İçeriğe Yönlendir

Focus 3 Powershift

Mustafa Çiçek

Recommended Posts

Mustafa Çiçek

Herkese iyi günler.

Hevesle aldığım, severek de kullandığım Captiva aracımı artan yakıt fiyatları ve eşimin şehir içinde kullanamadığından dolayı değiştirmeye karar verdim.
Otomatik uzun süre kullanabileceğim araç bakıyorum. Öncelikle HB Focus 3 düşünüyorum bulamazsam sedan.
Powershift şanzıman konularını okudum genel olarak titreme probleminden bahsedilmiş. İlandaki araca bakıyorum. Triger ve baskı serviste değişmiş faturası varmış. Şu an titrme problemi yokmuş. Takas düşünüyorum araç ihtiyacından dolayı. Fiyatından bağımsız olarak fikirlerinize ihtiyacım var.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-tam-dolu-degisensiz-sanziman-ve-tum-agir-bakimlari-yeni-1033840796/detay

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir

Sorunsuz, yürütme maliyetleri ve LPG’den dolayı yakıt maliyeti uygun bir araç. Benzinlilerde powershift pek problem çıkartmıyor tabi kullanıcıya da bağlı biraz. Satarken kilometresi problem olmayacaksa Captiva’ya her türlü tercih edilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hacı Şenyurt

Herkese iyi günler.

Hevesle aldığım, severek de kullandığım Captiva aracımı artan yakıt fiyatları ve eşimin şehir içinde kullanamadığından dolayı değiştirmeye karar verdim.
Otomatik uzun süre kullanabileceğim araç bakıyorum. Öncelikle HB Focus 3 düşünüyorum bulamazsam sedan.
Powershift şanzıman konularını okudum genel olarak titreme probleminden bahsedilmiş. İlandaki araca bakıyorum. Triger ve baskı serviste değişmiş faturası varmış. Şu an titrme problemi yokmuş. Takas düşünüyorum araç ihtiyacından dolayı. Fiyatından bağımsız olarak fikirlerinize ihtiyacım var.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-tam-dolu-degisensiz-sanziman-ve-tum-agir-bakimlari-yeni-1033840796/detay
Pejo 308 tam otomatik baksanız. Fiyatlarını bilmiyorum ama sanki otomatikte daha sorunsuz olur gibi. Eat6 yada eat8 olanlari kastediyorum. Focus çok iyidir ona şüphe yok. Bu kasanın benzinli otomatigini kullanmıştım ve yoğun trafikte titreme yapması çok kötü idi. Belli. Ki şanzıman ile ilgili idi ama acemi şoförun aracının titemesi gibi dur kalklarda bezdirmisti beni. Ümraniye İkitelli arası kullanmis ve dönüşte yalan yok kendimi metrobüse atmıştım. Bu model bu otomatik şanzıman alınabilir bence ama çok iyi baktırmak lazım.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

PS şanzıman tam bir macera. 

değişemeyen cvt filtresinden iyidir

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

değişemeyen cvt filtresinden iyidir

Ford işte. Hepsi sıkıntı :) 

tam otomatik 4 ileri çok yakar ama zor bozulur. Bozulursa tamiri kolay olay nispeten ucuz. Otomatik alınacaksa çözümü basit ucuz ve her yerde olan çift kavrama ya da tam otomatik almalı. PS şanzımanlı Ford bence liste dışı. Ama karar sizin tabi. 

2019’da mondeoların ps mekatroniğine 5 bin lira, beyinlerine 15-20 bin lira çekiyorlardı. 

Esasen beyin tamiri yapılan bir şey. Ama nasıl oluyorsa PS’de çıkma veya yenisi öneriliyordu. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Otomatik alınacaksa çözümü basit ucuz ve her yerde olan çift kavrama

powershift kaç kavrama?

• Beğen 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

powershift kaç kavrama?

O kavrayamama. Ocak dışı :) 

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Celal Aydın

1.5 dizellerin Powershift’leri taş gibi, ıslak kavramalı şanzıman. 
Benzinlilerdeki kuru kavrama diye biliyorum. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Çağlar Bayur yazdı:

sadece ısınıyordur belki dsg için mesut ağbinin yazdığı gibi

caglarabi.com açalım?

• Beğen 4
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Mustafa Çiçek

Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim.

Şu an Captiva dizel 12 13 Lt yakıyor şehir içi 4tl yaklaştı.
Focus LPG 11 yaksa bile 1.5tl yakar

Ayda ortalama 3 bin yakıt masrafı var
Aradaki fark bir yılda bi şanzıman parası..

Ayrıca ilandaki aracın kavraması değişmiş yetkili serviste.

Kafalar karışık anlayacağınız. Marka olarak Ford a bi sempatim var önceki araçlarımdan dolayı.

Peugeot araçları ve otomatikleri hakkında hiçbir bilgim yok malesef.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mustafa Çiçek yazdı:

Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim.

Şu an Captiva dizel 12 13 Lt yakıyor şehir içi 4tl yaklaştı.
Focus LPG 11 yaksa bile 1.5tl yakar

Ayda ortalama 3 bin yakıt masrafı var
Aradaki fark bir yılda bi şanzıman parası..

Ayrıca ilandaki aracın kavraması değişmiş yetkili serviste.

Kafalar karışık anlayacağınız. Marka olarak Ford a bi sempatim var önceki araçlarımdan dolayı.

Peugeot araçları ve otomatikleri hakkında hiçbir bilgim yok malesef.

Pejo’nun şanzımanı ile ilgili kaç şikayet duydunuz? Ya PS? O kârı daha sorunsuz bir şanzımanla yaptığınızı düşünün bir de 

Yorum bağlantısı
Mustafa Çiçek
Pejo’nun şanzımanı ile ilgili kaç şikayet duydunuz? Ya PS? O kârı daha sorunsuz bir şanzımanla yaptığınızı düşünün bir de 
İnanın hiç bir bilgim yok. Sadece sıfır PS Focus alıp titreme sorunu yaşayan bi arkadaş vardı.
Otomatiğe yıllarca soğuk baktığım için hiç araştırmadım. Şu an da mecburiyetten yoksa yine manuel alırım.
Rica etsem örnek link atabilir misiniz ? Pejo hangi kasa hangi moderl?
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Model olarak değilde üstte yazıldığı gibi eat6 eat8 gibi tam otomatik şanzımanlar gerçekten çok iyi. Psa grubunun yıllardır kullandığı. Tek kavrama robotikler değil ama

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

hatta volkswagen bile amerika’da dsg kullanmadığı araçlarında eat8 şanzıman kullanıyor

Yorum bağlantısı
Mustafa Çiçek

Alacağım araba kesinlikle LPG veya LPG uyumlu olmalı seçenekler baya daralıyor.

Yorum bağlantısı
Mustafa Çiçek
Civic Eco modeli olmaz mı?
Hangi model hangi kasa. Focusun her donanımını biliyorum ama diğerleri hakkında bilgim yok. Alternatifleri değerlendiriyorum örnek link atabilirsemiz sevinirim
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Lpg uyumlu ve otomatik. Akla gelen hyundai-kia veya honda-toyota. Maceraya gerek yok bence

avrupa arabaları daha narin

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...