İçeriğe Yönlendir

Mondial 50 CC Scooter

İlkay Başaran
Çözüme git Doğan Arşiray tarafından,

Recommended Posts

İlkay Başaran

Merhaba. Babamın elektrikli artık öldü. 3 takım da pil yedik. Benzinliye ikna ettim ve bu arkadaşı aldık. 50 cc enjeksiyonlu. Bugün markete gidip geldim süper pratik birşey. Altındakinin ne olduğunu unutmazsan mis gibi iş görür. Şehirde iş yapmaz da bizim gibi sahil kasabalarında süper alet. 40 yapıyor denedim. 60 da yapar gibi. 40 ile seyir yapılır düz yolda.

IMG-20220801-WA0052.jpeg

20220801_191808.jpg

20220801_191459.jpg

20220801_191447.jpg

20220801_191440.jpg

20220801_191423.jpg

20220801_191511.jpg

IMG-20220801-WA0050.jpeg

• Beğen 18
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Hamit inan

Çok sevdiğim halde almaya korkuyorum trafik yüzünden. Belki de kötü kullanan kuryelerden oldu bilemiyorum 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ozkan çoban

Benimde kısa mesafe yerlere gitmek için düşündüğüm bir vasıtadır kendisi ancak çalınmasından korkuyorum ne gibi önlem alıyorsunuz ? mesela bir markete girdim alışveriş için çıktığım yerde görür müyüm muamma

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Hayırlı olsun İlkay [emoji3478] renkte güzelmiş maşallah.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Talha Bilgi

Motor Arıza ışığı yakmış, LPG'den mi ? 😜... Bunları 80 cc'ye kolayca çevirebiliyorlar sanırım. Hayırlı olsun ... Allah kaza bela vermesin

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Burak Kuşçu

Hayırlı olsun, Bende kanuni olan versiyonunu satın aldım mayıs ayında. Şehir içi çok pratik, köyde araba çizilir korkusuyla bir çok yeri gittim gördüm gezdim. Aldığım gibi 80 cc ye yükselttim. 60-70 km gibi hızlara rahat çıkıyor. Küçüklüğüne aldanıp ekipmansız kullanmamak gerek. 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Teşekkür ederim sağolun. Çalınma için alarmlı disk kilidi aldık. Baya yüksek sesi var. Ama yinede sokakta duruyor işte ona yapacak birşey yok. 

Sarı ışık çalışmadığı için yanıyor. Notere geldim şimdi plaka ruhsat için.

Babama 80 cc parçalarını da vermişler. Ben şimdilik yaptırmama taraftarıyım. Biraz kullansın ilerde motor yağ yakma vb olduğunda komple yaparsın diyorum.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Burak Kuşçu
(düzenlendi)
İlkay Başaran yazdı:

Teşekkür ederim sağolun. Çalınma için alarmlı disk kilidi aldık. Baya yüksek sesi var. Ama yinede sokakta duruyor işte ona yapacak birşey yok. 

Babama 80 cc parçalarını da vermişler. Ben şimdilik yaptırmama taraftarıyım. Biraz kullansın ilerde motor yağ yakma vb olduğunda komple yaparsın diyorum.

Bu konuda edindiğim ufak bir bilgiyi de sizlerle paylaşmak istiyorum. 50 cc olarak satılan motorlu bisikletler genellikle ehliyet sigorta ve vergi muafiyeti için bu şekilde satılıyor. 

Ama motorun beyin ve elektrik tesisatı 80 cc ye göre hazırlanmış oluyor bu yüzden yanında hediye olarak 80 cc seti de veriliyor.  Benim aldığım Tradon 50 de bazı motorlar orjinal haliyle çalışmıyormuş bile. Mondial de bu durum geçerli olmayabilir tabi sadece bilgi olarak söylemek istedim. 

tarihinde Burak Kuşçu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tevfik Işık
(düzenlendi)

Hayirli olsun. Kazasiz belasiz binin inşallah..

Birkaç tavsiyem olacak..

1. Bence hemen 80cc kitini taktirin(yarim gazla bile 50cc performasiyla gidersiniz, yakit tuketiminiz ciddi azalir sakin kullanimla)

2. Bando s 19-001 kayis ile mevcut kayisi degistirin.

3. Speed up 6.5 gr baga ile mevcut bagalari degistirin.

4. Mevcut bujiyi ngk ile degistirin.

5.Rodaj sonrasi yagi motul scooter expert 10-40 ile degistirin.

tarihinde Tevfik Işık tarafından düzenlendi
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Hayırlı olsun pek şirin, sahil kasabasında sürmek de ayrı keyifli olur. Büyük şehirde azraille dans :) 

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya

Hayırlı olsun İlkay. Çok ergonomik birşey. Dominar varken buna binip markete yine gitmem. İlla dominara binerdim. Sonrada gazı açar vınnnnnnn. Çok güzel torku var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

Abi hayırlı olsun, sahil kasabasında bizede bir yer varmı ya ben çok sıkıldım... 

Yorum bağlantısı
Hayrettin Bahadir
İlkay Başaran yazdı:

Merhaba. Babamın elektrikli artık öldü. 3 takım da pil yedik. Benzinliye ikna ettim ve bu arkadaşı aldık. 50 cc enjeksiyonlu. Bugün markete gidip geldim süper pratik birşey. Altındakinin ne olduğunu unutmazsan mis gibi iş görür. Şehirde iş yapmaz da bizim gibi sahil kasabalarında süper alet. 40 yapıyor denedim. 60 da yapar gibi. 40 ile seyir yapılır düz yolda.

IMG-20220801-WA0050.jpeg

O arkada ki siyah ufaklık mı elektrikli? ;)

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Hayrettin Bahadir yazdı:

O arkada ki siyah ufaklık mı elektrikli? ;)

Elektrikli mt 25 😛

Erkut Uysal yazdı:

Abi hayırlı olsun, sahil kasabasında bizede bir yer varmı ya ben çok sıkıldım... 

Ayvalık Altınova burası. Önceden araziler ciddi anlamda ucuzdu ve talep yoktu. Son 3 yıldır rakam bile sorulamayacak hale geldiler. 3+1 daireler 2 milyon tl inanılır gibi değil.

• Beğen 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
İlkay Başaran yazdı:

mantıklı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hayrettin Bahadir

Eşimde uzun zamandır motosiklet istiyor. Sanırım bende yakında bir Vespa tarzı bir scooter alıcam

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Hayrettin Bahadir yazdı:

Eşimde uzun zamandır motosiklet istiyor. Sanırım bende yakında bir Vespa tarzı bir scooter alıcam

Piaggio fly 100 var arkadaşımda. Karbüratörlü. Rakamları da nispeten uygun. Güzel motor.

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

hayırlı olsun çok güzelmiş.

cesaret edip alamadık bir türlü yine kışa döndü yüzümüz :( 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Fatih Evcin yazdı:

hayırlı olsun çok güzelmiş.

cesaret edip alamadık bir türlü yine kışa döndü yüzümüz :( 

Fatih, Bursa'da şehir içinde iş yapmaz. Tehlikeli olur trafikte. Güçsüz çünkü. Ensede Axor tamponu..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...