İçeriğe Yönlendir

2011 C5 klima peteğinden hava gelmiyor.

Selim Gül

Recommended Posts

Selim Gül

Arkadaşlar, bugün sıcak havanın artması ile klimayı açmak istedim. Ancak şoför tarafında ki peteklerden soğuk hava gelmedi Fakat Ön cam ve ayak altından gayet güzel üflüyordu. Ayrıca sağ ön yolcu tarafında da sorun yok. Sadece şoför tarafında ki peteklerden hava gelmiyor, neden olabilir Desteklerinizi bekliyorum. 

Ayrıca şoför tarafında sağ taraftaki peteğimi zorlamadan dolayı kırıldı yada yuvasından çıktı aç kapa yapmıyor, Nasıl sökebilirim...

Yorum bağlantısı
Selim Gül
Murat Sürmeli yazdı:

Autoda mı, manuelde mi şöför tarafı?

Murat bey ikisinde de denedim, olmadı. Daha önce bu durum yoktu, kışın gayet güzel sıcak hava üflüyordu...

Yorum bağlantısı
Selim Gül
Harun Kocaçalışkan yazdı:

Gazına baktırın. 

Yolcu tarafı ve şoför tarafında ki ön cam ve ayak altından çok iyi ve soğuk üflüyor, ancak hız paneli sağında ve solundaki peteklerden hava gelmiyor. Gaz da sıkıntı olsa hiçbirinden gelmemesi gerekir diye düşünüyorum. 

Yorum bağlantısı
Selim Gül
(düzenlendi)
Ümit Türk yazdı:

Yönlendirme ile alakalı bir duruma benziyor. 

Ümüt bey, Nasıl çözelebiliriz. 

tarihinde Selim Gül tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Geçen hafta baktığım bi Peugeot Partner 'da da benzer bi sorun vardı.

Şoför tarafı sıcak üflüyordu. Elektrikçi yönlendirme robotu gibi bi şey söyledi. Değişmesi gerekiyormuş.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Selim Gül
Recep Selim Kaya yazdı:

Geçen hafta baktığım bi Peugeot Partner 'da da benzer bi sorun vardı.

Şoför tarafı sıcak üflüyordu. Elektrikçi yönlendirme robotu gibi bi şey söyledi. Değişmesi gerekiyormuş.

O zaman çok kurcalamadan elektrikçiye götürmek en doğrusu gibi görünüyor... 

Yorum bağlantısı
Selim Gül

Arkadaşlar az önce izlediğim bir youtube videosunda paylaşılan bir bilgi ile sorunu çözdüm İnşaAllah. 

Video = 

Gaz pedalının yanında klima soketlerini düzelttim şuan için hava üflemeye başladı. https://www.hizliresim.com/gidfiep

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Sol ayak kısmına geliyorsa, klape sorunudur. 

Sol ayağa da gelmiyorsa kontrol paneli sorunudur. 

Derken çözülmüş :)

Demekki ayak da üflemiyormuş.. wd40 sıksaydın bari.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Gül
Mehmet Ozyurek yazdı:

Demekki ayak da üflemiyormuş.. wd40 sıksaydın bari.. 

Sökmek için çok uğraş gerekir diye düşünüyorum, çünkü soketleri çok sağlam duruyor, ben sadece alttan, üstten bastırdım, şükür şuan düzeldi... Bizim ki Bilgisayarı aç kapa gibi birşey oldu. 😄

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Selim Gül yazdı:

Sökmek için çok uğraş gerekir diye düşünüyorum, çünkü soketleri çok sağlam duruyor, ben sadece alttan, üstten bastırdım, şükür şuan düzeldi... Bizim ki Bilgisayarı aç kapa gibi birşey oldu. 😄

Akün nasıl ? 
Malum, araç C5 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Gül
Mehmet Ozyurek yazdı:

Akün nasıl ? 
Malum, araç C5 

Akü %75 üzerindedir diye düşünüyorum. Eco modu aktif çalışıyor. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...