İçeriğe Yönlendir

Değer mi? :)

Mustafa Tüfekçi

Recommended Posts

Mustafa Tüfekçi

Can alıcı bi başlıkla girdik 

Uzun zamandir LPG li bi arac arıyorum şehir içi için.

Temel bütçe 100 bin. 

Uzun vade kullanim düşünmüyorum biraz whealer dealer hesabı.

100 bin ile Tofaş bakar olunca kozmetik masrafli bi araç alıp ( boya vs) Mekanik iyileştirmeler  ile bi süre kullanip satacam.

99 2001 arası tipini sevdiğim 306 sedanlar var.

bi tanesine yoğuştim. Boyası kötü ama kaportası düzgün denebilir. 

lpg görmemiş bi araç

rakamda bi 5 bin icin pazarlikliyiz. 

10 15 arasi komple boya fiyatı aldım camlar sökülerek boyanacak

motoru düzgün duruyor 200 bin km yi aşmamış. Ufak tefek alt takim vs işleri var. Cok kurcalanmamis denebilecek ic aksamlı 

lpg yok onu taksitle montaj yaptırırım diye düşünüyorum. 

TL bi miktar da var bi miktar da kredi ceksem

Mantıksız bi iş yapmış olur muyum 

Arac maliyetini de kur a endeksleyip bir satış rakamı belirsem mesela

Yorum bağlantısı
Ersen şahin

benim naçizane fikrim Peugeot yerine  doğan SLX yada Tipo slx lere bakardım alım satım, parça , tamir konusunda her yönden avantajlı sonuçta şu piyasada 100 bin TL ye alınacak araçlar eski model ve her an masraf çıkarabilecek araçlardır diye düşünüyorum 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
(düzenlendi)

Hiç değmez. Yapacağın masraflarla 130u bulur. O paraya volvo var forumda çiçek gibi 😃😃😃

tarihinde Oğuzkan Erışık tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
  • Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

marealar 170 bin oldu satmayacaktın o güzelliği, 10 15 e boyacı nerde araba verebilirim ben de, camlar sök tak dahil mi

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Çağlar Bayur yazdı:

marealar 170 bin oldu satmayacaktın o güzelliği, 10 15 e boyacı nerde araba verebilirim ben de, camlar sök tak dahil mi

Mal bizden çıkınca değerlenir.

Boyacı körfez sanayi sitesinde komşu boyattı. Güzel oldu onunki. Aracı görünce net olmakla beraber 10 dan az 15 den fazla olamaz dediler. 

Ersen şahin yazdı:

benim naçizane fikrim Peugeot yerine  doğan SLX yada Tipo slx lere bakardım alım satım, parça , tamir konusunda her yönden avantajlı sonuçta şu piyasada 100 bin TL ye alınacak araçlar eski model ve her an masraf çıkarabilecek araçlardır diye düşünüyorum 

Beğendigim slx ler var ama 100 bine klimasız araç içime sinmiyor.

Oğuzkan Erışık yazdı:

Hiç değmez. Yapacağın masraflarla 130u bulur. O paraya volvo var forumda çiçek gibi 😃😃😃

Dedim ya pazarlık payına yakın olsam değerlendirir teklif sunardim.  130 bizi pazarlıklı bile aşar 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mustafa Tüfekçi yazdı:

100 bine klimasız araç içime sinmiyor.

sana kıyak: bitik yıkık da olsa 190 al, 6 ay sınra görüşelim :fiuw: 2.3 bulursan daha Alağ

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Zincirkıran

hocam öncesinde de varmış sanıyorum mareanız, 100 bin bandında klimalı olanlar var. bende 7 8 aydır kullanıyorum, ciddi usta sıkıntısı çekiyorum ancak  bulunduğunuz şehirde dilinden anlayan bir elektrikci varsa bence tekrar düşünebilirsiniz.  

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Mantıksız bi iş yapmış olur muyum 

mantıklı olabilmesi için pug306 sayfası kur face 2 usta bl anlaş, yorumlar uçsun rakam da uçar :mangal:

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Mehmet Zincirkıran yazdı:

hocam öncesinde de varmış sanıyorum mareanız, 100 bin bandında klimalı olanlar var. bende 7 8 aydır kullanıyorum, ciddi usta sıkıntısı çekiyorum ancak  bulunduğunuz şehirde dilinden anlayan bir elektrikci varsa bence tekrar düşünebilirsiniz.  

90 binde ilk sahibinden alınma vardı. Problemi olmamasına rağmen basit işleri bile guvenip teslim edecek kişiyi birak baktiracak yer bulmakta sıkıntı çekildiğini gördüm. 

Yakit ve konfor olarak beni tatmin etmişti aslında ama satış için hedef kitlesi çok ölucu geldi. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Bu iş yapılacaksa pejo yerine başka marka seçilmeli bence. Parçası ucuz olan. Hani brodway bile olur

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Çağlar Bayur yazdı:

mantıklı olabilmesi için pug306 sayfası kur face 2 usta bl anlaş, yorumlar uçsun rakam da uçar :mangal:

Maraş çevresinde nedense psa nin bu modelleri cok revaçta. 406 da baktim ama hedef bütçe ile mantıklı gelmedi.

