İçeriğe Yönlendir

Emisyonlar Pek Möhüm

Çağlar Bayur

Recommended Posts

Çağlar Bayur

kat, dpf, olmadı addblue, aman yook az harcadı müşteri daha çok harcasın scr takalım, az oldu türlü cambazlıkla maliyet yükseltelim,  yok olmadı pilliler gelsin, aman çok ökoolojiğiz, janjanlı karbon ayak izlerimizi düşürelim kokteylli seminerleri......

Veeee sonuç: kömür yakalım, elektrikleri eskisi gibi çok harcayabilellim...

https://www.analizgazetesi.com.tr/haber/rusya-gazi-kesti-almanya-komure-donuyor-336/

atasözlerimiz bir şahaserler, der ki: iğneyi kendine bir batır bakalım, becerebildi isen, çuvaldızı da başkasına batırırsın.

• Beğen 14
  • Teşekkür 1
  • Mutlu 5
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Çağlar Bayur yazdı:

kat, dpf, olmadı addblue, aman yook az harcadı müşteri daha çok harcasın scr takalım, az oldu türlü cambazlıkla maliyet yükseltelim,  yok olmadı pilliler gelsin, aman çok ökoolojiğiz, janjanlı karbon ayak izlerimizi düşürelim kokteylli seminerleri......

Veeee sonuç: kömür yakalım, elektrikleri eskisi gibi çok harcayabilellim...

https://www.analizgazetesi.com.tr/haber/rusya-gazi-kesti-almanya-komure-donuyor-336/

atasözlerimiz bir şahaserler, der ki: iğneyi kendine bir batır bakalım, becerebildi isen, çuvaldızı da başkasına batırırsın.

Ee abi ne demiş Adolf Hitler?

Yorum bağlantısı
Deniz Kom

Alman'ın kömür ya da odun gibi madeni var. Olmayanlar ne yapsın :(

Kömür santrallerine kuracakları filtrelerle bizim mevcut gaz santrallerinden daha temiz tahliye sağlayacaklarına inanıyorum. 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Dün 27 yıl Viyana'da mercedes otomobil onarım servisi işleten abi ile sohbet ettim. Emisyon ekoloji filoloji jinekoloji hikaye

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Erdem Doğan
Servet Aydın yazdı:

Dün 27 yıl Viyana'da mercedes otomobil onarım servisi işleten abi ile sohbet ettim. Emisyon ekoloji filoloji jinekoloji hikaye

Nasıl ya, abinin numarasını aldın mı peki? Bu konu möhim 🤪

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bizim kömürümüz de yok ama.. Rus kömürü yakıyoruz. Putin bize küserse bittik.. Ne petrol kalır, ne gaz, ne kömür, ne buğday, ne ayçiçek yağı.. 

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Deniz Kom
Mehmet Ozyurek yazdı:

Bizim kömürümüz de yok ama.. Rus kömürü yakıyoruz. Putin bize küserse bittik.. Ne petrol kalır, ne gaz, ne kömür, ne buğday, ne ayçiçek yağı.. 

Aslında bizde de bayağı kömür var. Ama evde yakmaya uygun değil. Santrallerde yakıyoruz onları. Bir de o kömürlerden hava gazı ve üre yapılıyor. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Tuğberk Avar

Biraz araştıran her insan emisyon filan tüm bunların hikaye olduğunu görür zaten. Bize medya araçlarıyla söylenen her şeyin altında aslında farklı bir mevzuu var. 

Büyük resim vb. gibi saçma sapan komik laflar etmeyeceğim. Böyle konuşanlarla en başta ben dalga geçiyorum :)

Lakin gerçek olan şey şu, herkes çıkarında herkes yolunda, maalesef dünya kimsenin pekte umrunda değil. Acı ama gerçek. 

