İçeriğe Yönlendir

Kapadokya Gezisi İçin Önerisi Olan?

Uğur Kamil

Recommended Posts

Uğur Kamil

Bir süredir nişan ev tadilatı düğün telası vs den dolayı forumda pek aktif değildim.
Ekim ayında düğünden sonra kapadokya gezi planım var. %80 ihtimal kendi aracımla gitmeyi düşünüyorum, dönüştede farklı yerlere uğraya uğraya gelme niyetim var.
12 ekım ile 16 ekım arası düşünüyorum.

otel tafsiyeyi olan varmı? 
gidince nereleri özellikle gezmeliyim?

birkaç tatil sitesine baktım ama oteller hakkında kafam iyice karıştı.

Yorum bağlantısı
Öner Kurukuz
(düzenlendi)

Ben 2017 yılında gittim, aşağıda linkini verdiğim otelde kaldım.

http://www.diamondofcappadocia.com/index.php/tr/

Açıkçası çok memnun kaldım. Evlilik yıldönümü nedeniyle gitmiştik, suit odada kaldım. Tamamen taş oda 🤌..

Restoran en üst katta ve kahvaltısı çok güzeldi. Göremenin merkezinde.

Bir de orada turlara katılın. Ben resimdeki yeşil tura gittim çok güzeldi diğerlerini kendi aracımla gezdim.

9rb0fmc.jpg

tarihinde Öner Kurukuz tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

İlk gidişimde arabayı bırakıp 3 gün boyunca günlük turlarla genelde gidilen yerlere gitmiştim. Biraz hızlı oluyor ama rehber eşliğinde daha iyi bilgiler alabiliyorsun. İkinci gidişimde Ihlara'da kalıp turların uzak kaldığı için gitmediği yerleri daha detaylı gezmiştim.

Yorum bağlantısı
Deniz Kom

En son 4 sene önce 3 günlük bir tatil yaptım. Ekim sonu Kasım başı gibiydi. 

Geceleri çok soğuktu.

Eğer gidecekseniz otelin otopark durumunu kesinleştirin. Otellerin park yeri ya yok ya da çok küçük. 

Cappadocia view otel de kalmıştım. Otelden temizlik, konfor, yemekler ve konum olarak çok memnun kalmıştık. 

Kişisel araba gerektiren bir yer değil. Zaten her yere de araba sığmıyor. Yürüyerek ve toplu taşımayla Göreme'nin her yerini 1-2 günde halledebiliyorsunuz. Zaten küçük. 

Oradan da Ürgüp'e toplu taşımayla geçip 1-2 günde yine tüm keşfi tamamlayabilirsiniz. 

Tur sistemleri güzel ama bana göre pahalı ve çok hızlı. Ama otellerin anlaşmalı olduğu indirimli turlar var. Otellerle görüşürken bu opsiyonu da sorun. 

Yemeklerde bizi üzen hiçbir yer olmadı. Testi kebabı en yaygın yemek. 

Hatıra eşyaları almak isterseniz Göreme merkezde el yapımı satan küçük atölyeler her yerden ucuz. 

Mutlaka rahat ayakkabılar götürün, son gittiğimde bozuk yollar (sokaklar) çok zorluyordu. Bazı yokuşlar da çok dik ve kaygan. 

Çok fazla market türevi şey yok. Bol turist, az işletme = pahalı ürünler. Oranın bim benzeri bir marketi vardı göreme otogarı civarında. Her şeyimi oradan hallediyordum. 

Çok fazla başıboş köpek var, dikkat :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...