İçeriğe Yönlendir

Focus 3 Powershift

Mustafa Çiçek

Recommended Posts

Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Lpg uyumlu ve otomatik. Akla gelen hyundai-kia veya honda-toyota.

yani honda fabrikadaki mühendisler işi bilmiyor diosun?

let-zenon....

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

yani honda fabrikadaki mühendisler işi bilmiyor diosun?

Maceracı değiller. Yine honda mühendisleri heyecanını kaybetmemiş diyebiliriz. Turbo falan koymaya başladılar :) 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Maceracı değiller. Yine honda mühendisleri heyecanını kaybetmemiş diyebiliriz. Turbo falan koymaya başladılar :) 

yoo motoru lpg ye uyumlu değil diye lpg için motordaki parçaları değiştiren mühendisler bu işi bilmiyor yani?

şehir efsaneleri granit gibi

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

yoo motoru lpg ye uyumlu değil diye lpg için motordaki parçaları değiştiren mühendisler bu işi bilmiyor yani?

şehir efsaneleri granit gibi

eski kasa motorda oynama yapmadığı motorda uyumlu. 10 yıllık civiclerin kaç tanesi lpg’siz ki? En azından diğerlerinden daha sorunsuz. Honda belliki daha da sorunsuz olsun diye çalışmış. 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Çiçek

Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim akşam hepsini ayrıntılı inceleyeceğim

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Bir önceki aracım 2012 PS benzinli focus idi. Sadece sokak arası devirsiz kullanımda, 1 den 2 ye geçerken titreme yapardı. Çöüzümü kavrama değişimi olabilir bilmiyorum ama, bir süre sonra (belki 50 belki 100 bin km) sanırım tekrarlar. Fakat bu araçların sahipleri ve alıcıları bu durumu bilip, kabul edip bu şekilde kullanıyor. Ölümcül bir sıkıntı değil, ama sıkıntısız da değil. Ben memnundum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan

Dikkat edilmesi gereken daha önemli noktalar var tabi yukarda konuşuluyor zaten ama fotğraflarda bir yer dikkatimi çekti. Vites topuzunun göründüğü bir fotoğraf var ordaki çerçevenin kenarı ne olmuş öyle baliyle mi yapıştırmışlar

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Alptuğ Özcan yazdı:

Dikkat edilmesi gereken daha önemli noktalar var tabi yukarda konuşuluyor zaten ama fotğraflarda bir yer dikkatimi çekti. Vites topuzunun göründüğü bir fotoğraf var ordaki çerçevenin kenarı ne olmuş öyle baliyle mi yapıştırmışlar

banyo silikonu çekmişler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tamer Topaç

Benzinli Focus' larda kuru kavrama var. 2 yıl kullandım. Çok yoğun trafikli rampa çıkışlarında sistem ısınması sonucu arızaya geçiyor. Stop edip çalıştırınca normale dönse de tekrar ediyor. Ancak, vitesi manuel ya da, S konumuna alıp aynı güzergahtaki denemelerde sorun yaşatmıyordu. Bir süre sonra kalkışlarda titremeler başgösterse de yine S konumda bu sorunu da yaşatmıyordu. 11.000 Km' de kavrama ve balatalar garantiden değişmişti ve bir daha aynı sorunları yaşatmamıştı. 

Dizellerde ise, yağlı tip ıslak kavrama var. Çok daha stabil çalışmakta.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Muhammet  Ölmez

Amerika Birleşik Devletleri'nde powershift şanzımanlı 2011-2016 Fiesta ve 2012-2016 Focus yüzünden dava kaybedip her kullanıcıya para ödemesi yapmıştı Ford, bizdekiyle aynı mıdır bilmiyorum ama.

Şurada ayrıntısı var; http://fordtransmissionsettlement.com/

"The Actions allege that the PowerShift Transmission in the Class Vehicles was defectively designed and manufactured by Ford, causing it to slip, buck, kick, and/or jerk, resulting in the sudden or delayed acceleration of the vehicle. Plaintiffs have asserted nationwide claims under federal and state express and implied warranty laws and under consumer protection statutes."

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Recep Demirci

FB7 Honda Civic öneririm. Bu şartlarda hala en iyi seçimlerden birisi diye düşünüyorum. Örnek olması açısında geçtiğimiz iki gün önce haftasonu yola gittim geldim.

Hız 100-110 km arası seyrettim uzun yol baz alarak 335 km yolu 26.82 lt LPG ile gittim. 11.89 ₺ litre fiyatı km.de 26.82 lt / 335km=0,080059 litre yaktığına göre

0,080059*11.89 litre fiyatı=0.9519 ₺ bedel tutuyor. Pompa 319 ₺ tuttu. Bu kadar zamlara rağmen iyi direniyor.

