İçeriğe Yönlendir

Fiesta Klima Sesi

Soner Başöz

Recommended Posts

Soner Başöz

Merhabalar, 2013 model pws 1.6 fiesta aracımın kliması çalıştırdıktan 10-15 dakika sonra (gur gur gur diye tarif edebileceğim) ses yapmaya başlıyor forumda klima hortumu kaynaklı olduğu şeklinde bilgiler var benzer sorunu yaşayıp çözüm bulabilen oldu mu? Klima hortumu yada kompresöre mi baktırmalıyım? 

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal

Öncelikle bu sesin nereden geldiğini anlamak lazım. Ama ilk olarak polen filtrenizi kontrol edin, aracı yeni aldıysanız belki de hiç yoktur 🙄

Sonra kompresörün kasnağına vs bakılması lazım. Eğer problem yoksa gazı eksik olabilir(gazda yağ bulunuyor, ,yağlama düzgün olmazsa ses yapabilir)

Yorum bağlantısı
Soner Başöz

Merhaba polen filtresi var ancak gaz durumunu bilemiyorum klimaya bakım yaptırıp denemekte fayda var o zaman. Ancak fiestlarda bu sesin kronik olduğunu okudum. Bir süre çalıştıktan sonra kabin içine geliyor.

Yorum bağlantısı
Tuluhan Şıpka

Kronik malesef. 2013 yılında 0 aldığım araçta klima kompresörü 2 kere değişmişti ama ses vardı…hatta ilerki zamanlarda araçta gaza basınca ince bir vınlama sesi yapıyor ama sadece aracı kullanan anlar o sesi…

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Soner Başöz
Tuluhan Şıpka yazdı:

Kronik malesef. 2013 yılında 0 aldığım araçta klima kompresörü 2 kere değişmişti ama ses vardı…hatta ilerki zamanlarda araçta gaza basınca ince bir vınlama sesi yapıyor ama sadece aracı kullanan anlar o sesi…

Bazı yorumlarda fordun klima borusunun ucuna susturucu eklediğini okudum böyle bir değişiklik yaptırsam faydalı olur mu?

Yorum bağlantısı
Tuluhan Şıpka
Soner Başöz yazdı:

Bazı yorumlarda fordun klima borusunun ucuna susturucu eklediğini okudum böyle bir değişiklik yaptırsam faydalı olur mu?

Bilmiyorum ki ama zamanında bu konu ile ugrasirken izolasyonu arttirmayi konusuyorlardi bazi yabanci forumlarda...klima borusunun konumundan dolayi bu sesin oldugu iceride bu kadar rahatsiz ettigi belirtiliyordu.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...