İçeriğe Yönlendir

Focus 2.5 Benzinli Motor 1.6i mi 1.6 Tİ-VCT

Mustafa Boz

Recommended Posts

Mustafa Boz

2008-2011 Arası focus bakıyorum benzinli ancak malum sitede arama yaparken 1.6 ve 1.6 ti-vct seçeneği var 2.5 kasada bulunan benzinli motor hangisidir.

Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat
(düzenlendi)

titanium ve üstü ti vct altı 1.6 düz diye biliyorum

tarihinde Mehmet Cihat tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
(düzenlendi)

İki tip motor var 115 ps ve 100 ps ama hangisi hangisi bilmiyorum

Titanium ve titanium x ler 115 ps Manuel 

Titanium ve titanium x Otomatik olanlar 100 ps 

Diğer donanım da bulunanlar 100 ps 

115 ps olanlarda LPG de subap problemi yaşayan çok 100 ps olanlar LPG ye daha uygun diye hatırlıyorum 

tarihinde Mehmet Kazancıoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Mustafa Boz yazdı:

2008-2011 Arası focus bakıyorum benzinli ancak malum sitede arama yaparken 1.6 ve 1.6 ti-vct seçeneği var 2.5 kasada bulunan benzinli motor hangisidir.

otomatik benzinli lpgli daha önce kullanmadıysanız yakınlarda bulup test edin mutlaka.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Boz

2008 model trend ruhsatta 85 kw yazıyor araç manuel . Bu arada yakınımdan alacağım 300.000 km de motor yapıldı tek parça sağ kapı boyalı fiyat 200.000 TL uygunmudur

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

otomatik benzinli lpgli daha önce kullanmadıysanız yakınlarda bulup test edin mutlaka.

Kullanan arkadaşım vardı uzun yolda çekilmiyordu sanırım bu tarz performans kötülüğünden dolayı söylediniz

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Mustafa Boz yazdı:

Kullanan arkadaşım vardı uzun yolda çekilmiyordu sanırım bu tarz performans kötülüğünden dolayı söylediniz

uzun yolda değil de bayırda üzüyordu alışana kadar.

Benim açımdan çok sorun yoktu ama arkadaşlarımın yarısı bu arabayı almazdım diyordu :) 

Yorum bağlantısı
Mustafa Boz
uzun yolda değil de bayırda üzüyordu alışana kadar.
Benim açımdan çok sorun yoktu ama arkadaşlarımın yarısı bu arabayı almazdım diyordu [emoji4] 

2014-2016 yıllarında 2011 titanium dizel vardı bende soranlara focusun benzinlisini boş paketini boşverin dedim hep şuan geldiğim nokta yapmayın dediğimin şey [emoji1]
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Mustafa Boz yazdı:

2014-2016 yıllarında 2011 titanium dizel vardı bende soranlara focusun benzinlisini boş paketini boşverin dedim hep şuan geldiğim nokta yapmayın dediğimin şey emoji1.png

bende araç bakıyorum , almışken  dolusunu almak isterim ( imkanlar dahilinde)

Yorum bağlantısı
Halit Demir

2011 titanyum 2.5 vardi bende benzin  manueldi ve 100 bg likti. Ayni modelde 115 likleri de vardi. Temiz buldugunuzu alin gitsin bence

Yorum bağlantısı
Enes Ayan
(düzenlendi)

2005 yılından itibaren ford focus 2'lerde iki tip benzinli motor kullandı. Biri 100hp diğeri 115hp ti-vct diye tabir edilen motor. 115 hp motorda dereceli egzantrik ve yağlı kasnak diye tabir edilen bir sistem var. Biraz araştırdığınızda hondanın v-tec teknolojisinin ford'daki adıdır. Üst devirlerde aracın daha canlı olduğu söyleniyor. Bende 2005 model 1.6 ti-vct motora sahip bir focus var. Lpg uyumsuzluğu bence doğru değil kullanıma bağlı her iki motorda LPG'ye uyumlu, ben 110 bin km'dir LPG li kullanıyorum şimdilik bir sorun yaşamadım. BRC'nin bu araçlar için ürettiği pipolu sistem LPG takılı. 100 hp olan motor daha az karmaşık, 115 hp olan motorda selenoid valfler, yağlı kasnaklar falan daha fazla parça var. Tabi parça olunca bozulma ihtimali de oluyor. Tabi kolay kolay bozulmuyor ama bozuluncada pahalı parçalar oduğunu bilmekte fayda var.  Ben 100 hp olanı hiç kullanmadım o yüzden 15 hp'lik fark nasıl hissettiriyor bilemiyorum. Ama kendi aracımda üst devirlerde böyle hissedilir bir artış oluyor. Bence önemli olan temiz kullanılmış LPG'de çok yüksek devir çevirmeden kullanılmış bir motor veya araç  bulmak. Bu gün tekrar bir karar verecek olsam her iki motoruda denedikten sonra vermek isterim bu kararı.

tarihinde Enes Ayan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Erkan

Focus 2 kasalarda 2005 _ 2008 yilina kadar trendler ve otomatikler 100 bg, titanyumlar 115 bg , 2008 makyaj yilindan sonra trent x ve titanyum benzinliler 115 bg . Otomatik vitesliler100 bg diye hatirliyorum. Ancak 2009 da ukrayna icin uretilen 100 bg lik manuel vites, otomatik klimali trendler turkiyeye girdi.

ÖZETLERSEK: 2008 Model ve üstü Focus 2.5 trent x ve titanyumlar115 bg dir. Sadece otomatik klimali olan trent ler 100 bg. 

Ben 115 bf lik focus 2.5 aracimi 93 bin km kullandim. Hizlanmasi gidişi muhteşem idi. 

Sorunlar: hatirladigim kadar 115 bg lik olanlar LPG uyumunda 100 luk kadar iyi degil. LPG de kullanilacak ise 100 luk tercih edilmeli. (Ukrayna icin uretilen 100 bg otomatik klimali) . Birde motor 100 km de 3000 devir çeviriyor. Uzun yolda ugultu yapiyor.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...