İçeriğe Yönlendir

Ayna Silikonu mu Normal Silikon mu?

Emrah Altun

Recommended Posts

Emrah Altun

Herkese selamlar.

100X80 cm bir aynayı 60x60 bir MDF'ye yapıştırıp bu MDF'yi de duvara asacağım. Ayna banyoda duracak. Ayna'nın MDF'ye yapışması için bildiğimiz silikon iş görür mü yoksa başka bir tavsiye var mı? Çoluk çocuğun üzerine düşmesinden korkuyorum.

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal

Merhaba normal silikon iş görür, kaliteli marka olsun ama. Dyson mesela

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emrah Altun

Şundan sipariş geçtim. İnşallah bu dediğiniz daysondur :) 

Ekran görüntüsü 2022-06-28 135047.png

Tamer Topaç yazdı:

Çok övüyorlar

https://selsil.com/silikon/

Piyasada envai çeşit silikon var ki insanın kafası karışıyor. Bu verdiğiniz sitede mesela hangisini alacağız insan bilemiyor. 🙄

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Emrah Altun yazdı:

Evet bundan, bol kullanmanıza gerek yok. Oldukça güçlüdür

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

MDF üzerine biraz derin çizikler atın. Diğer türlü mukavemet sağlamayabilir. Dik duracağı için de düşebilir. Ben silikona bu kadar güvenmezdim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
Emrah Altun yazdı:

Ekran görüntüsü 2022-06-28 135047.png

Piyasada envai çeşit silikon var ki insanın kafası karışıyor. Bu verdiğiniz sitede mesela hangisini alacağız insan bilemiyor. 🙄

Ultra Tack çok kuvvetli. Eksik yazmışım

MDF üzerinde kaplama var ise, o kaplamanın MDF' ayrılmaması lazım.

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Kalitesiz silikonlar flotal aynaların sırında uzun vadede bozulma yapabiliyor (okuldaki aynalarda durum bu), bu sebeple kaliteli silikon kullanın  ve aynanın dört tarafından su vs giremeyecek şekilde yapıştırmanızı tavsiye ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık

bu tip bir ürünle sabitlenirse ömürlük olur bence 

22AF82CB-5F04-4049-BA60-54005BD54047.jpeg

• Beğen 3
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

normal silikon kullanırsanız zaman içinde aynanın sırrı bozulur. onun yerine montaj yapıştırıcısı kullanın ama solventsiz olsun.

ayna demişken, paylaşmasam olmazdı

"ölüm yolun sonuna yerleştirilmiş bir aynadır, arkasındaki sır nedeniyle öteki tarafı göstermez, bu tarafı gösterir; görünen yolu.. yani yaşamın kendisini."  Onat Kutlar

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Zincirkıran

garantiye almak için çift taraflı bant ile desteklebilir. sadece bant yapıştırarak büyük bir aynayı iki yıl kullandım bir problem olmadı. yalnız sizin olayda alttaki mdf küçük olduğu için aynanın kenarlarının altında boşluklar olacak. bu durum kenarlara gelen darbe-baskılarda kırılmaya sebep olacağı gibi elinizin aynaya değdiği durumlarda aradaki boşluktan dolayı ciddi yaralanmalara da yol açabilecektir. bir diğer sıkıntı da mdfnin zamanla nemlenmesi ya da ıslanmasıyla özelliğini yitirebilecek olması. buna rağmen illa mdf kullanılacaksa aynanın boyutuyla aynı olursa daha sağlıklı olabilir. son olarak aynayı neden direk fayansa yapıştırmıyosunuz hocam 🙂

Yorum bağlantısı
Emrah Altun
Cem Işık yazdı:

bu tip bir ürünle sabitlenirse ömürlük olur bence 

22AF82CB-5F04-4049-BA60-54005BD54047.jpeg

MDF ayna ile aynı boy olmadığı için bu aparatlar benim işimi görmez sanırım.

Mehmet Zincirkıran yazdı:

garantiye almak için çift taraflı bant ile desteklebilir. sadece bant yapıştırarak büyük bir aynayı iki yıl kullandım bir problem olmadı. yalnız sizin olayda alttaki mdf küçük olduğu için aynanın kenarlarının altında boşluklar olacak. bu durum kenarlara gelen darbe-baskılarda kırılmaya sebep olacağı gibi elinizin aynaya değdiği durumlarda aradaki boşluktan dolayı ciddi yaralanmalara da yol açabilecektir. bir diğer sıkıntı da mdfnin zamanla nemlenmesi ya da ıslanmasıyla özelliğini yitirebilecek olması. buna rağmen illa mdf kullanılacaksa aynanın boyutuyla aynı olursa daha sağlıklı olabilir. son olarak aynayı neden direk fayansa yapıştırmıyosunuz hocam 🙂

Aynayı zeminden biraz yüksek yapıp aradaki boşluğa şerit led uygulayacağım. Böyle bir proje çizdim. Benzer şekilde hazır satılan aynalar 2bin civarından başlıyor. Aynanın kenarlarını camcıya güzelce taşlattırdım. El değse bile şu an sorun yok. Aynanın kenarlarından 20şer cm havada kalıyor. 20 cm çok mu olur 10'a mı düşürsem? MDF'ye su temas etmeyecek olursa bi buhar oluşur sanırım bu da sıkıntı yaratmaz diye düşünyorum.

Doğan Arşiray yazdı:

normal silikon kullanırsanız zaman içinde aynanın sırrı bozulur. onun yerine montaj yapıştırıcısı kullanın ama solventsiz olsun.

ayna demişken, paylaşmasam olmazdı

"ölüm yolun sonuna yerleştirilmiş bir aynadır, arkasındaki sır nedeniyle öteki tarafı göstermez, bu tarafı gösterir; görünen yolu.. yani yaşamın kendisini."  Onat Kutlar

Var mı önerebileceğiniz bir ürün?

İlgi ve alakanıza teşekkürler dostlar.

Yorum bağlantısı
Mustafa Çayır

bostik msp 2750

sunta üzerine 30/60 seramik yapıştırmıştım. banko yapmıştım. sonra sökmem gerekti. yapıştırıcı sürdüğüm yerler sunta da kaldı. 

download.jpg

Yorum bağlantısı
Mehmet Zincirkıran

@Emrah Altun10 cm olursa daha sağlam olacağı gibi daha fazla aydınlatma da olur diye düşünüyorum. araştırdıysanız illaki biliyosunuzdur ama nacizane ledi üzeri silikonlu ve 3 çipli alırsanız daha hoş olabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Usta

Cift tarafli bant altina dayson sürün.dayson hemen kurumuyor bilginiz olsun.hava sicaksa 24 saat.kışın soguk havada bir haftaya kadar tam kuruma suresi var.far yapistirmak icin kullaniyorum.yapisinca sokmek icin falçata yada bisiklet teli ile kesebiliyorsunuz.Baska markalar dayson gibinkaliteli degil.sadece dayson surup cam montaj banti kullanin yoksa camda bant izi kalir.74a8c392a2a62ae8be73ce228abb5397.jpg97537f80f90846124ff367b4e2da3675.jpg

SM-N935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...