İçeriğe Yönlendir

Sis Farının Aydınlatmaya Etkisi

Selami Şimşek

Recommended Posts

Selami Şimşek

Arkadaşlar,hepinize merhaba form içinde pek alakalı konu bulamadım yeniden konu açma gereksinimi duydum. Sorunum şu,aracım focus1 2000 model h4 farlarımın gece aydınlatması çok zayıf far ayarları iyi ampullerim kaliteli  ama ben memnun değilim orjinal sis farı taktırsam biraz daha iyi aydınlatma elde edebilirmiyim gayem güzel görüntü elde etmek değil aydınlatmayı güçlendirmek şehir içi trafikde değilde köy yollarında zifiri karanlıklarda daha çok zorlanmaktayım yorumlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler 

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Sis fari 10 20 metre mesafede daha cok yanal mi desem geniş açı mi desem o bölümü aydınlatır. Piskolojik olarak aydınlatma artsa da uzun mesafe aydınlatma sağlamaz 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Sissiz havada açılan ayarsız siz farı çok fazla kulak çınlamasına sebep olur. Aydınlatmanız iyi değilse farlardaki yansıtıcılar artık özelliğini kaybetmiş veya far camları sararmış olabilir. Bunların üzerine yoğunlaşın. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Sis farı açık olunca araç önünde ışık yoğunluğunu arttırır ve ileriyi görme azalır. Far ayarı iyi farlar temiz ise fazlaca iyi görüş alınır araçta.

Erhan Doruk yazdı:

Sissiz havada açılan ayarsız siz farı çok fazla kulak çınlamasına sebep olur. Aydınlatmanız iyi değilse farlardaki yansıtıcılar artık özelliğini kaybetmiş veya far camları sararmış olabilir. Bunların üzerine yoğunlaşın. 

Doğru ayarlı sis farı doğru ampül ile çalışıyor ise hiç göz almaz. Aydınlatma mesafesi ve seviyesi çok düşüktür.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Çözüm makyajlı focus farı takmaktır. 
Soketleri uymaz.  Uydurmak gerekir.  
Ben takmıştım. 
Sis farları güzeldir. Aydınlatır ancak daha çok yanal aydınlatma yapar.  Sizin eksiği tamamlamaz. 
Performanslı halojen ampullerden deneyin. 
Osram Nightbreaker gibi 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Mehmet Taner Kadak yazdı:

Focus 1 farı mı dedi biri 😍

37ABDDC8-24CC-4ECF-90AF-0DF3DAC9EEC7.jpeg

0BE1CF4D-DF0F-42CD-B505-7C1F99C0A3A8.jpeg

Herkes hella bulamaz canım. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Işığı değil yolu uzağı görmeniz lazım. Sis farı sis dışında faydasız.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

İçeride çok fazla ışık olabilir mi ? 

Gösrerge panalinin ışık seviyesini biraz düşürseniz mesela...

Double ekran varsa şayet onu kapatıp deneseniz ? 

Ne kadar araç içerisinde fazla ışık, o kadar uzağı görmede zorluk... 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Corolla’da gece sis farı açınca önümdeki aydınlatmada bir fark olmuyor. Aracın çapraz önlerinde aydınlatma artıyor sadede

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mehmet Göktürk yazdı:

Camda filim?

şeffaf. Filmden önce bakmıştım. Arabayı İlk aldığımda karanlıkta sisleri açtım. Baktım işe yaramıyor. Ondan beri 2 senedir kullanmıyorum 😁

Yorum bağlantısı
Mehmet Taner Kadak

Makyajsız kasa focus farıyla önününüz görmeniz çok zor. Mehmet abinin dediği gibi makyajlı kasa farı takın. Ama orjinalini bulmanız lazım. Bir seçenekte farlara mercek taktırabilirsiniz. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkut Uysal
Mehmet Göktürk yazdı:

Camda filim?

Camda filim dediniz aklima arkadaşın arabası geldi hocam...

