İçeriğe Yönlendir

City 2021 (iVtec) Lpg taktırmalı mıyım?

Deniz Kom

Recommended Posts

Deniz Kom

Sanırım taktırmaktan başka çare yok. Yine zam geliyormuş bu akşam. Evi ne zaman taşıyacağım ise meçhul. hesaplarıma göre 4 ayda kendini amorti edecek sistem. 

Peki marka öneriniz var mıdır? Gördüğüm kadarıyla BRC COmfort ve Lovato OBD2 sistemleriyle sorunsuz montajlar sağlanıyor. Meşhur LPG firmalarına telefonla da erişemiyorum. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

civic

civic te orta halli fena olmayan birşey , acoord felan olsa?

Deniz Kom yazdı:

Yine zam geliyormuş bu akşam

gelirken

Deniz Kom yazdı:

Meşhur LPG firmalarına telefonla da erişemiyorum.

teelfonlar erişilmez ve montaj fiyatları da o oranda artıyor , günlük montaj fiyatı koruma sistemi lazım

ben fiyat aldım ertesi gün montaja bıraktım sonraki gün aldığımda montaj fiyatı değişmişti, yukarı yönlü tabii

Yorum bağlantısı
Deniz Kom
Çağlar Bayur yazdı:

ben fiyat aldım ertesi gün montaja bıraktım sonraki gün aldığımda montaj fiyatı değişmişti, yukarı yönlü tabii

Bugün bir yerden fiyat alabildim. 8500 lira BRC Comfort takıyorlar. Lovato OBD2 için de fiyat istedim. O da sanırım 12 bin gibi bir rakam geldi. Derdim motor garantisini LPG firmasına geçirmek. Hala arayıştayım. Konuştuğum kimse 1.5 iVtec motora girmek istemiyor. 

Yorum bağlantısı
Celal Aydın

Lovato obd-2'yi pek övüyorlar.

Doğru montaj ile harika sonuçlar verecektir.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Bazı araçlar obd2 bağlantısı yapıldığında bi belirti verir. 

mesela mazda da obd adaptörü takılıyken sağ sol iki kör nokta uyarı ışığı hafif soluk şekilde yanardı. Lpg’nin haritayı ayarlamak için beyne bağlanması için obd’den bağlanmalı. Benim arabada böyle yapınca kör noktalar silik şekilde yanık kaldı. Çalışıyordu ama silik yanması hoşuma gitmemişti. Bağlantıyı koparmıştım. Kendi haritasıyla gidiyordu sadece

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Deniz Kom
Celal Aydın yazdı:

Lovato obd-2'yi pek övüyorlar.

Doğru montaj ile harika sonuçlar verecektir.

Az önce montaj için pek meşhur başka bir firmayla görüştüm. Honda City için bana Prins (modelini telefonda duyamadım) ve Brc Platinium için 11500 TL fiyat verdi. BRC Comfort da sorunsuz çalışır dedi. Ona da 8500 Lira fiyat aldım. Atiker olunca fiyat biraz daha düşüyor ama nedense markadan çekiniyorum. 

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Deniz Kom yazdı:

Lovato OBD2 için de fiyat istedim. O da sanırım 12 bin gibi bir rakam geldi.

:crazy: lpg tüketimini geçtim kitten %100 kardayım yahu 3 ayda

Deniz Kom yazdı:

ama nedense markadan çekiniyorum. 

rakamı iyi ama, ben taktırmadım , o kadar yazabilirm karar kullanıcının YTD

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bekir Çelik
Deniz Kom yazdı:

Az önce montaj için pek meşhur başka bir firmayla görüştüm. Honda City için bana Prins (modelini telefonda duyamadım) ve Brc Platinium için 11500 TL fiyat verdi. BRC Comfort da sorunsuz çalışır dedi. Ona da 8500 Lira fiyat aldım. Atiker olunca fiyat biraz daha düşüyor ama nedense markadan çekiniyorum. 

BRC Comfort 3 gün önce taktırdım 6750 TL. Enjektör Gemini.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Deniz Kom
Bekir Çelik yazdı:

BRC Comfort 3 gün önce taktırdım 6750 TL. Enjektör Gemini.

İstanbul ve Kocaeli'nde sabahtan beri aradığım her firma 8500 lira fiyat veriyor. Tanklara 3 gün önce %40 zam geldi diyor hepsi. Mutsuzum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

yarın daha da mutsuz olabilme ihtimali mevcut, 3 ay sonra misli ile olunabilme ihtimali de bence yüksek ytd

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Deniz Kom
Çağlar Bayur yazdı:

yarın daha da mutsuz olabilme ihtimali mevcut, 3 ay sonra misli ile olunabilme ihtimali de bence yüksek ytd

Orası öyle görünüyor. Şimdi motor garantisi olayını çözebilirsem ilk fırsatta montaja gideceğim. Bir firma ilave 400 liraya kaskoluyoruz diyor. Bir firma otomatik olarak sağlanıyor diyor. Orasını anlayamadım. Yarına netleşir umarım her şey. Şu 1 ay dolmadan 4bin km yol yapacağım, zaten montaj parasının yarısı 1 ayda çıkacak gibi. 

