İçeriğe Yönlendir

2023 Makyajlı Corolla Hybrid

Tansu Kalafatoğlu

Recommended Posts

Tansu Kalafatoğlu

Dış görsel olarak ufak birkaç değişiklik var. İçeride ise göstergeler tamamen led oldu ve multimedya büyüdü, fiziki düğmeler kalktı. 

esas değişik teknik özelliklerde

Güç 122 beygirden 140 beygire çıkarıldı

0-100 ise 9,2 saniyeye düştü

piller li-ion oldu ve hafifledi

motor değişecek mi henüz bilinmiyor

images?q=tbn:ANd9GcT9Ah0YdWrSGnrLdCazuhc

images?q=tbn:ANd9GcSHaxvwgI2fQsnCg07OWnX

images?q=tbn:ANd9GcQmn-rXjUWq9jS5KIBl28O

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Ali Tuğberk Avar

Motor gücü iyi olmuşta içte dışta ekstrem bişey yok. Bu kasa tutulmaz Türkiye'de. He motoru 1.8den küçültür vergide avantaj yakalarlarsa bilemem Türkiye şartlarında.

Binen adam vergiyi boşverip yakıtta avantaj için biniyordu zaten, yakıt fiyatları da aşırı yükseldi, esprisi kalmadı pek. Yakıtında yeni nesil turbo benzinlilerle öyle pek ahım şahım fark yok zaten..

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Tuğberk Avar yazdı:

Motor gücü iyi olmuşta içte dışta ekstrem bişey yok. Bu kasa tutulmaz Türkiye'de. He motoru 1.8den küçültür vergide avantaj yakalarlarsa bilemem Türkiye şartlarında.

Binen adam vergiyi boşverip yakıtta avantaj için biniyordu zaten, yakıt fiyatları da aşırı yükseldi, esprisi kalmadı pek. Yakıtında yeni nesil turbo benzinlilerle öyle pek ahım şahım fark yok zaten..

tutmaz dediğin araba yok satıyor. Her yerde zibil gibi var. 

MTV farkı 80 litre benzin. Bu arabayla 10.000km’de en az 300-400 litre tasarruf yapıyoruz. 

Yakıtında bahsettiğin arabalarla iki katı fark var. Hadi bilemedin 3 litre fark var. 300 litre eder. 80’i mtv’ye gitse 220 litre 6.000 lira eder. 

kaldı ki en az 300 dedim. Benim güzergahıma gel benzinli turbo ile. 9’dan az yakarsan sana hediyelerim olacak 

Mert Gülkokan yazdı:

li on olması pil ömrü ya da kapasite konusunda avantaj sağlıyor mu ?

evet. Pil kapasitesinin daha fazlasını kullanıyor. Hem de akım giriş ve çıkış miktarları daha fazla ni-mh’ye göre

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Murat Azalma

Aslında resmiyette böyle bir açıklama yok. bu sene makyaj yapılacaktı , yapıldı denildi ama sadece jant değişti , ambiyans aydınlatma eklendi ve anahtar sinyal güvenilirliği artırıldı. 

Öğrendiğimiz kadarıyla üretim sorunları makyaj yada kasa değişimlerini de etkiliyor. bu resimdeki arabanın 23 ilk çeyrekte avrupada satılacak diye bir kaç sitede okudum. 

ayrıca corolla gr denilen araç , 54 T sarı plaka ile kurtköy tarafında 2 senedir test sürüşü yapıyor.  daha sedan GR gelmeden makyajlı kasa gelir mi bilmiyorum.

Yorum bağlantısı

doğubank ekran işi ne zaman bitecek acaba diyordum anlaşılan dahada büyüyüp en son led tv bağlicaklar öne

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

orta ekran yine ultra çirkin, ama motor vs değişmesi güzel olmuş, yok satmaya devam eder...

eee hadi bakalım hemen takasa ver, binilmez artık senin eskiye :D

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Tuğberk Avar
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

tutmaz

Niye bu kadar gerildiniz ki onu açıklayın önce? 