Ön cam dahil bütün camlar en koyu film yaptirmisti arabasina... 

Onun arabasiyla giderken hava 2 saat önce karariyordu... :D

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Bende sisler çok fark ediyor. İleriyi aydınlatmıyor ama yanları çok iyi gösteriyor. Dönüşlerde keşke açıp kapatsa kendi kendine.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Erkut Uysal yazdı:

Ön cam dahil bütün camlar en koyu film yaptirmisti arabasina... 

Onun arabasiyla giderken hava 2 saat önce karariyordu... :D

Ben de geçenlerde güneş gözlüğünü gözümde unutmuşum. 
Akşama doğru; Hava nasıl kapandı fırtına mı patlayacak diye bakıp durdum. 
Farı yakıyorum. Etki yok. :) 

Film de böyle oluyordur. 

• Mutlu 5
Yorum bağlantısı
Selami Şimşek
Mehmet Göktürk yazdı:

Camda filim?

Aracımın bütün camları filmsiz

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
Selami Şimşek yazdı:

Arkadaşlar,hepinize merhaba form içinde pek alakalı konu bulamadım yeniden konu açma gereksinimi duydum. Sorunum şu,aracım focus1 2000 model h4 farlarımın gece aydınlatması çok zayıf far ayarları iyi ampullerim kaliteli  ama ben memnun değilim orjinal sis farı taktırsam biraz daha iyi aydınlatma elde edebilirmiyim gayem güzel görüntü elde etmek değil aydınlatmayı güçlendirmek şehir içi trafikde değilde köy yollarında zifiri karanlıklarda daha çok zorlanmaktayım yorumlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler 

Siste ileriyi aydınlatmak gibi bir şey mümkün olmadığından sis farları hemen önünüzdeki yolu izleyebilmeniz için şeritleri aydınlatacak şekilde tasarlanır. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Ben sis farını senede 1 ya da 2 kez ancak açarım. Onda da sabah işe gidişlerde yoğun sis olur. 

Onun dışında sis farları dönüşe duyarlı, direksiyonu nereye çevirsem o taraf yanıyor. Bazen binanın karanlık tarafında yanıp söndüğünü anlıyorum. Ya da köye falan gidince fark ediliyor. Bence siz ana fara odaklanın. 

Ama sis farına beyaz ışık takıp biraz da yukarı kaldırınca ön tarafta bir beyazlık hissedersiniz. Bu size sadece kulak çınlaması olarak geri döner, sürerken ileriyi görmenizi yine engeller. Çünkü ön taraftaki yoğun ışığa alışan gözler ilerideki daha az ışıklı yolu göremez.  

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Corolla’da gece sis farı açınca önümdeki aydınlatmada bir fark olmuyor. Aracın çapraz önlerinde aydınlatma artıyor sadede

zaten amacı o. sadece parlaklığı yetersiz bence. 4000k led tak.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Doğan Arşiray yazdı:

zaten amacı o. sadece parlaklığı yetersiz bence. 4000k led tak.

artık arabaya temizlik dışında vakit ayırasım gelmiyor. Bi bıkkınlık geldi. Sadece teknik merakım devam ediyor :( 

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
Metin Akbal yazdı:

Makyajlı Focus farı çift reflektör mu?

Evet, H7/H1

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Selami Şimşek

Arkadaşlar uzun bir aradan sonra hepinize merhaba 2001 model h4 farları olan focus1 aracıma makyajlı depo marka far taktırsam diğer kendi farlara göre aydınlatması nasıl olur yoksa kendi farlarından yani makjassız farlarımı alsam önemli olan aydınlatma,dış görünüm benim açıdan ikinci planda ne önerirsiniz kullanan arkadaşlar varsa yorum yazabilirmi iyi akşamlar

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

genelde aydınlatma çizgisi bozulur, ama yeni iç ayna dolayısı ile ışık artacaktır, sokette de h7 h1 ampüller için tadilat gerekecek

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...