İçeriğe Yönlendir

Hangi Fren Balatası? Trw-Ferodo-Motorcraft-Delphi

Aydın Sert

Recommended Posts

Aydın Sert

Hafta sonu bakıma gideceğim.

Standart filtre/yağ bakımı dışında yapılan kontroller sonucunda ön balatalarım değişecek.

Filtreleri MANN/FILTRON, yağı MOBİL SUPER 3000 aldım fakat balata konusunda ve nereden alacağım konusunda çok kararsız kaldım.

Şuan üzerinde Delphi marka balata takılı. Yumuşak güzel fakat toz bir tık fazla gibi geldi.

Biraz bakındım aşağıdaki satıcıları ve balataları buldum.

Hangi markayı önerirsiniz?

FERODO-Hepsiburada / 480,00 TL

https://www.hepsiburada.com/ferodo-ford-c-max-ii-1-6-ti-2010-2019-on-fren-balatasi-pm-HB0000144X6Y

FERODO-Uzmanparça / 655,00 TL

https://www.uzmanparca.com/ford-focus-c-max-on-arka-balata-takimi-ferodo

MOTORCRAFT-FordToptancısı / 665,00 TL

https://www.fordtoptancisi.com/On-Fren-Balatasi-Focus-C-Max-Motorcraft,PR-385.html

TRW-Ustaparçacı / 411,00 TL

https://www.ustaparcaci.com/otoyedekparca/28828-on-fren-balatasi-mazda-3-03-mazda-3-09-mazda-5-05-mazda-5-10-focus-ii-04--focus-ii-c-max-0407-c-max-07--focus-iii-11--16eco--16tdci--18tdci--20tdci-kuga-20tdci-07--mazda-iii-mazda-v-volvo-c30-c70-ii-s40-ii-v50-03-

Yorum bağlantısı
Murat Atagenç

Ranger için valeo balata aldım, 5000 km oldu.

Eski balata ses yapıyordu, valeoda ses kesildi ama az fren kullanan biri olmama rağmen ön jantlar kararıyor yani yumuşak, tozlu bir balata.

Motorcraft balata 1800 lira olmasaydı da sizinki gibi fiyatlarda olsaydı hiç düşünmezdim :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Aydın Sert
(düzenlendi)
Çağlar Bayur yazdı:

o rakama motorcraft imkansız?

Çağlar abi ben de emin olamadım.

Şuanki rakamlara da vakıf değilim.

FERODO için ne dersin?

Önerine açığım.

tarihinde Aydın Sert tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

satan ses yapıarsa geri almayı kabul ediyorsa hepsi olur. fredo zaten o efsane seri değil, trw de uygunmuş,

Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
(düzenlendi)

Adı geçmemiş ama balata adı geçti diye tecrübemi paylaşayım.

Bosch aldım arkaya 1 senede bitti ön GM aynı anda takıldı ama hala ön olmasına rağmen yüzde 70. Bosch sadece enjeksiyon - elektrik devresi ve sensör sistemlerinde kullanılırmış 😕

tarihinde Çağrı Alaf tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Aloparça megaparça gibi siteler sahte satmaz. Direkt ithalatçıdan alıyorlar. 

icer marka öneririm. Ses yok. Çok da güzeldir memnundum. İspanyol marka sanırım 

erken bitmiyor hemde

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Onlineyedekparça dan astraya parça alıyorum bikaç yıldır, yamuğunu görmedim duymadım. Trw kullanıyorum , motorcraft orjinal ise o fiyata motorcraft alırım yoksa fiyatından da dolayı trw yi seçerim. 2 yıldır ses yapmadı bende.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aydın Sert

Daha önce bir konuda bahsetmiştim. Oto yedek parça üreticisi Başbuğ Otomotiv var. Bizim şirketin yanında hemen. Oradan bir arkadaşla görüştüm. Kendileri TRW ve FREDO üreticisi imiş. Arkadaş FREDO önerdi.

Harun Kocaçalışkan yazdı:

Konuya yorum da yapmışım :D

Niye bulamadım ben bunu.

Sanırım FREDO bakacağım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Öngür

Hepsi yumuşak kaliteli balata hiç birisi ses yapmaz . ama Bosch ve delphi balatalar ses yapıyor hepsini kullandım  :)  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

feredonun balata tutucusu metal plakaları ince oluyor tıkırtı yapıyor. ben artık o markayı almıyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Aydın Sert yazdı:

Daha önce bir konuda bahsetmiştim. Oto yedek parça üreticisi Başbuğ Otomotiv var. Bizim şirketin yanında hemen. Oradan bir arkadaşla görüştüm. Kendileri TRW ve FREDO üreticisi imiş. Arkadaş FREDO önerdi.

Konuya yorum da yapmışım :D

Niye bulamadım ben bunu.

Sanırım FREDO bakacağım.

Onlar üretici değildir. Çok büyük bir ithalatçı diye biliyorum

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Aydın Sert

Az önce gittim bizzat yerinden FEREDO aldım. 

Bandrol karekod vs hepsi ok.

Bakalım nasıl olacak.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Onlar üretici değildir. Çok büyük bir ithalatçı diye biliyorum

gtp düzenlemesi için üreticiler, ocakbaşında açılabilir konu

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

gtp düzenlemesi için üreticiler, ocakbaşında açılabilir konu

Ocak başına hâl kalmadı daha. Soslu tavuk ızgara iyidir :) 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erol Güven
(düzenlendi)

MOTORCRAFT-FordToptancısı / 665,00 gecen ay 599 aldım aynısını daha takdırmadım az daha azalsın sonra takdırırım dedim.

Ben balata tercihimi motorcraft dan kullanıyorum devamlı şimdiye kadarda en ufak sorun olmadı netice orijinal den şaşmamak lazım.

tarihinde Erol Güven tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Adem Kazıl

Feredo almıştım bi keresinde ciyk ciyk ses yaptı, kale aldım fena değil ucuz ama performanslı kullanımda performansı düşüyor yanık kokuyor, en iyisi yine motocraft hiç sorun yaşamadım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...