Yok sattığı yok bu aracın ayrıca bayilerde istediğin an bulunuyor. 

Son olarak, yeni kasa tutmaz bence dedim, benim fikrim bu. Eski kasa için konuşmuyorum burada. 

Başta da dediğim gibi neden bu kadar sinirleniyorsun?? Hayırdır? 

Marka fanı olmayın arkadaşım, ayrıca arabana bir şey demedim, bu yenisi tutmaz bana göre dedim. Gerilecekseniz bu kadar size ters gelen bir söze konu açmayın. 

Ayrıca yalan söylüyorsun, 2-3 litre fark yok turbo benzinlilerle. Kullandığın aracı devamlı olarak sabitleyip 60la sürüyorsan belki bir ihtimal, ama adam gibi kullanan birinde en az 6-6.5 yakıyor. 

Aracı tek sen kullanıyormuş gibi yorum yapma bizzat babam kullanıyor aracı iyi biliyorum. 

Ayrıca açtığın konuda gerilme düzgün cevap ver insanlara. Sana adam gibi yorum yazdım. Kendi fikrimi söylüyorum geriliyor sinirleniyorsun. Kaldıramıyorsan açma konusunu. 

• Beğenme 1
Yorum bağlantısı

yeni c segmentlerde hybrid toyotadan fazla gördüğüm araba yok egea kadar hybrd toyota görüyorum tutulmazı nasıl oldu anlamadım çok param olsa dk düşünmem alırım

Yorum bağlantısı
Ali Tuğberk Avar
(düzenlendi)
Ali Gök yazdı:

yeni c segmentlerde hybrid toyotadan fazla gördüğüm araba yok egea kadar hybrd toyota görüyorum tutulmazı nasıl oldu anlamadım çok param olsa dk düşünmem alırım

Kimse tutulmaz demedi. Arkadaş konuyu çarpıtıyor. Siz de ona uyuyorsunuz. Bana göre yeni kasası tutmaz dedim. Bunda bu kadar alınacak ne var? Ayrıyeten önyargıyı bırakıp yazdığım şeyi düzgün anlasanız şunu anlardınız. Eski kasa varken bu tutmaz. Eskisi tutmadı diyen yok ortada. Adam delleniyor durduk yere :)

Tamam. Hibrit egea kadar tutuluyor. Yazın bunu başka bir foruma ya da satış rakamlarını da paylaşın da biraz gülsün insanlar :) bu konuya son mesajım.

Yeni kasayla ilgili konu açmış onla ilgili fikrinizi söylüyoruz adam kendi aracından örnek verip tersliyor :) mevzuya gel. 

tamam en iyi araç hibrit Corolla en çok satan da o sayın toyota fanı arkadaş. Tamam sensin haha :D

tarihinde Ali Tuğberk Avar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Azalma
Ali Tuğberk Avar yazdı:

Yok sattığı yok bu aracın ayrıca bayilerde istediğin an bulunuyor. 

bu söylediğiniz şu an için imkansız. hybrid araçlara çok fazla talep var toyotada. bugün her hangi bir bayide sıfır araç bulmak imkansıza yakın.

Ali Tuğberk Avar yazdı:

Ayrıca yalan söylüyorsun, 2-3 litre fark yok turbo benzinlilerle. Kullandığın aracı devamlı olarak sabitleyip 60la sürüyorsan belki bir ihtimal, ama adam gibi kullanan birinde en az 6-6.5 yakıyor. 

11 bin km kullanıyorum. maksimum 5.5 gördüm. aracı daha eco moda hiç almadım. ekonomi için zorlamadan 4-4.5 yakıyorum istanbul pendikte. 6-6,5 yaksa eğer , her sattığım müşteri defalarca yanıma gelir şikayette bulunur. turbo benzinliler ne yakar bilmem ama hybridin az yaktığı bir gerçek.