Cliolara da cok baktım bir ay ile benim bütçeyi aştı.

Bu baktığım 306 boya masrafi ile bi tık Uygun şuan. Masrafları yapınca hedef satış fiyatı da makul seviyede. Prim yapabilecegini düşündüğüm için bi tık daha uyguna alsam yarın noterdeyim. Yarin son bi teklifle gidicem satıcıya. İlanın son günü :) belki inadını bırakır 

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Bu iş yapılacaksa pejo yerine başka marka seçilmeli bence. Parçası ucuz olan. Hani brodway bile olur

Bakmadim mi sence :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Masrafları yapınca hedef satış fiyatı da makul seviyede

fazla belgesel izleme

Mustafa Tüfekçi yazdı:

Yarin son bi teklifle gidicem satıcıya.

dün daha ucuzdu, sen bir dene bakalım, borçlanma faizleri kaç arttı?

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Çağlar Bayur yazdı:

fazla belgesel izleme

dün daha ucuzdu, sen bir dene bakalım, borçlanma faizleri kaç arttı?

1.89 dan limit tahsis ettim.  Değecek bisi olursa çekeriz 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mustafa Tüfekçi yazdı:

sen değil vatandaşın kamuya olan borcunun faizi, dün daha az idi, senin araba da yarın daha ucuz olur mu?

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Ben bütçe uyarsa alır geçerdim, 306 alana kadar benim içinde soru işaretleri vardı ama fiyat fayda kısmında çok önde, konfor yalıtım vs beklediğimden iyi, enflasyon vs göz önüne alındığında kısa vadede olmasa bile kar ettirecektir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Çağlar Bayur yazdı:

sen değil vatandaşın kamuya olan borcunun faizi, dün daha az idi, senin araba da yarın daha ucuz olur mu?

306 yı alalim mi almayalım.  :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mustafa Tüfekçi yazdı:

306 yı alalim mi almayalım.  :)

binmeye alınır, belgesel gibi plan yaparsan döverler seni sanayide

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Rsi 1.8 cliolar ne kadar. Acaip keyifli arabadır. 850 kg 110 ps

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Çağlar Bayur yazdı:

binmeye alınır, belgesel gibi plan yaparsan döverler seni sanayide

Sanayide film cekmicez. Konsept derken al kondisyon yükselt marj ekle sat. 

Burda problem kurdaki oynaklık onu da kredi faizine yedircez.

50 bin nakitle dolara girsek  seçime girerken dolar 25 olsa.  Suanki ortalama kurla 75 TL olur. Enflasyonun %70 olduğu yerde dolar bile kurtarmıyor.  Kalan 50 bin tl kredili 36 ayda 75 bin maliyet ile yillik ortalama maliyeti 8 kusur 😛

100 bine bu gün alsak 12 aya 150 bin eder mi sence o pejo :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Konsept derken al kondisyon yükselt marj ekle sat. 

o kondüsyonu hangi usta kaça hangi sanayide yükseltecek, ed china felan işi hikaye

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Bana ver 1.89’dan da ben 190 alayım bi tane o zaman. 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mustafa Tüfekçi yazdı:

50 bin nakitle dolara girsek  seçime girerken dolar 25 olsa.  Suanki ortalama kurla 75 TL olur. Enflasyonun %70 olduğu yerde dolar bile kurtarmıyor.  Kalan 50 bin tl kredili 36 ayda 75 bin maliyet ile yillik ortalama maliyeti 8 kusur 😛

vesile ile matematik kurallarının işlemesi için, fizik kanunları geçerli olmalı , ilim bilim felan lazım

Mustafa Tüfekçi yazdı:

12 aya 150 bin eder mi sence o pejo

külliyen zarar edersin 150 ye satarsan seneye

190 bak derim :fiuw: 2.3 lük

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Selim Bilgin yazdı:

Bana ver 1.89’dan da ben 190 alayım bi tane o zaman. 

Devlet baba veriyor alsana kredi 😛

190 revizyonu yapacak yürek yok bende. Lpg ile işe gidip gelecez arada 190 lpg de ızdırap. Ördeği dağıtıcısı felan 

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Çağlar Bayur yazdı:

vesile ile matematik kurallarının işlemesi için, fizik kanunları geçerli olmalı , ilim bilim felan lazım

külliyen zarar edersin 150 ye satarsan seneye

190 bak derim :fiuw: 2.3 lük

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mercedes-benz-es-su-garage-den-1991-mercedes-190-e-2.3-boyasiz-230.000km-orjnl-1008260465/detay

Mustafa Tüfekçi yazdı:

Devlet baba veriyor alsana kredi 😛

Hani nerede?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...