanışmamış bir kimse kalmamıştır büyük şehirde.  sürakli stres bağışıklığı bastırıp kaç yada savaş moduna sokar ki öncelikli olarak canlı hayatta kalabilsin.  bu nedenledir ki dehşete düşüren bir olaydan sonra uçuk çıkıyor kimilerinde.

Donmadan hemen önce...

Büyük! olaylar gördükten sonra çıkıyor denmesinin sebebi bu demek ki. 

Yorum bağlantısı
Cem Işık
Sani Gerşon yazdı:

Hastalık öldürür, evlilik süründürür. Ölümü bile mumla aratabilir. Bir dost! 

• Beğen 3
  • Mutlu 5
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Mahmut Yıldız yazdı:

Büyük! olaylar gördükten sonra çıkıyor denmesinin sebebi bu demek ki. 

bir biolog/virolog buna daha iyi cevap verir tabi ama vücutta zaten yerleşik virüslarden birisidir herpes simplex.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Sani Gerşon yazdı:

Yaşamak sonucu yüzde yüz ölüm olan hastalık derler zaten. 

Yorum bağlantısı
Tamer Topaç

Kendisi, ailesi ve yakınlarının bu virüse yakalanmayıp, üzüntü ve acılar çekmediğini görüp bu kadar rahat olmalarını anlamak çok zor. 

Bu amarıkanın oyunu değil, dış minnakların da oyunu değil. Bu bir hastalık, virüs canlı bir organizma ve hala geçmedi. Maske takmaya devam ediyorum ve devam da edeceğim.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Bundan sonra Uzakdoğu ülkelerindeki gibi mesela Kore'deki gibi olur. İsteyen tedbir amaçlı takar. Avrupa ülkelerinde birkaç kez maske zorunluluğu kalktı ve geri geldi. Azalsın bitsin şu hastalık artık.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

asyada zaten tshirt giyip çıkmak gibi maske ile dışarı çıkmak okula gitmek

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...