Yorum bağlantısı
Ali Tuğberk Avar
(düzenlendi)
Murat Azalma yazdı:

bilmem ama hybridin az yaktığı bir

Aracı biz de kullanıyoruz hocam ve sattık satıyoruz da. Sakin kullanımda 4.5-5ten az yaktığını görmedik. Siz nasıl bana inanmıyorsanız ben de bu rakamlara inanmıyorum. 

Ayrıca burada yine yazdığım şey cımbızlanmış. Adam gibi atik kullanımdan bahsediyorum 6dan aşağı düşmedi bu araç. 

Kusura bakmayın hibritçilerle tartışılmaz demişti amcam haklıymış. Onlara göre mersodan da üstte, dizelden az yakıp, dizelden çok kaçan bir araç bu diye bahsediyordu adamı dinlemedim bak hata ettim. :)

Dediğiniz rakamlar için maks kaç yapıyorsunuz nasıl kullanıyorsunuz bilmiyorum bunu da paylaşın görelim eğer doğruysa. Biz de kullanıyoruz satıyoruz diyorum ben de size ama seri kullanımda bu araca 5.5-6 dan az yaktırmanın imkanı yok. 

Son olarak, fabrika verileri 3.5 filan diyor. Bakın 4 diyen de var, 5 diyen de 7 yakıyor diyen de. Kullanım şekline göre aşırı tüketim farklılığı olan bir araç bu. Bu yüzden tartışmanın bir manası yok. 

Bize gelen 5-6 yakıyor diyor. Şehiriçi düşükmüş nispeten ama şehirdışı yakıtı çok diyor insanların geneli ki babam da hakeza aynı şeyi söylüyor. Adam şevroleden beyaz toroslardan beri aldığı her aracı seri kullanan biri. Dizele dönme kararı aldı. 

Aracın ekrandaki yakıt tüketimi bilgisiyle depoya doldurduğunun da birbirini tutmadığını söylüyor. 60 yaşında galerici bu adam.. 

Ben araca kötü demedim. Sadece bence çok değişiklik yok yeni kasada, motor konusundaki vergi diliminden de düşmezse bu kezx tutmaz dedim. Dediğim tek şey bu. 

Tekrar söylüyorum, kızdırdıysam kusura bakmayın Toyotacı arkadaşlar, sadece fikrimi beyan etmiştim...

Merak edenler konudaki ilk mesajıma bakabilir. Sevgiler...

tarihinde Ali Tuğberk Avar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Azalma
Ali Tuğberk Avar yazdı:

Dediğiniz rakamlar için maks kaç yapıyorsunuz nasıl kullanıyorsunuz bilmiyorum bunu da paylaşın görelim eğer doğruysa. Biz de kullanıyoruz satıyoruz diyorum ben de size ama seri kullanımda bu araca 5.5-6 dan az yaktırmanın imkanı yok. 

Buyrun 2 farklı resim. iki resimin birinde eco modda diğeri normal mod. 

resim1

resim2

Ali Tuğberk Avar yazdı:

Adam gibi atik kullanımdan bahsediyorum 6dan aşağı düşmedi bu araç. 

Bu kullanım şekli ile turbo araç kaç litre yakar onu da paylaşın. 

Ali Tuğberk Avar yazdı:

Ayrıca burada yine yazdığım şey cımbızlanmış.

Hakkında bildiğim konulara cevap yazdım , cımbızlama yapmadım.

Ali Tuğberk Avar yazdı:

Kusura bakmayın hibritçilerle tartışılmaz demişti amcam haklıymış. Onlara göre mersodan da üstte, dizelden az yakıp, dizelden çok kaçan bir araç bu diye bahsediyordu adamı dinlemedim bak hata ettim. :)

tartışmıyoruz bilgi paylaşıyoruz. ayrıca amcanız haklı , dizelden az yakar , fakat an ucuz mercedesin 1 milyonu geçtiği memlekette en dolu corolla hybrid 700 bin tl ise , mercedesten avantajlıdır :) 

Yorum bağlantısı
Ahmet Aybeyaz

Bu hibrit corolla'lara çeki demiri takılabilir mi acaba?

