İçeriğe Yönlendir

Et Kokusu Nasıl Giderilir?

Cihat Küçükay

Recommended Posts

Cihat Küçükay

Merhaba

Forumda arattım ama bulamadım. Aracımda arka tarafta halı paspasın üstüne hanımın aldığı kuşbaşı etin suyu bir miktar akmış. Paspası yıkadım, döşemeyi yıkadım. Aracı havalandırdım ama hala et kokusu geliyor. Nasıl giderebilirim?

• Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Et ve süt kokusunun gitmesi çok zor. Malum bakteri ürediği için.

Profesyonel hizmet almakta fayda var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

et süt vb proteindir, genel temizleyiciler proteini parçalayamaz, o yüzden kokusu kalır, protein parçalayan bir ürün ile temilzenmeli, meşhur aspirinns idi galiba o başarılı olurdu gibi ürün bulunmalı

• Beğen 1
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Abi et suyu sadece paspasta mı yoksa döşemeye geçmiş mi? Sadece paspasta ise yeni paspas en ucuz ve etkili yöntem olur

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Döşemeye dökülmüşse döşeme sökülüp yıkanabilir. Ya da bir firmadan destek almak lazım.  

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Başıma gelen hadisedir. Şipşak denen spreyi sıkıp bekledim ve süpürge ile çektim. Bir kaç defa yapınca temizlendi.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

bende süt dökmüştüm hemde 4 litre kadar. o yaz arabaya binemedim o derece berbat birşeydir.

Doğan Arşiray yazdı:

bende süt dökmüştüm hemde 4 litre kadar. o yaz arabaya binemedim o derece berbat birşeydir.

sonra servet aydın'a sattım.

• Beğen 1
  • Mutlu 10
Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay

Auto Glym Odour eater sipariş verdim. Denedikten sonra sonucu yazarım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay
Erkut Uysal yazdı:

Arabayı merkezi bi yere çek, et kokusunu 5 TL den sat abi... :D

Oturduğum yerden düştüm 😁

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Erkut Uysal yazdı:

Arabayı merkezi bi yere çek, et kokusunu 5 TL den sat abi... :D

İlk 3’e girer 😁

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Tuğberk Avar

Arabayı değişince gider 

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
(düzenlendi)

Bakterileri öldürmek çözüm değil,, oradaki organik besinin yok edilmes lazım. Halı paspası çamaşır makinasında sıcakta yıkayın, büyük ihtimal sorun çözülür. İyiki döşemeye dökülmemiş. 

Araçtan 3 koku zor çıkar , süt-peynir, turşu, kan. 

tarihinde Erhan Doruk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Gecmis olsun.. Ya su et süt isleri sakat ya.. 

Bakteri olusumundan dolayı ciddi temizlik gerekecek..

Ben elimden geldikce arabaya koymamaya gayret ediyorum. mangala giderken bile baskasına ekliyorum 😔 benim bagaj doldu diyerek.. napim yaa 🤭

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Alpay Sumer yazdı:

Gecmis olsun.. Ya su et süt isleri sakat ya.. 

Bakteri olusumundan dolayı ciddi temizlik gerekecek..

Ben elimden geldikce arabaya koymamaya gayret ediyorum. mangala giderken bile baskasına ekliyorum 😔 benim bagaj doldu diyerek.. napim yaa 🤭

Mangala gidince arabayı 2 km ileri park ediyorsundur ateş kıvılcım falan gelmesin diye :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Mangala gidince arabayı 2 km ileri park ediyorsundur ateş kıvılcım falan gelmesin diye :) 

yalan yok evet..😂 Kıvılcım degil ama duman etkili.. pis koruyucuyumdur.. Akla gelmeyen tekniklerim vardır 😎

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Alpay Sumer yazdı:

yalan yok evet..😂 Kıvılcım degil ama duman etkili.. pis koruyucuyumdur.. Akla gelmeyen tekniklerim vardır 😎

eşin araba kullanmayı biliyor mu, bişi soracam :) 

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

eşin araba kullanmayı biliyor mu, bişi soracam :) 

Evet. Söförlüğü cok iyidir.🧿

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Alpay Sumer yazdı:

Evet. Söförlüğü cok iyidir.🧿

Eşin ailecek pikniğe gidiyorlar. Birkaç araba. Sadece sen yoksun. O golf eve döndüğünde acaba nasıl olur sorusu diyorum başka bir şey demiyorum :) 

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Eşin ailecek pikniğe gidiyorlar. Birkaç araba. Sadece sen yoksun. O golf eve döndüğünde acaba nasıl olur sorusu diyorum başka bir şey demiyorum :) 

Huyumu bildigi icin sorun olmuyor.. Kayinpeder hep der huyun suyun hoş ama arabana binesim gelmiyor, habire bakıyosun ayaklarımıza diye 😂

• Mutlu 6
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Alpay Sumer yazdı:

Huyumu bildigi icin sorun olmuyor.. Kayinpeder hep der huyun suyun hoş ama arabana binesim gelmiyor, habire bakıyosun ayaklarımıza diye 😂

Sene 97 kardeşim 4 yaşında. Babam w210 almış. Ben dikkat ediyorum da kardeşim haylaz. Arkada rahat durmuyor. Her hareketine babam laf diyor. Kardeşim en son çocuk aklıyla bile “sı…. arabana” diye kalayladı. O an herkesin gönlüne su serpti herkes bi rahatladı 😁 sonra babam arabayı sattı dayanamadı stresine :) 

• Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Koray Demir

İzopropil alkol (ipa) ile sıcak su ve bir sünger yardımıyla temizleyin kesin surette geçecektir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
sonra servet aydın'a sattım.

Bende diyorum niye yolda habire beni köyümün yağmurlarında yıkasınlar şarkısını söyleyip duruyordum
  • Beğen 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Servet Aydın yazdı:

Bende diyorum niye yolda habire beni köyümün yağmurlarında yıkasınlar şarkısını söyleyip duruyordum

süt dedim, ceset demedimki. gerçi ne fark eder, koku aynıydı :D

• Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...