İçeriğe Yönlendir

İlk Kasa İnsignia Donanım Paketleri Nelerdir?

Hamza Bayram

Recommended Posts

Hamza Bayram

Merhaba, biraz araştırma yaptım ama net bir bilgi bulamadım. İlk çıkan insignia kasasının donanım paketi sıralaması nedir? Teşekkür ederim.

NOT: Mondeo sormayın aracı görmeye gideceğim gün satılmış. İyi bir tane bulursam yine de alacağım. :)

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

o arabalar ilk çıktığında, en donanımlı pakette adaptif şase de vardı ve bu dizel 4 çeker modelde mevcuttu.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Valla 2008 modeli en donanımlı arabalardı sanırım. 1,6 motor olanı alasım vardı. Çekmiyor çok yakıyor diyenlerden dolayı piyasası düşük. Tam benlik aslında. 

Yorum bağlantısı
Hamza Bayram

Abiler 2009 İnsignia donanım paketi sıralaması nedir?

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Edition,edition elegans,cosmo şekilde gider. Cosmo pakette flexride şase sistemi gibi güzel opisyonlar vardır. Almışken cosmo almaya bakın.Adaptif afl farlar elektrikli koltuk v.s güzel donanımlar var.

1.6 turbosuz olanlardan uzak durun.Çekmiyor dedikleri motor odur.

1.6 t olanlar 250 km hızları görürsün.Ara hızlanmaları çok iyidir.Araç ile gazlamak için can atarsınız ama heleki şuanki yakıt fiyatları ile buna kim cesaret edebilir bilmem.

1.6 t ortalama 9.5 10 litre yakar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğulcan Akıncıoğlu

En donanımlısı cosmo, makyajlıda da cosmo olarak devam etti.
Edition
Edition Elegance
Sport
Cosmo.

Cosmo makyajlı kasaya sahibiz, ek olarak stil paket alınabiliyordu.

Makyajsızda da cosmo tercih edilir ama yaşları ilerledi.
Hangi araç temiz ise donanıma bakmadan alınabilir.
Performans önemli ise 1.6 t(180) tercih edilmeli veya 2.0 cdti(130 160 195 hp)
130 luk traktör gibi çalışıyor.
En optimum tercih sanırım makyajlıda 1.6 cdti(136 hp) olur.
Öte yandan makyajlıda 1.6 t 170 hp olarak güncellendi sidi motor.

1.6 t her iki seçenektede yakıyor, bizdeki makyajlı 1.6 t yavaş gitmeyi sevmiyor seyir hızı 120 130 civarı az yakıyor, 90 ile gidilirse hiç acımıyor.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Ahmet Türedi yazdı:

1.6 t ortalama 9.5 10 litre yakar.

Biz ona 12 13 diyelim :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi
Metin Akbal yazdı:

Bizzat kullandim 1 yıllık ortalamam 9.6 idi. Ama dediğiniz rakamları görenler vardir

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hamza Bayram

Ben ilk başta 1.6 atmosferik düşünmüştüm ama o da sanırım Mondeo nun atmosferiğinden bile kötüymüş. Hiç olmazsa Mondeoya hantal diyorlardı buna hiç gitmiyor diyorlar. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

1,6 motoru kullanan biri olarak neye göre kime göre gitmiyor. 0-100 km 12 saniye gayet yeterli bence. Eksi arabam 18 saniyede 100 km hıza çıkıyordu. 

a16xer okadar çok kullanılan bir motorki ganimet gibi parçası var. fiyatlarda oldukca ucuz. Rusya pazarı kapandığı için Rus opel ve Chevrole arabalarına ithal edilemeyen parçalar alayı Türkiyeye gelecektir. 

Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın

1.6 dizel otomatik cosmo hayalet ekran, sunroof falan sanırım tadından yenmez..

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Metin Akbal yazdı:

Tüp olmuyor mu onlara? 

Yorum bağlantısı
Hamza Bayram
Ali Darbaz yazdı:

1,6 motoru kullanan biri olarak neye göre kime göre gitmiyor. 0-100 km 12 saniye gayet yeterli bence. Eksi arabam 18 saniyede 100 km hıza çıkıyordu. 

a16xer okadar çok kullanılan bir motorki ganimet gibi parçası var. fiyatlarda oldukca ucuz. Rusya pazarı kapandığı için Rus opel ve Chevrole arabalarına ithal edilemeyen parçalar alayı Türkiyeye gelecektir. 

a16xer dediğiniz motor İnsignia'nın atmosferik motoru değil mi hocam?

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Hamza Bayram yazdı:

a16xer dediğiniz motor İnsignia'nın atmosferik motoru değil mi hocam?

Evet 

Yorum bağlantısı
Hamza Bayram

Çok ilginç, atmosferik motora sahip İnsignia ile ilgili Youtube'de bir tek inceleme videosu bile bulamadım.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Oğuzkan Erışık yazdı:

Tüp olmuyor mu onlara? 

