İçeriğe Yönlendir

AFL Far Servis Gerekli Uyarısı Nedir?

Berat Başer

Recommended Posts

Berat Başer

Arkadaşlar merhabalar bende opel insignia 2010 cosmo 1.6 var aracımı alalı 1 ay oldu aldığımdan beridir afl farlar servis gerekli uyarısını alıyorum acaba sorun nedir 

Yorum bağlantısı
Ahmet Aybeyaz
Berat Başer yazdı:

Arkadaşlar merhabalar bende opel insignia 2010 cosmo 1.6 var aracımı alalı 1 ay oldu aldığımdan beridir afl farlar servis gerekli uyarısını alıyorum acaba sorun nedir 

2017 astra'da karşılaştım aynı sorunla, viraj dönüş ışıklarından biri yanmayınca bu arızayı veriyor, o ampulleri değiştirdim düzeldi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Ahmet Bey'in dediği gibi basit birşey de olabilir. Farların içindeki hareketli merceklerle ilgili de olabilir. Duvara karşı durup, direksiyonu çevirip farların hareket edip etmediğine bakılabilir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

1- Yanal aydınlatma farlarında arıza olabilir... 

2- Merceklerin çalışmama ihtimali olabilir, ilk çalıştırmada far ayarını düzgün yapıyor mu bakın...

3- AFL far sigortasını kontrol edin... Düşük Amperli sigorta takılmış olabilir... ( Yüksek ihtimal bunun üzerinde duruyorum ) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Berat Başer
Ahmet Aybeyaz yazdı:

2017 astra'da karşılaştım aynı sorunla, viraj dönüş ışıklarından biri yanmayınca bu arızayı veriyor, o ampulleri değiştirdim düzeldi.

Deneyeceğim 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Ahmet Bey'in dediği gibi basit birşey de olabilir. Farların içindeki hareketli merceklerle ilgili de olabilir. Duvara karşı durup, direksiyonu çevirip farların hareket edip etmediğine bakılabilir.

Opellerde dururken direksiyonu cevirince farlar dönüyor mu?

Benim pejo hareket etmeden farlari cevirmiyor

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...