İçeriğe Yönlendir

Laptopa Format Atamıyorum

Mustafa Karahan

Recommended Posts

Mustafa Karahan
Serkan Gülderen yazdı:

Yook işte sorun burda emoji16.png çalışması gerekiyordu. Siz önce eski hdd ile bir bios güncelleyin. emoji106.png

Niye çalışsın ki 😊 bendeki lenovo arkadaş daki asus. İki farklı donanım var. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Mustafa Karaca yazdı:

Kendi bilgisayarıma format attığım win 10 usbsini arkadaşın laptopa taktığımda fotoğraf daki hatayı aldım

E bu normal :)

Benim sorma amacım, windows kurulduysa disk de sağlam.

Demek ki anakartta bi sorun olmalı.

Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan
Mustafa Karaca yazdı:

Niye çalışsın ki 😊 bendeki lenovo arkadaş daki asus. İki farklı donanım var

Sadece Bios güncelleme kaldı driver güncelledim işe yaramadı malesef. Ama yordu valla. Biraz da takıntı yaptım sanırım 🤔

Sani Gerşon yazdı:

E bu normal :)

Benim sorma amacım, windows kurulduysa disk de sağlam.

Demek ki anakartta bi sorun olmalı.

Anakart da arıza olsa eski hdd ile çalışır mı ki, eski hdd takıyorum çalışıyor. 

Yorum bağlantısı
Serkan Gülderen
Niye çalışsın ki [emoji4] bendeki lenovo arkadaş daki asus. İki farklı donanım var. 
Kısaca şöyle anlatım. İşletim sistemini pc ye kurdunuz. Ve pc yeniden başladı. Ağ kablosu takılı olmamak kaydıyla, siz pcnin driver larınıda Manuel olarak yüklemediyseniz ve işletim sistemi legacy modda yüklendiyse bu hdd içindeki işletim sistemi her bilgisayarda açılır [emoji106]
Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan
Serkan Gülderen yazdı:

Kısaca şöyle anlatım. İşletim sistemini pc ye kurdunuz. Ve pc yeniden başladı. Ağ kablosu takılı olmamak kaydıyla, siz pcnin driver larınıda Manuel olarak yüklemediyseniz ve işletim sistemi legacy modda yüklendiyse bu hdd içindeki işletim sistemi her bilgisayarda açılır emoji106.png

Bilmiyordum bunu. O zaman neden çalışmıyor? Şöyle yapsam olur muydu peki format attım bitti yeniden başlat dedikten sonra söküp arkadaşın laptopa taksam orda başlasa? 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Gülderen

Bizim tester tabir ettiğimiz bu şeklide kurulu ssd lerimiz vardır her zaman böyle elimizin altında [emoji846]

Bilmiyordum bunu. O zaman neden çalışmıyor? Şöyle yapsam olur muydu peki format attım bitti yeniden başlat dedikten sonra söküp arkadaşın laptopa taksam orda başlasa? 
Aynen. Ama ağa bağlı olmasın pc.
Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan
Serkan Gülderen yazdı:

Bizim tester tabir ettiğimiz bu şeklide kurulu ssd lerimiz vardır her zaman böyle elimizin altında emoji846.png

O zaman öneriniz nedir ne yapayım 😊

Yorum bağlantısı
Serkan Gülderen
Bizim tester tabir ettiğimiz bu şeklide kurulu ssd lerimiz vardır her zaman böyle elimizin altında [emoji846]
Aynen. Ama ağa bağlı olmasın pc.
Önce bu yöntem
Sonra bios update
Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan
Serkan Gülderen yazdı:

Önce bu yöntem
Sonra bios update

Kendi laptopumda format attım bilgisayar açıldı çalıştı. Ssd sağlam format attığım usb sağlam. 

O zaman sıra bios güncellemeye geldi demek ki. O da riskli sanırım biraz. Asus da kolay yolu var mı? Eskiden Toshiba laptopum  vardı güncelleme basitti 

Yorum bağlantısı
Serkan Gülderen
Kendi laptopumda format attım bilgisayar açıldı çalıştı. Ssd sağlam format attığım usb sağlam. 
O zaman sıra bios güncellemeye geldi demek ki. O da riskli sanırım biraz. Asus da kolay yolu var mı? Eskiden Toshiba laptopum  vardı güncelleme basitti 
Markaya göre değişiyor netten bakmak lazım.
Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan
Serkan Gülderen yazdı:
Mustafa Karaca yazdı:

Markaya göre değişiyor netten bakmak lazım.

Teşekkür ediyorum. Yarın güncelleme yaparım bugün uğraştım fazlasıyla. Duruma göre burdan yazarım. Tekrar teşekkür ederim cevaplarınız için 😊 

Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan

Bios menüye girerek güncellemeye çalıştım olmadı. Laptop bataryası yok diye sistem izin vermedi 😭 başka türlü de güncelleme var mı bilmiyorum. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...