İçeriğe Yönlendir

Cüneyt Arkın Vefat Etti

Hasan Karabekiroglu

Recommended Posts

Hasan Karabekiroglu

Sanırım sevmeyen yoktur.

Sinema tarihine adını altın harflerle yazdırmıştır.

Ben çocukluğumda onu Kara Murat ile tanıdım, hatta sokakta diğer çocuklarla oyun oynarken, kim Cüneyt Arkın olacak diye aramızda bir çekişme geçerdi.

Sebep ?

Kahramandı çünkü, herkes o olmak isterdi, rol modeli.

Aynı zamanda gerçek hayatında da rol model oldu, sinemanın en zorlu zamanlarında hiç duruşunu bozmadı, adını bir magazin haberinde yaptığı iş harici görmedik.

Bir keresinde iyi hatırlıyorum, 90 lardı, evimizde renkli televizyon vardı ama kumandasızdı. O zamanlar kumanda sonradan takılıyordu tv lere, rahmetli dedem oturdu karşısına, şimdi bu aletin düğmesine basınca kanal mı değiştirecek dedi evet dedim. Bastı kanal değişti ve Cüneyt Arkın filmi oynuyordu evet markaydı filmin yönetmeni, yapımcısı, senaristi kimdi bilinmezdi o film Cüneyt Arkın filmiydi, aynı Kemal Sunal, Tarık Akan filmleri gibi...

Açtık izliyoruz

Kara Murat da bir sahneydi, Kara Murat ok atıyordu, Kara Murat'ın tek yayla birden fazla ok atabildiğini biliyorduk.

Yayı gerdi iki ok vardı ve bıraktı, karşısındaki bizans askeri üç taneydi yalnız.

Dedim iki ok attı, üçü öldü nasıl oldu bu iş dedim, çocuk zekası algılayamamıştım 

Dedem dediki Cüneyt Arkın oğlum o...

O zaman zihnimde zaten kahraman olan karakter daha da kahramanlaşmıştı.

Allah rahmet eylesin.

• Beğen 11
  • Teşekkür 2
  • Üzgün 7
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Allah rahmet eylesin.  
Başka söyleyecek söz bırakmamışsın Hasan. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Sektörün pisliğine bulaşmadan dik duran kahraman. Allah rahmet eylesin. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
İbrahim Arslan

Allah rahmet eylesin, çocukluğumuzun efsanesiydi.

İlerleyen yıllarda aklımız erince gerçek hayatta da efsane olduğunu anladık.

Eğilmeden bükülmeden yaşadı ve gitti. Mekanı cennet olsun.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Kaliteli kişilik gerçek sanatcı. Ne güzel isminin ölümsüz kalacak olması

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Jön kim kaldı şimdi ya da jönlûk kimlere kaldı.

Allah rahmet eylesin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin

Yeri asla dolmayacak. Çok üzüldüm. Yakınımı kaybetmiş gibi çok üzüldüm bizden biriydi. Allah rahmet eylesin. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Zamanında az yüksekten atlamadık belimize kuşak bağlayıp. 

Allah rahmet eylesin, sinemamızın temel taşlarından biriydi

Yorum bağlantısı
Doğukan Çoktay

çok severdim çok üzüldüm. en son hayatımın en güzel yılları filmini izlemiştim geçen hafta. gerçek bir oyuncuydu.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Dün izlediğim bir videoyu YouTube da bulamadım Google da aratirken denk geldi. Meral Zeren ve Halit Kivanç yarışma sorusu sunuyordu. Meral Zeren kendinden bahsederken en sevdiği rolü de aktarmıştı. Aklımda en son Yanaşma Mehmet kalmış.

https://fb.watch/dWAJfMSL5u/

Yorum bağlantısı
Deniz Kom

Filmlerini izleyip uçan tekmeyle kapıdan geçmeye çalışırdım. Çocukluğumuzdaki tüm değerler teker teker yitiyor. böyle böyle yalnızlaştığımı hissediyorum. 

Allah rahmet eylesin. 

Yorum bağlantısı
İsa Acar

Kirada oturduğumuz evde, musluk dışarıdaydı ve ben çok korkardım, yalnız çıkamazdım kesinlikle dışarı. Ama Cüneyt ARKIN filmleri olduğu gün, uyuyup filmi kaçırmamak için, ara sıra elimi yüzümü yıkamaya çıkardım dışarı, hem de hiç korkmadan, bir koşu gider gelirdim. Herkesin bir anısı vardır sanırım. Işıklar içinde uyu, güzel insan...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

allah rahmet eğlesin. benim izlediğim gelmiş geçmiş benim gözümde en büyük Türk aktör

çocukluğumuz geçti filmleriyle hey gidi günler 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...