İçeriğe Yönlendir

Renault 9 Broadway Benzin Pompası Değiştirince Çalışmama Sorunu

Yüksel Pınarbaşı
Çözüme git Yüksel Pınarbaşı tarafından,

Recommended Posts

Yüksel Pınarbaşı

Merhaba,
1992 Broadway aracım var. Benzin pompasını değiştirmek istedim. Yenisini taktıktan sonra araç çalışmadı.
Ben de aldığım pompa arızalı diye düşünerek tekrar eskisini taktım ama yine çalışmadı.

Marşa bastığımda benzin filtresi, degazör ve marş motorunun görüntülerini kaydettim, alttaki linkten bakabilirsiniz.
Filtre içinde bir hareket oluyor ama benzin seviyesi yükselmiyor. Degazöre hiç benzin gitmiyor. Sanki filtreye yakıt yerine hava gidiyor.
Bu durumda pompa mı benzin pompalamıyor, karbüratör mü benzin çekmiyor yoksa başka bir problem mi var sizce?

Hem eski hem yeni pompada sorun olması bana ya takarken yanlış taktığımı düşündürüyor, ya da takma sırasında kaput altında bir şeylere dokunup bozmuş olma ihtimalini düşündürüyor.
Benzin pompasını takarken motor içine giren parçayı özel bir açı ile mi takmalı, bilen var mı?
Dün de bir arkadaş, söküp takma sırasında yakıt kaybı olduğu için benzin filtresini sıkarak sisteme yeniden benzin pompalamak gerektiğini söyledi. Youtube videolarında hiç böyle yapmıyorlar. Gerçi onların araçlarında hep LPG sistem oluyor, belki öyle pompalanmış oluyordur. Benimkinde LPG yok.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Çözüm
Yüksel Pınarbaşı

Arkadaşım önerisinde haklıymış. Filtrenin içinde kalan az miktardaki benzini degazöre üfledim ve çalıştı.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Yüksel Pınarbaşı yazdı:

benzin filtresini sıkarak sisteme yeniden benzin pompalamak gerektiğini söyledi. Youtube videolarında hiç böyle yapmıyorlar

yutuptaki bilginini %90 nı hikaye, arkadaşınız haklı , geçmiş olsun. hava yapar benzini emmez, içi tam dolu olmalı

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...