İçeriğe Yönlendir

Maymun Çiçeği

Arif Aykın

Recommended Posts

Sani Gerşon
Hakan Tarım yazdı:

Asya Türk kulturlerinde hepsi cikar.

İşte bunun bir akademik çalışması var mı? Ben çok araştırdım, herhangi bir geçerli kaynak bulamadım.

Keza Asya Türkleri'nde de şu anda hiç böyle bi selamlaşma göremedim. 

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Ben son 5 6 senedir görüyorum. Kurt davranışını anlamadım.

Yorum bağlantısı
Hakan Tarım
İlkay Başaran yazdı:

Ben son 5 6 senedir görüyorum. Kurt davranışını anlamadım.

Aileden İki kurt yakinlastiklarinda şakak taraflarini bibirlerine dokundururlar.

Kurt'un anlamını anlatmama gerek yok sanırım. 

Sani Gerşon yazdı:

İşte bunun bir akademik çalışması var mı? Ben çok araştırdım, herhangi bir geçerli kaynak bulamadım.

Keza Asya Türkleri'nde de şu anda hiç böyle bi selamlaşma göremedim. 

İlla akedemiye gerek yok Sani'cim. 

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Hakan Tarım yazdı:

Kurt'un anlamını anlatmama gerek yok sanırım. 

Zamanınız varsa anlatırsanız sevinirim. Bilmiyorum çünkü. Link de olur.

Yorum bağlantısı
Hakan Tarım
(düzenlendi)
İlkay Başaran yazdı:

Zamanınız varsa anlatırsanız sevinirim. Bilmiyorum çünkü. Link de olur.

Ergenekondan çıkarken bozkurt'un yol gösterdiği söylenir. Onun içindir ki Kurt hayvanı sevilir benimsenir. 

Dediğim gibi Kurt'larda aile önemlidir, Kurt'lar da birbirlerini tanıyabilmek için şakaklarını değdirir birbirlerine. Selam şekli bu yolla gelmiştir. 

Sonra direkt alın alına da var. O da değişik dinsel olaylarla bağdaştırılır. 

tarihinde Hakan Tarım tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Hakan Tarım yazdı:

İlla akedemiye gerek yok Sani'cim. 

E tamam işte, bizim kültürde yok yani. Kurtların kültüründe olabilir. Sivas Kangal'lar da biz Türkler için çok önemli ama karşımızdakini yakalayıp boğazlamıyoruz di mi :)

Kafa tokuşturmak Türk kültüründe olan bi şey değil. Kurtlar bizim kültürümüzde olabilir (ki 1000 sene evvelinden bahsediyoruz, artık kültür denemez), ama kafa tokuşturmak bizimle alakalı bi şey değil.

Yorum bağlantısı
Hakan Tarım
Sani Gerşon yazdı:

E tamam işte, bizim kültürde yok yani. Kurtların kültüründe olabilir. Sivas Kangal'lar da biz Türkler için çok önemli ama karşımızdakini yakalayıp boğazlamıyoruz di mi :)

Kafa tokuşturmak Türk kültüründe olan bi şey değil. Kurtlar bizim kültürümüzde olabilir (ki 1000 sene evvelinden bahsediyoruz, artık kültür denemez), ama kafa tokuşturmak bizimle alakalı bi şey değil.

peki. senin eşşeğin gancık olsun :)

Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay

Oldum olası ne el öpmeyi, ne de yanak yanağa öpüşmeyi/kafa tokuşturmayı sevmedim.. Pandeminin de etkisi ile uzun süredir favorim derviş selamı ☺️

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...