İçeriğe Yönlendir

Focus’u Nasıl Bilirdiniz?

Tansu Kalafatoğlu

Recommended Posts

Tansu Kalafatoğlu

2025 itibariyle artık focus üretilmeyecek. Ford fişini çekti. Eski kalitesi ve sağlamlığını bence son 10 senede harcadı. Özellikle motor şanzıman sorunlarıyla. Son zamanlarda rakiplerinden de daha pahalıydı. Satış da çok azaldı. 

Avrupa ürünü olarak sedan araba kalmayacak bu gidişle. Ortalık japonlara kaldı

Yorum bağlantısı
Hacı Şenyurt
2025 itibariyle artık focus üretilmeyecek. Ford fişini çekti. Eski kalitesi ve sağlamlığını bence son 10 senede harcadı. Özellikle motor şanzıman sorunlarıyla. Son zamanlarda rakiplerinden de daha pahalıydı. Satış da çok azaldı. 

Yerine elektriklisi geliyordur. Boş gecmezler c segment en çok araç satilan kısım. Ya da ortaklık kurarlar.
Yorum bağlantısı
Aydın Sert
Mehmet Ozyurek yazdı:

Şöyle temiz bir focus1 sedan veya focus2 hb olsa da alsak.. 

2,5 Tit-X :good1:

• Beğen 2
  • Teşekkür 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat

bence bu işler kaliteye bakmıyor bakıyor olsa corollanın satışta 1. olmaması gerekirdi, şanzıman motor sorununa baksa vw darbe yerdi sekman kıran tsilardan, dsglerden.  Severdim focusu toprağı bol olsun 🤣

Aydın Sert yazdı:

2,5 Tit-X :good1:

İçimde ukte kalan tek araba :(

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mehmet Cihat yazdı:

bence bu işler kaliteye bakmıyor bakıyor olsa corollanın satışta 1. olmaması gerekirdi, şanzıman motor sorununa baksa vw darbe yerdi sekman kıran tsilardan, dsglerden.  Severdim focusu toprağı bol olsun 🤣

İçimde ukte kalan tek araba :(

evet doğru. Satış olayı biraz algı biraz fiyat. Az da teknik özellik bilgisi. 

Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin
(düzenlendi)

2005 model son seri 120.000 km hatasız Focus 1 Ghia HB var numunelik 500000 TL. 🤑

tarihinde O.Yücel Çetin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tamer Topaç

Mondeo gibi Çin' de yeni bir model çıkartır, ağzımız açık bakarız. Ford, 2010 yılından bu yana ne yapacağını şaşırdı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ümit Türk

Yazın bunu İskender Büyük Ford'un satış planlarını açıklayacaakk. Yok olmadı bu. Yakında ömrümüz olursa  yeni dünya düzenine ayak uydurmaya başlarız. 

Yorum bağlantısı
Ümit Türk

Focus 20 seneyi aşın kasasını üretmeye devam etti. Tofaş gibi hafızalardan silinmez. Pardon trafikten. 

Yorum bağlantısı

çok enteresan ford otomobili olan arkadaşım kalmadı diyebilirim. ama ford kendi bunun için uğraştı  sahibinden de fordu açıp arabasını baktığım model bile yok uzun süredir 

Yorum bağlantısı
Deniz Kom

TB yaparak geri dönerler. Aynı şase ve karoser üzerine yeni motor seçenekleri olan yeni modeller çıkar. Alternatif olarak da tasarımı başka markaya satarlar. Kia ve Hyundai arabaların aynı olması gibi bir durum olabilir. Focus tutkunları bir yolunu bulur :D

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

2004 Model Focus da kullandım 2011'de açıkçası 4. kasayı merak ediyorum. Hep severek ve güvenerek kullandığım bir araç olmuştur kendileri.

Yorum bağlantısı
Recep Demirci

Başka bir isimle C segmentinde model çıkarmak zor olmaz diye düşünüyorum. Focus güzel araba alınır binilir. Aslında son 4. kasa ile daha bir iyi oldu tasarım,iç mekan,şanzuman vb ama bu kararda bana ilginç gelmedi değil.

Yorum bağlantısı
Erdem Doğan

Focus'un üretilmeme sebebi B ve C kasalarin artik talep görmemesi olabilir. B SUV ve C SUV dünya genelinde popüler suan.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan

2001-2011 arası Focus 1 (aile aracı)

2016-2018 arası Focus 1,5 (kendi aracım)

2018-Bu güne    Focus 3 (kendi aracım) kullanan biri olarak üretime son verilmesi kararı üzmedi değil.

Az zaman geçirmedim Focus'la gitmediğim yer kalmadı nerdeyse.

İlerleyen yıllarda Focus 4,5 ile kapanış yapacaksın deseler hayır demem

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Avrupa ürünü olarak sedan

Avrupalı pek sedan sevmiyor zaten, SW kasaları tercih ediyorlar...

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Erdem Doğan yazdı:

Focus'un üretilmeme sebebi B ve C kasalarin artik talep görmemesi olabilir. B SUV ve C SUV dünya genelinde popüler suan.

Çok doğru. İnsanlar yüksek araba seviyor artık.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emrah Korkmazz
Mehmet Ozyurek yazdı:

Şöyle temiz bir focus1 sedan veya focus2 hb olsa da alsak.. 

Çok temiz,hatasız bir 2.5 dizel Titanium hb mevcut elimizde km  henüz 100binde.Satarsak ilk burdakilerin haberi olur zaten.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Hacı Şenyurt yazdı:
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Yerine elektriklisi geliyordur. Boş gecmezler c segment en çok araç satilan kısım. Ya da ortaklık kurarlar.

Piyasa suv a kaydı. Focus yerine kugayı geliştirirler. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...