İçeriğe Yönlendir

Kahve Makinesinden Anlayanlar Beri Gelsin

Ahmet Çalışkan

Recommended Posts

Ahmet Çalışkan

Merhaba,

Bosch Verocup marka kahve makinemiz var ama kullanmayı pek beceremedik. Latte yapmak istediğimizde sütü köpürtme aşamasında sütü taşırıyor ve yoğun duman çıkıyor. Bu her zaman olmasa da çok sık yaşıyoruz. Bu sorunu nasıl çözeriz? Nerede yanlış yapıyoruz?

Şimdiden teşekkürler.

https://youtube.com/shorts/488EQx945DY?feature=share

Yorum bağlantısı
Gökhan Tuna

Cihazi bilmiyorum ama sutu kopurturken bi' noktada cihaz anlamiyorsa sizin sutu kopurtmeyi birak, espresso'ya gec diyebilmeniz lazim sanki. Bende sut kopurtucusu ayri olan ilkel bir philips var, onunla zaten belirli bir surem var, o sureye ulasinca sut kopurtmeyi durdurup espresso basiyorum.

Ancak is yerinde de jura e8 (sutu disaridan alip isitip kopurterek kendisi koyuyor) var. Orada da sectiginiz miktara gore sut alip kopurtup koysa da siz istediginiz anda elle mudahele edip daha az sut kopurtmesini saglayabiliyorsunuz.  Sanki sizin cihazinizda da boyle bir mudahele sansi olmali gibime geliyor; ancak ne yapaln soyleyeyim, sut biraz fazla kopuruyor gibi 🙂

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan
(düzenlendi)

Orası düst ısıtma bölümü. Süt ısıtma bölümünden sıcak buhar verdiğinde sadece ısıtır. Buharla beraber az birazda hava verirse köpürtür. Yeteri kadar köpürdüğünde sizin durmanız lazım.(Eğer cihazın Bu Köpürdü ben durayım sensörü yoksa)

Bardak uzun olduğundan çıkartamıyorsunuz. Kahve cezvesnde yapınız.

tarihinde Muhittin Kaplan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

E köpürmüş işte. Bardağı alın oradan :) 

ya da modu değiştirip kahveye geçin. Kullanımında her şey tam otomatik mi yazıyor, direkt latte mi veriyor?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Çalışkan
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

E köpürmüş işte. Bardağı alın oradan :) 

ya da modu değiştirip kahveye geçin. Kullanımında her şey tam otomatik mi yazıyor, direkt latte mi veriyor?

Biz hiç müdahale etmiyoruz kendisi sütü köpürtüyor kahveyi koyuyor hazır bir şekilde veriyor. Acaba süt köpürtme aşamasında bir tuşa basıp durdurmamız mı gerekiyor? Onu bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay

Siz köpürtme süresini seçmiyorsunuz. İçeceğe göre köpürtme süresini de ayarlamanız gerekir. Köpürtme süresini de Gökhan beyin verdiği kılavuza göre ayarlayın, sorun çözülecektir. Zaten kılavuzda da yazmış;

İçeceklerinizin köpürme süresini ayarlayabilirsiniz. Cappuccino, Latte Macchiato veya Milk'i 3 saniye basılı tutun. Süt köpürtülür ve seçilen düğme yanıp söner. İlerleme ekranda gösterilir:
Gerekli köpürme süresine ulaşıldığında, durdurmak için seçilen düğmeye dokunun. Not: Köpürtme süresinin ayarlanması kahve miktarını etkilemez.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Çalışkan

Denemek için 2 gündür hanımın kahve yapmasını bekliyorum :D sonucu yazcam ona göre.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...