İçeriğe Yönlendir

Aracınızda Kaç Numara Motor Yağı Kullanıyorsunuz

Tansu Kalafatoğlu

Yağ Numaranız  

82 oy

Bu ankete oy verme veya sonucunu görme izniniz yok Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Tansu Kalafatoğlu
Metin Akbal yazdı:

Niye sordun 😊

çift cevap kapalı. Ya lpg’li motora ya benzinli motora göre tıklayın. Yok öyle aynını kullanıyorum ☺️

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

310.000 km'ye dayandık, halen 5w30, gram eksiltme de yok. 100 bini geçince 10w40'ı dayayan ustacıklara selam olsun.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

katalog 5~30 veya 0~30 diyor ben 0~30 tercih ediyorum. önümüzdeki hafta liquiy molly ile tekrar 0~30 kullanacağım. 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

çift cevap kapalı. Ya lpg’li motora ya benzinli motora göre tıklayın. Yok öyle aynını kullanıyorum ☺️

Soruma cevap vereydin iyiydi 😅

Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel

1.9 tdı eski yağ 10w40 dı kitapçık 5w30 diyor koyduk lakin pek memnun kalmadım sesi felan değişti motorun , ısınınca lifter sesi kesilmez hâle geldi çok yakında üstten açacağım motoru .

1.9 tdı eski yağ 10w40 dı kitapçık 5w30 diyor koyduk lakin pek memnun kalmadım sesi felan değişti motorun , ısınınca lifter sesi kesilmez hâle geldi çok yakında üstten açacağım motoru .

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Metin Akbal yazdı:

Soruma cevap vereydin iyiydi 😅

hangi soru :vroom:

😁

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

hangi soru :vroom:

😁

Metin Akbal yazdı:

Niye sordun 😊

😘

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Selim Bilgin yazdı:

310.000 km'ye dayandık, halen 5w30, gram eksiltme de yok. 100 bini geçince 10w40'ı dayayan ustacıklara selam olsun.

Sizdeki motor daha ergenlik çağındadır belki de gelmemiştir. Zayıf bir motora göre çok daha rahat şartlarda götürüyor kasayı. Gaz istemez doğru dürüst stres az yorulma daha az. Yanlış olabilir ama ben böyle düşünüyorum. Benim garip yokuşta 120 ile çıkabilmek için 70 hp istiyorsa yükleniyorum gazına mecburen. Sizdeki zaten 1500 devirde veriyordur o gücü.

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
İlkay Başaran yazdı:

Sizdeki motor daha ergenlik çağındadır belki de gelmemiştir. Zayıf bir motora göre çok daha rahat şartlarda götürüyor kasayı. Gaz istemez doğru dürüst stres az yorulma daha az. Yanlış olabilir ama ben böyle düşünüyorum. Benim garip yokuşta 120 ile çıkabilmek için 70 hp istiyorsa yükleniyorum gazına mecburen. Sizdeki zaten 1500 devirde veriyordur o gücü.

Doğru tabi, her motor bir değil. Bu km'lerde 1.2 tsi 1.4 tsi filan neredeyse hiç yok mesela.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
İlkay Başaran yazdı:

Ne yani, bendeki de km sayacı/2 çalışıyor. Olur mu?

dip not: ortalama motor suyu sıcaklığı 65 derece

Yorum bağlantısı
Ayhan Asil
Mehmet Taner Kadak yazdı:

2020 Kuga 1.5 dizel 0w-20 FMY

2001 Focus 2.0 benzin 5w-30 Castrol Magnatec

2000 Focus 1.6 var bende de ben de 10w-40 kullanmayı düşünüyordum. Yoksa 5w-30 daha mı iyi olur. Ne dersiniz.

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

3 ay eksi 20 de sabah marşı yapandan iyidir. Hadi attım bombayı.

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Ne yani, bendeki de km sayacı/2 çalışıyor. Olur mu?

dip not: ortalama motor suyu sıcaklığı 65 derece

.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
İlkay Başaran yazdı:

3 ay eksi 20 de sabah marşı yapandan iyidir. Hadi attım bombayı.

.

sıcaklık değil de nem, nem. Hadi bakalım :spiteful:

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
İlkay Başaran yazdı:

Makine kompleks ama, bir sürü zincir, subap , varyatör, sensör vs var. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
İlkay Başaran yazdı:

15w 50 neden yok. Ben motorda onu kullanıyorum.

Castrol sarı kutudan koy. Dominarda çok yağ denedim. Memnun kaldığım sadece castrol. Motül kesinlikle koyma. Vitesler çok sert oluyor. Durmadan önce boşa almış ol. Durduğunda boşa almak ölüm. Gerçi bunu biliyorsundurda ben yinede yazayım dedim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Fatih Sarıkaya yazdı:

Castrol sarı kutudan koy. Dominarda çok yağ denedim. Memnun kaldığım sadece castrol. Motül kesinlikle koyma. Vitesler çok sert oluyor. Durmadan önce boşa almış ol. Durduğunda boşa almak ölüm. Gerçi bunu biliyorsundurda ben yinede yazayım dedim.

Castrol kullanıyorum bende. 15-50 bundan önce putoline 10w 40 vardı. Pek fark görmedim.

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
İlkay Başaran yazdı:

Castrol kullanıyorum bende. 15-50 bundan önce putoline 10w 40 vardı. Pek fark görmedim.

İvmelemede fark etmesi lazım. Daha bir gidesi geliyor. Benimki 10/40 olmalıydı. Aşşağıdaki.

tjasldz.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Taner Kadak
Ayhan Asil yazdı:

2000 Focus 1.6 var bende de ben de 10w-40 kullanmayı düşünüyordum. Yoksa 5w-30 daha mı iyi olur. Ne dersiniz.

Yağ eksiltme yoksa, çok sıcak hiç kışı olmayan biyerde değilseniz bence 5-30 devam.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Fatih Sarıkaya yazdı:

İvmelemede fark etmesi lazım. Daha bir gidesi geliyor. Benimki 10/40 olmalıydı. Aşşağıdaki.

tjasldz.jpg

Bunun 15w 50 sini kullanıyorum. Pulsarda da aynını kullandım 20 k km.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Celal Aydın
Selim Bilgin yazdı:

Lpg'li 200 bin km ye dayandı, şükür eksiltme yok.

Önceki aracım dizel 285 binde sattım, gram eksiltme yoktu.

Zamanında bakım, doğru yakıt, doğru müdahale.

:nazar:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Tuğberk Avar

5 30 galiba tam bilmiyorum bu aracı. Ben sadece markayı söylüyorum. 

He marka Castrol Edge.

Bu arada Castrol fanı veya ortağı değilim ama Castrole kötü diyen ya sahtesini almış koymuştur aracına performans alamamıştır bu yüzden kötü der yada yağdan anlamıyordur. Sahtesi en çok olan yağ malum..

Düzenli Elf ve Motul kullanan tanıdıklar da var onlarda memnun. Bu iki markayla ilgili de olumlu görüşlerim var. 

He bi de Eneos diye bir japon yağı var premium bir yağ diyorlar hondaya binen bir arkadaşım özellikle onu kullanıyor çok memnun. Japon aracım olsa bir bakardım ben olsam. 

Sonuç olarak yağ olayı baya subjektif konu bana göre abuk subuk olmayan tüm markalar iyi Şel de Mobil de iyi yağdır yani doğru yağı koyun aracınıza yeterli. 

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Servis 1.0 Clio için 5/40 kullanmış. KLX'de 10/40 kullanıyorum. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...