Oluyor da çok hassasiyet gerekiyor. Çorum'da avukatın biri servisin önüne çekip haber olmuştu araba bayağı sıkıntı yaşamış.

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Donanım olarak Cosmo en dolusu. Flexride olursa tadından yenmez.

D segmentinde 1.6 atmosferik olmaz, olmamalı. Tat vermez. 
12-13sn’de 100km hıza çıkan araca kim ne derse desin “gitmiyor” denir :) Marsa da gitseniz onlarda “gitmiyor” der. :) üstüne yaktığı da cabası. 
2.0 CDTI veya 1.6T bakın. İmkan varsa makyajlı 1.6 CDTI bakmak gerek.

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi
(düzenlendi)
Ali Darbaz yazdı:

Açıkca söylüyorum yani gitmiyor gitmezde.O araç zaten gitmediği için 2009 yılında o motor kullanıma sokulduğu gibi kullanımdan kaldırıldı.

O sınıf bir araç o motor ile olmaz Cruze de bile gitmiyor o motor.İsteksiz verimsiz bir motor. 

Bence en son tercih edilecek motorlardan biri.

tarihinde Ahmet Türedi tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Barış AÇIL

Bir tanidigimiz Insignia ilk ciktiginda 1.6 atmosferik motoru sifir km almis, bir senede sadece 4000 km yol yapmis ve kendisi cok arac kullanmamasina ragmen hantal kaldigindan sikayet ederek ustune 40.000 TL vererek jetta dizel almisti.

Yaklasik ayni donemde 1.6 hitler motor 102 bg, 148 nm tork, 13,2 sn 0-100 km, agirlik 1490 km, sehir ici yakit tuketimi 11,1 lt passatlarda cikmisti b6 kasa onlardanda cok sikayet vardi hantal kaldigina dair.

Bu araca bakarak 1,6 insignianin degerleri daha iyi 115hp, 155 nm tork, 12,9 sn 0-100 km, agirlik 1503 kg, sehir ici yakit tuketimi 10,3 lt.

Bir tanidigimiz Insignia ilk ciktiginda 1.6 atmosferik motoru sifir km almis, bir senede sadece 4000 km yol yapmis ve kendisi cok arac kullanmamasina ragmen hantal kaldigindan sikayet ederek ustune 40.000 TL vererek jetta dizel almisti.

Yaklasik ayni donemde 1.6 hitler motor 102 bg, 148 nm tork, 13,2 sn 0-100 km, agirlik 1490 km, sehir ici yakit tuketimi 11,1 lt passatlarda cikmisti b6 kasa onlardanda cok sikayet vardi hantal kaldigina dair.

Bu araca bakarak 1,6 insignianin degerleri daha iyi 115hp, 155 nm tork, 12,9 sn 0-100 km, agirlik 1503 kg, sehir ici yakit tuketimi 10,3 lt.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
(düzenlendi)
Ali Darbaz yazdı:

1,6 motoru kullanan biri olarak neye göre kime göre gitmiyor.

yokuş yukarı mesela :) başlığı olan motor bu motor değilmi?

tarihinde Doğan Arşiray tarafından düzenlendi
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Doğan Arşiray yazdı:

yokuş yukarı mesela :) başlığı olan motor bu motor değilmi?

Vıssız benim araba . İnsignia da vıs ve m32 var. Miss gibi. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Barış AÇIL yazdı:

yahu 6 ileri vites araba, çekmezse 5 e takarsın, olmadı 4 3 2... Vites düşürmek ne büyük meziyet oldu kardeşim ya. 250 bine 100 bin km de benzinli lpg takılmamış insignia var.. 

İyikide çekmiyor etmiyor diyorlar... Piyasası düşüyor.. Benim gibi insanlara gün doğuyor.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Ali Darbaz yazdı:

yahu 6 ileri vites araba, çekmezse 5 e takarsın, olmadı 4 3 2... Vites düşürmek ne büyük meziyet oldu kardeşim ya. 250 bine 100 bin km de benzinli lpg takılmamış insignia var.. 

İyikide çekmiyor etmiyor diyorlar... Piyasası düşüyor.. Benim gibi insanlara gün doğuyor.. 

Aynı yolu deve de at da beygir de katır da eşek de gider, ama kimi at ile kimi eşek ile gider.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Selim Bilgin yazdı:

Aynı yolu deve de at da beygir de katır da eşek de gider, ama kimi at ile kimi eşek ile gider.

Saate 105 km hızı geçiyor ise yeter ya. 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Ali Darbaz yazdı:

bence tahammül edilebilir şeyler bunlar. çekmiyor gitmiyor demek bu piaysada önemsiz bana göre. insignia gayet güzel otomobil. varsın, atmosferik 1.6 olsun. hele SW olsa.. mis.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...