Zaten şanzıman iç hacim 2. el vb etkenlerde en çok tutulan modellerin başında geliyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Doğan Arşiray yazdı:

ooo, saldırın! :D

alışığız genelde kıskanılır, çok var efsanecilerden

• Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Celal Aydın
(düzenlendi)

Ford hiçbir zaman arıza konusunda VW'in eline su dökemez.

Toyota da bu iki markanın eline su dökemez.

Fakat Toyota istediği kadar sorunsuz olsun, hediye gelsin satıp Ford alırım.

VW'e zaten güç yetmiyor, sıfır VW yerine 3 yaşında bir Audi'ye sahip olmak her zaman tercihimdir (İlla Vag grubu alacaksam)

Bazı araçların tadı ve ruhu vardır, şahsına münhasırdır.

Ne demek istediğimi objektif, hepsine uzun yıllar binen arkadaşlar anlar.

tarihinde Celal Aydın tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Celal Aydın yazdı:

Toyota da bu iki markanın eline su dökemez.

Fakat Toyota istediği kadar sorunsuz olsun, hediye gelsin satıp Ford alırım.

VW'e zaten güç yetmiyor, sıfır VW yerine 3 yaşında bir Audi'ye sahip olmak her zaman tercihimdir (İlla Vag grubu alacaksam)

Bazı araçların tadı ve ruhu vardır, şahsına münhasırdır.

Ne demek istediğimi objektif, hepsine uzun yıllar binen arkadaşlar anlar.

hani bi laf var diyemiyorum. Seveni severler, seveni severler diye. İnsanoğlu hep aynı işte :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Celal Aydın

hani bi laf var diyemiyorum. Seveni severler, seveni severler diye. İnsanoğlu hep aynı işte [emoji4]

Valla ben o kısma girmiyorum [emoji1]
Beni bi araç yolda bıraksın, o aracı affetmem satarım
Fordun hiçbir modeli beni yolda bırakmadı çok şükür, cebimi de yakmadı.

Sırf sorunsuz diye zevksiz bir araca da binmek istemem, buda bi gerçek.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Celal Aydın yazdı:

sanayideki ustaların gelirinie bakınca, vw görünce kurban kesiyorlar ?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Celal Aydın
sanayideki ustaların gelirinie bakınca, vw görünce kurban kesiyorlar ?

VW demek ballı müşteri demek.
Gelsin sorunlar 150k 5 yıl’dan sonra.
Çay söylüyorlar gelince.
Yorum bağlantısı
Ali Ünal

bende tam olarak sizinle aynı nedenden dolayı jetta yı satıp focus aldım. ilk izlenim jetta dan daha iyi yol tutan bir araba ama daha sert, yolda çukur ve diğer sıkıntıları daha çok hissediyorsunuz. 31 mayıs günü aldım bende, değişen boya hasar kaydı yok. 137 bin km de idi. benzer şekilde şanzıman beyin falan değişikliği ile 30 bine yakın para harcanmış 1 ay öncesinde araca. ilk kullanım olarak bir sıkıntısı yok. aracı alıp tatile gittim hemen fikir vermesi açısından sizinle verileri paylaşıyorum. 

Güzergah Ankara - İzmir - Bodrum - Ankara. 120 - 130 km hızlarla yapıldı uzun yol şehir içi trafiğe girildiği zamanlarda oldu ve klima sürekli açıktı. jetta ile kıyaslama yapılacak olursa 90 km sabit hızla aynı mesafe de klima ara sıra olacak şekilde ortalama 700 TL daha fazla yakacaktı. ilk hesaplamalarımda 100 km de 40 tl fiyat avantajı olduğu

Harcanan Tutar Litre Fiyatı Alınan Litre      Mesafe   Toplam   Km Başına Yakıt Tutarı 100 km de harcanan yakıt
6.06.2022 264,94 10,64 24,90     Harcanan Tutar  Litre Fiyatı  Alınan Litre    Mesafe   0,91 ₺ 8,02
10.06.2022 445,00 11,28 39,45     1.660,02 45,26 145,78 1817,80      
11.06.2022 475,00 11,82 40,19                  
12.06.2022 475,08 11,52 41,24 1817,8                
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Çiçek

İçimdeki Focus sevdasına yenik düşüp tüm aternatiflere rağmen 2012 Focus Tit PS LPG aldım. Tavsiye ve görüş belirten herkese teşekkür ederim.😀

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...