Torku nasıldır? 1200 kg falan çekme karavan çekebilir mi?

Kışın gezmezken büyük kar yaptırır bana, yazın da karavanı çekerse mükemmel olur.

İşe gidip gelirken artık Dizel'in fiyatına yetişemeyeceğim gibi duruyor :D 

Bir de 2020-21 modellerde en fullü hangisi oluyor acaba?

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ahmet Aybeyaz yazdı:

Bu hibrit corolla'lara çeki demiri takılabilir mi acaba?

Torku nasıldır? 1200 kg falan çekme karavan çekebilir mi?

Kışın gezmezken büyük kar yaptırır bana, yazın da karavanı çekerse mükemmel olur.

İşe gidip gelirken artık Dizel'in fiyatına yetişemeyeceğim gibi duruyor :D 

Bir de 2020-21 modellerde en fullü hangisi oluyor acaba?

türkiye şartlarında 1200 kiloda zorlanır bence. Kalkışta tork iyi ama hızlanınca yeterli gelmez belki. Götürür ama dik rampalarda zorlanır. 750 en fazla yani. Çeki demiri takılıyor elbet. 

en dolu possion xpact

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Yunus Gökhan Ay

2 defa kullandım, sadece araba benim için,

* Şahsi fikrim almam...Şirket verirse binerim ama...

Yorum bağlantısı
Ali Tuğberk Avar yazdı:

Tamam. Hibrit egea kadar tutuluyor. Yazın bunu başka bir foruma ya da satış rakamlarını da paylaşın da biraz gülsün insanlar :) bu konuya son mesajım

gülünecek olan en anlamadım. piyada en çok gördüğüm araba hybrid toyota yada  egealar  kendi yorumum 

egea piyasada en çok olan araba , onun kadarda toyota görüyorum çok sattı anlamında söyledim ama anlaşılmadı demekki 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Aybeyaz
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

türkiye şartlarında 1200 kiloda zorlanır bence. Kalkışta tork iyi ama hızlanınca yeterli gelmez belki. Götürür ama dik rampalarda zorlanır. 750 en fazla yani. Çeki demiri takılıyor elbet. 

en dolu possion xpact

Teşekkür ederim, bi test etmem lazım önce sanırım

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Tuğberk Avar yazdı:

Bu kasa tutulmaz Türkiye'de.

tutulmaz demedim diyorsunuz bunu başka biri yazdı heralde 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay

Bu arabanın tasarımını beğeniyorum ama kokpit tasarımı tam anlamıyla ehven-i şerr :)

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Güzel olmuş, bir de şu vites topuzunu ufaltsalar, vites yok ama ejderha gibi kolu var.

Onun dışında 0-100 8-9 saniyelere gelirse ben alırım şahsen.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Ali Tuğberk Avar yazdı:

babam da hakeza aynı şeyi söylüyor. Adam şevroleden beyaz toroslardan beri aldığı her aracı seri kullanan biri. Dizele dönme kararı aldı. 

Kaç kişilik yaşıyorsun hayatı? Başka şeyleri koymuyorum buraya. Özelden falan yazma cevap vermeyeceğim. Seni ve sözlerini dikkate almıyorum. İsmin her ne ise adanalı insan. 

8-A936971-5192-40-F0-8725-CFEF7695203-A.

1-E02-C855-3-AE3-49-A4-809-D-51-EC0-F2-F

• Beğen 2
  • Teşekkür 1
  • Mutlu 8
  • Şaşkın 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Haftabaşı İstanbul'daki 5 bayiiyi de aradım, 5'inde de araba yok, Ekim'e tarih veriyorlar.

Tutmaz denilen arabadan bulamıyorum. Tamam az geliyor araba ama, elde de kalmıyor belli ki...

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Fotoğrafta gördüğüm araçlar ancak parkede gider, halıda iş yapmaz.:)

Toyota mantık arabasıdır, gönül bağı kurulmaz. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...