İçeriğe Yönlendir

Sahte Vekaletle Taşınmaz Devrini Önleme

Tansu Kalafatoğlu

Recommended Posts

Tansu Kalafatoğlu

Bazı vatandaşlar noterlerle anlaşıp, rüşvet verip, tapu dairesiyle rüşvetleşip sahte vekalet düzenleyip taşınmazlarınıza el koyabilir. Sonra yıllarca mahkemede uğraş dur. 

bunu önlemenin yolu var. Size ait taşınmazda bizzat tapuya siz gitmeden işlem yapılamaması için e devlet web sayfadan

• E devlet
  • Aramaya web tapu yaz 
  • Web tapu işlemlerine tıkla
  • Uygulamaya git tıkla
  • Soldaki seçenek veya yeni başvuru tıkla
  • Beyan işlemleri tıkla
  • İşlem yapılmaz beyan tesisi tıkla
  • Üstüne kayıtlı taşınmazın en sağında beyan tesis et tikini kaldıra bas. 
  • Tamam deyip okudum anladım de onayla

Artık direkt olarak tapuya siz gitmeden taşınmazla ilgili işlem yapılamaz

bu dolandırıcıklar daha çok yaşlı insanların taşınmazlarına yapılıyor. Tapuya notere gidip onların yaşlı olduğu, okuma yazma bilmediği gibi uydurmalarda, rüşvetle yaşlıların vekaletleri sahte belgelerle yapılıp tapuya sunulabiliyor

• Beğen 10
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

bankanın yolladığı eksper bile izin almadan işlem yapamıyor, noterle falan olmaz o iş zaten yapacak olan tapu içinden bitirir

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

ben de mazdaclubtr yazıyorum neler çıkıyor neler, buraya link koysak uzaklaştırma yeriz , yani edevletten falan birşeyler kapatılarak 3 kağıdı engellemesi zor yapacakları varsa.

• Beğen 4
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

E devlette direk dolandırıcıları engelleme sekmesi olsa keşke. Adıma yapılacak olan tüm dolandırıcılıkların engellenmesi kutucuğu. Aslında bunun bir yolu var. G avur memleketlerine göçmek. Onlarda böyle şeyler pek olmuyor. Olsa da bizim yanımızda devede kulak kalırlar.  

• Mutlu 2
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Burak Kuşçu

Bence bu konuda gerekli adımlar atıldı. Artık taşınmaz alamadığımız için dolandırılma ihtimalimizde ortadan kalkmış oluyor 🙂 

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Patronun bir gayrimenkulü var, zamanında tapu müdürü bana sat demiş hatta. Patron da satmayı düşünmediğini belirtmiş.

Geçen sene tapu müdürü patronu arıyor, "abi hani bana satacaktın o arsayı" diyor. Ne arsası , ben satmayı düşünürsem haber vereceğim dedim ya sana diyor. 

Tapu müdürü , abi senin arsanın satışı için imza açıldı falan deyince apar topar tapuya gidiyorlar ki, sahte vekaletle satış işlemi son aşamaya gelmiş.. 

Son dakika müdahale ettik de kurtardık.

Tansu'nun paylaştığı bu bilgi hayati gerçekten de. 

• Beğen 3
  • Şaşkın 2
Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli

Bu arada edevlet şifrenizi de kaptırmayın, bu sahteciliklere izin yine edevletten verilebiliyor :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Tapu harcı için mesaj kayıtlı telefona mı geliyor vekalet sahibine mi geliyor? 

Yorum bağlantısı
Tahir İlter
Serkan Toker yazdı:

Tapu harcı için mesaj kayıtlı telefona mı geliyor vekalet sahibine mi geliyor? 

Başvuru da kimin telefonunu verirsen ona geliyor abi. O kısımda da açık var aslında bu numara kimin diye sorgulayan yok. 

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Murat Sürmeli yazdı:

Bu arada edevlet şifrenizi de kaptırmayın, bu sahteciliklere izin yine edevletten verilebiliyor :) 

ben bile bilmiyorum ki.

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

web tapu profilini oluşturmakta fayda var. Her giriş yapıldığında sms geliyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...