Yorum bağlantısı
Baha Kanberoğlu

Deniz Kom yazdı:

İstanbul ve Kocaeli'nde sabahtan beri aradığım her firma 8500 lira fiyat veriyor. Tanklara 3 gün önce %40 zam geldi diyor hepsi. Mutsuzum.

Kocaeliye kadar gelmeyi göze aldıysanız Sakaryadaki LPGcileri de arayın. 30-35 km fark var sadece.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Deniz Kom
Baha Kanberoğlu yazdı:

Kocaeliye kadar gelmeyi göze aldıysanız Sakaryadaki LPGcileri de arayın. 30-35 km fark var sadece.

İş yerim Gebze'de olduğu için civar ilçelerle beraber sorguladım. Ama hep aynı fiyat geliyor. Bu haftaya randevu alıp evime yakın olan yerde yaptıracağım. 

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Ali Gök
Deniz Kom yazdı:

Orası öyle görünüyor. Şimdi motor garantisi olayını çözebilirsem ilk fırsatta montaja gideceğim. Bir firma ilave 400 liraya kaskoluyoruz diyor. Bir firma otomatik olarak sağlanıyor diyor. Orasını anlayamadım. Yarına netleşir umarım her şey. Şu 1 ay dolmadan 4bin km yol yapacağım, zaten montaj parasının yarısı 1 ayda çıkacak gibi. 

motorun garantisi devam etmiyecek çözülecek bir konu değil o bence. yetkili servis lpg li arabayı bakım için servise bile almıyor garanti bana göre hayal 

Yorum bağlantısı
Deniz Kom
(düzenlendi)
Ali Gök yazdı:

motorun garantisi devam etmiyecek çözülecek bir konu değil o bence. yetkili servis lpg li arabayı bakım için servise bile almıyor garanti bana göre hayal 

Motor garantisini tamamen kafamda silip İstanbul ve Kocaeli bölgesindeki dönüşümcüleri gezdim. Hepsi takarız, hallederiz dedi. Bir tanesi en az 1 sene daha bekle, o arabada bazı montajlarda sorun çıkıyor o yüzden riske girme dedi. Sonra tanıdığım ve çok güvendiğim bir ustaya sordum. XXX dönüşüm ne dedi diye sordu, bekle dediğini söyleyince o da bekleyelim o zaman, bu adama gözü kapalı güvenirim dedi. 

Sonuç, henüz taktırmadım.

tarihinde Deniz Kom tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Hocam siz herşeyden önce arabanın bakım fiyatları hakkında bir bilgi alsanız iyi olmazmı. Honda aşırı kazık servis ücretleri ile Mercedes BMW ile yarışmakta. 

Arkadaşım bu yüzden arabasını sattı. 7500 tl bakım parası çıkardılar. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Kim o, isim vermediniz, biz de bilsek faydalansak

yahu 2021 model sıfır araba... ne gerek var lpg ye riske girmeye. 

LPg çokmu elzem anlamadımki.. 

Yorum bağlantısı
Ali Gök
Ali Darbaz yazdı:

23 liraya yakıt almakmi 

9.70 e yakıt almakmi ?

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Darbaz yazdı:

22,5 benzin

10 lira lpg

%25 fazla yaksa 12,5 lira

arada litre başına 10 lira fark var. 

10bin km’de yaklaşık 6500 lira kâr bırakıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Deniz Kom
(düzenlendi)
Ali Darbaz yazdı:

Hocam siz herşeyden önce arabanın bakım fiyatları hakkında bir bilgi alsanız iyi olmazmı. Honda aşırı kazık servis ücretleri ile Mercedes BMW ile yarışmakta. 

Arkadaşım bu yüzden arabasını sattı. 7500 tl bakım parası çıkardılar. 

2 gün önce 2069 liraya yaptırdım Mutluhan'da yağ ve filtre bakımı. Klima temizliğini de hediye aldım. Şanzuman bakımı için de fiyat aldım. Yağ ve çift filtre değişimini peroyodik bakım ile birlikte yaptırınca ilave 1600 lira çıkıyor. 

Ali Darbaz yazdı:

Yılda 30 bin km yapıyorum ortalama. 

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Kim o, isim vermediniz, biz de bilsek faydalansak

?

tarihinde Deniz Kom tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

22,5 benzin

10 lira lpg

%25 fazla yaksa 12,5 lira

arada litre başına 10 lira fark var. 

10bin km’de yaklaşık 6500 lira kâr bırakıyor.

yahu 534.000  tl değerinde ... Şİmdi nasıl alacan sıfırnı . 

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Ne ilgisi var? Pert mi olacak araba. Yılda 30 k km yapıyorum diyor. 20 bin tl daha az para harcayacak ulaşıma. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
İlkay Başaran yazdı:

Ne ilgisi var? Pert mi olacak araba. Yılda 30 k km yapıyorum diyor. 20 bin tl daha az para harcayacak ulaşıma. 

Yılda 30 bin km yapacağımı bilsem Citymi alırdın... 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...