Deniz Kom yazdı:

filtrelerle

Öyle  bir filtre yok hocam, çok iyimsersiniz. 

https://ekolojist.net/termik-santralin-yararlari-ve-zararlari/

Hadi filtreyi yaptın diyelim hiçbir şey %100 fayda etmez de hadi sıfır zarar oldu kömür dumanı diyelim. Bin tonlarca kömürün külü ne olacak? Toprağa gömülse bile külün oluşturduğu Radon gazı topraktan sızıp havaya karışıyor.. 

Nerden baksan tutarsızlık, nerden baksan zarar... :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Filtre ise yaramazsa fabrika bacalarına katalitik konvertör takarız? En azından 1 oksijen yerine 2 oksijen çıkar.

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Maymunlu test de ben anlamıştım emisyona ne kadar önem verildiğini.

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
İlkay Başaran yazdı:

Ee abi ne demiş Adolf Hitler?

Ucuz enerji kullanacak kadar zengin değilim demiş.

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Nasıl ya, abinin numarasını aldın mı peki? Bu konu möhim [emoji2957]

50 üstü arkadaşlara gönderdim numerosunu
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Selim Bilgin yazdı:

mesela, ingiliz in bir gezi treni var, tamamen keyfi, nostaljik tur yapıyor, saatte 1 ton kömürü yakır poff fpoofff pofff ama londra merkeze ööllöktriklüüü araba harüücüüüğ giremiyor, yesinler ökoloji ayaklarını

Deniz Kom yazdı:

Alman'ın kömür ya da odun gibi madeni var. Olmayanlar ne yapsın

olayın temeli aslında bu: ne yapsın sorusu... cevabı basit ama kimse sevmez: 2020 e kadar yaşadığı hayatı/konforu/tarzı unutsunlar, unutacaklar, unutmalılar. klimalar, çıt diye yanan kombilere elveda

Servet Aydın yazdı:

hollanda bu işin merkezi gidip yerinde incelemeli , teknik olarak

Metin Akbal yazdı:

Filtre ise yaramazsa fabrika bacalarına katalitik konvertör takarız? En azından 1 oksijen yerine 2 oksijen çıkar.

fabrika baca filtresi tekeli fransızda dır, ne ilginç.... knowhow hiçbir ülkede yok, bir zaman ingiliz kuyum fabrikaları kapanma noktasına gelmişti bu yüzden, hindistana külçeleri yetiştiremediler, isviçre merkez bankası kurtardı işi.. kimlerrr kimlerle

Mehmet Yeter yazdı:

Emisyon hikayese ise v12ler geri gelir mi? 

müşteri akıllanır ise, yarı fiyatına bile düşer arabalar

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Mehmet Ozyurek yazdı:

Lozan'a imza atan muhterem çıkarılmasını engellemiş diyorlar.. 100. yılında ambargo kalkacakmış o zaman petrolümüz, gazımız her bir şeyimiz olacakmış.. Hatta Ay'a 4 şerit gidiş-geliş otoban yapacakmışız. Sen hiç a-ndersen'den haberleri izlemiyon mu emmi? :) 

• Beğen 1
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Hindistanda tüm gün lastik yakıyorlar içindeki telleri çıkartıp satmak için. Çok ciddi rakamlardan bahsetmişti unuttum şimdi yanlış bilgi vermeyeyim. Sırf bu işi yapan işletmeler varmış. Biz en azından baraja falan atıyoruz.

Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter
Yurdaer Elay yazdı:

Lozan'a imza atan muhterem çıkarılmasını engellemiş diyorlar.. 100. yılında ambargo kalkacakmış o zaman petrolümüz, gazımız her bir şeyimiz olacakmış.. Hatta Ay'a 4 şerit gidiş-geliş otoban yapacakmışız. Sen hiç a-ndersen'den haberleri izlemiyon mu emmi? :) 

https://uzayabasvuru.tubitak.gov.tr/#/user/login

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter
Yurdaer Elay yazdı:

Geri dönüş garantili mi acaba? :D 

Muhtemelen dönmez😊

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Çok yakanlar ve dumanlılar kulübü mü başlık. Alla alla yanlış geldim heralde :) 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...