İçeriğe Yönlendir

Gözlük Camı Kestirmek

Doğan Arşiray

Recommended Posts

Doğan Arşiray

Arkadaşlar, rayban marka bir güneş gözlüğüm var. eski ama sağlam. bir camı çizik. bilmediğim birine kopya cam yaptırttım verim alamadım. numaralı gözlük gibi olmuş. Bu gözlüğün camlarını polarize cam ile yeniletmek istesem bunu doğru düzgün kim ve nasıl yapabilir?

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Arkadaşın rayban gözlüğü vardı, camın birinde tabaka şeklinde soyulma vardı. garanti süresinde olmamasına rağmen garantiye gönderdi, ücretsiz gözlüğü yenilemişlerdir. kendi servisini bulup verin. belki ücretsiz yaparlar.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Erhan Doruk yazdı:

Arkadaşın rayban gözlüğü vardı, camın birinde tabaka şeklinde soyulma vardı. garanti süresinde olmamasına rağmen garantiye gönderdi, ücretsiz gözlüğü yenilemişlerdir. kendi servisini bulup verin. belki ücretsiz yaparlar.

malesef rayban da bulamamıştım. üretimi bitmişti.

Yorum bağlantısı
Deniz Kom

Rayban camları haricen satılıyor ve gavurdan getirtebiliyorsunuz. Gözlük model numaranızla nette arama yaptınız mı? Biz camlarını çatlatan bir hocama ecnebiden getirtmiştik öyle. 

Diğer opsiyon, numaralı güneş gözlüğü yapan ve cam kesen (özellikle odak ayarı yapabilen, Atasun ya da merkez optik gibi) firmalar istediğiniz camı dilediğiniz renk ve filtrelerle üretebiliyor. Ben tüm güneş gözlüklerimin orjinal camlarını kullanamadığım ve numaralı cam kestirdiğim için dışarıdan böyle hizmetler alıyorum. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın

Kurumsal firmalar yapıyor hocam. Ben de sormuştum 300 lira demişlerdi sene başı..

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Tayfun Aydın yazdı:

Kurumsal firmalar yapıyor hocam. Ben de sormuştum 300 lira demişlerdi sene başı..

rayban çerçevesi için değer bence.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Burada serbert çalışan arkadaşım var gözlük aldığım. Numaralı yaptı güneş gözlüğümü. Odak işinde de çok iyidir ki en önemli işlem

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Servet Aydın yazdı:

Burada serbert çalışan arkadaşım var gözlük aldığım. Numaralı yaptı güneş gözlüğümü. Odak işinde de çok iyidir ki en önemli işlem

Fiyat alabilirmiyiz? Polarize yada olmayan numarasiz gunes gozlugu cami olacak. Yesilimsi gri olabilir.

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Atasun Optik firmasına eşim için numaralı güneş gözlüğü yaptırıyoruz. Çerçeveyi oradan alıp istediğimiz şekilde numaralı camı boyayıp takıyorlar. 2-3 kez yaptırdık en son 20 gün önce aldık. Gözlüğünüz hazır olunca sms ile bilgi veriyorlar.  

Bizim götürdüğümüz çerçeveye uv ışınlara dayanıklı miyop gözlük camı açıktan koyuya doğru boyamalı 180 tl tuttu.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Metin Uzunoğlu yazdı:

Atasun Optik firmasına eşim için numaralı güneş gözlüğü yaptırıyoruz. Çerçeveyi oradan alıp istediğimiz şekilde numaralı camı boyayıp takıyorlar. 2-3 kez yaptırdık en son 20 gün önce aldık. Gözlüğünüz hazır olunca sms ile bilgi veriyorlar.  

Bizim götürdüğümüz çerçeveye uv ışınlara dayanıklı miyop gözlük camı açıktan koyuya doğru boyamalı 180 tl tuttu.

0 numaralı cam olurmu? boyanabilir aynı mantıkla.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Fiyat alabilirmiyiz? Polarize yada olmayan numarasiz gunes gozlugu cami olacak. Yesilimsi gri olabilir.

Gözlük fotosu alayım
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Doğan Arşiray yazdı:

0 numaralı cam olurmu? boyanabilir aynı mantıkla.

olur.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Servet Aydın yazdı:

Çizik camlı gözlükleriniz değerinde alınır

Sonra fırtınada kaybedilir.. 

Yine mi kaybettin. 

Yorum bağlantısı
Ali Uymaz

Aynı konudan muzdaribim bugün bir gozlukcuye bıraktım araştırıp dönecekler benim gözlük biraz fazla yeni 15 yillik RayBan hala taş gibi çerçeve ama cami maalesef çizildi konuyu takipteyim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

rayban de yedek cam üretimi bitmez? bize gelmeyebilir onu bilemem

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Sonra fırtınada kaybedilir.. 
Yine mi kaybettin. 

İple boynuma bağladım bu sefer
  • Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Çayır

yeni aldığım gözlüğümün camları kılcal şekilde çatladı. gözlükçü de arkadaşım. bugün götürdüm çerçeve ile birlikte değiştirdi :) çok kolay kesti yeni camları.  var bi makinası. ona göre kesiyor. 

WhatsApp Image 2022-07-20 at 15.38.40.jpeg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Mustafa Çayır yazdı:

yeni aldığım gözlüğümün camları kılcal şekilde çatladı. gözlükçü de arkadaşım. bugün götürdüm çerçeve ile birlikte değiştirdi :) çok kolay kesti yeni camları.  var bi makinası. ona göre kesiyor. 

Güle güle kullanın, mıknatıslı güneş gözlüğü var galiba :) 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...