İçeriğe Yönlendir

97 E200 W210

Murat Sahın
Çözüme git Selim Bilgin tarafından,

Recommended Posts

Murat Sahın
(düzenlendi)
Ümit Türk yazdı:

Tercihin otomatik mi ? 

Manuel, sadece mercedes olursa otomatik düşünüyordum, ondan da vazgeçtim.

Mustafa Tüfekçi yazdı:

Binip satarım kafasında degilsen w202 bak derim  98 99 . İşletme maliyeti daha düşük. Ama 6 ay binip satarım kafasinda isen 210 kasa daha hızlıdır.

Mercedesin manuelini bi ben alırım  o kasa da 😛

w202 arkadaşta vardı, içi dar, sanıyorum boyu bu yüzden sordun :D Alınca bir kaç yıl binerim, ama 202'de kasa/güç endeksi beni bozar, yanlarım ben onla, adım çıkar 37den sonra ayarı kaçtı diye :D 

Gerçi bunun şanzıman güzeldi, sorunsuzdu diye hatırlıyorum. Sen bindin, nedir, ne değildir, bir anlatsana şunu? Hangi donanım paketine bakmalıyım mesela, nelere dikkat etmeliyim?

Birde ne sorcam, arkadaşın arabayla Ankara'dan Konya'ya gidememiştim, direksiyonu çok yumuşak, çok hissizdi 202nin. Direksiyonu azıcık oynatsam şerit değiştiriyordu. Bunlar öyle mi yoksa arkadaşın arabada mı sorun vardı?

tarihinde Murat Sahın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

4 ileri w210 ile (kompresörsüz) pozantıda 240 yaptık biz :) makine çoğu arabadan iyi gidiyor 

ama temizi yok. beklenecek temizi bulunacak ve pahalı fiyata alınacak. Yoksa para harcamaya kalkmak zarar demek. Bu arada ciddi yakıtı var. 

Yokuş aşağıdır o. Benim araba da kesiciye giriyor yokuş aşağı 5.viteste

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
İlkay Başaran yazdı:

Yokuş aşağıdır o. Benim araba da kesiciye giriyor yokuş aşağı 5.viteste

Yok bee, bildiğin yokuşlar. Mersin’den trabzon’a dönüyorduk

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

97 yılı geçiş yılı. Üretim tarihine göre şanzıman farkli olabilir otomatkk

Benim 210 kasada favori kombinim 2001 200 kompresör elegance.

Ama fiyatlar cok değişik. 

Manuel alacaksan w202 c200 elegance 98 99 bak 

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Mustafa Tüfekçi yazdı:

97 yılı geçiş yılı. Üretim tarihine göre şanzıman farkli olabilir otomatkk

Benim 210 kasada favori kombinim 2001 200 kompresör elegance.

Ama fiyatlar cok değişik. 

Manuel alacaksan w202 c200 elegance 98 99 bak 

202'de donaım ne olmalı? Elegance mı? 

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Bu araba 205 bin tl ye izmitte satılmayi denendi . Ben dışında alıcı çıkmadı gibi pazarda :,∆

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mercedes-benz-hatasiz-cok-temiz-e240-elegance-288binde-1042994621/detay 

gerisin geri memleketine gitmiş 

Murat Sahın yazdı:

202'de donaım ne olmalı? Elegance mı? 

Mercedes de paket adi dışında opsiyon çok. Elegance iyidir ama

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Bu araba 205 bin tl ye izmitte satılmayi denendi . Ben dışında alıcı çıkmadı gibi pazarda :,∆

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mercedes-benz-hatasiz-cok-temiz-e240-elegance-288binde-1042994621/detay 

gerisin geri memleketine gitmiş 

Araba iyiymiş, ne teklif etmiştin ki? Birde bu 4lü flaşör düğmesinin olduğu sırada en sağdaki düğme neymiş ki? :D 

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Murat Sahın yazdı:

Araba iyiymiş, ne teklif etmiştin ki? Birde bu 4lü flaşör düğmesinin olduğu sırada en sağdaki düğme neymiş ki? :D 

Alarm iptal düğmesi 😛

Valla nakktte 180 demiştim ben. Ama nakit yoktu bende takas yapalım dedim rakami anlaşamadık. 

Arabanin boyası ve ic temizliği vs biraz para yerdi. Gelecek vaad eder para harcansa ama manuel ve sunroofsuz olması handikap

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Çok yakın arkadaşım aldı kazada pert olunca sattı. Düzce de bazı parçalarını ve daha önemlisi ustasını bulamadı. Motor ve otomatik şanzıman ile ilgili parça ve beyin sorunlarında Sakarya da çıkma parçalar bulunduran bir özel serviste işlerini halletti. çok rahat konforlu bir araçtı tanıdığınız bildiğiniz ustanız varsa çözülmeyecek sorunu olmaz alın derim. sonrasında oğluna 190e aldı ada güzeldi ama yeğenim memnun olmayınca sattılar. bu araçların bir sonraki kasası gözümde son orjinal e serisi mercedes. Temizini illaki bulursunuz aramanızda fayda var.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Adapazarında usta ve parça biraz daha çok ama kalite sıkıntısı var.

İzmitte de var çıkmaci ve usta bulgardan geliyor parçalar ama iş yaptırmak normal insan için zor.

Şöyle bi kombin güzel

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mercedes-benz-98-model-kompressor-elegance-192-hp-1040501224/detay

Şu km saibesi yüzünden ifsa edildi diye alan çıkmıyor

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mercedes-benz-192-bg-lik-kompresor-motor-c-200-1031654652/detay 

Yoksa güzel kombin 

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Adapazarında usta ve parça biraz daha çok ama kalite sıkıntısı var.

İzmitte de var çıkmaci ve usta bulgardan geliyor parçalar ama iş yaptırmak normal insan için zor.

Şöyle bi kombin güzel

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mercedes-benz-98-model-kompressor-elegance-192-hp-1040501224/detay

Evet ilanı gördüm, kombin güzel, temiz bir örneği denk gelirse düşünülür. 

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Yok bee, bildiğin yokuşlar. Mersin’den trabzon’a dönüyorduk

İbre bozuktur :crazy:

Yürütmek zor olur artık. B.şehirlerde halledilir de bizim gibi ufak yerlerde çok zor. Gözlerim açık gidecek bu kasa yüzünden. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

mercedes olsun bakımlıysa eski de olsun. kızılderili atasözü der ki alabileceğin en temiz mercedesi al.

hiçbir mercedes, parçasız kalmaz arkadaşlar. bundan emin olabileceğimiz başka bir marka yok bence.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Doğan Arşiray yazdı:

hiçbir mercedes, parçasız kalmaz arkadaşlar.

Fazla iddialı değil mi bu?

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Ümit Türk yazdı:

Değil bence. Satılmadığı ülke yoktur herhalde. Coca cola gibi. Bilmeyen yok.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Ümit Türk yazdı:

değil, 50 lerdeki modele bile parça bulunabiliyor.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
İlkay Başaran yazdı:

İbre bozuktur :crazy:

Yürütmek zor olur artık. B.şehirlerde halledilir de bizim gibi ufak yerlerde çok zor. Gözlerim açık gidecek bu kasa yüzünden. 

yav belki ara düzlüklerde olmuştur. Çok karıştırma 😁 sene 98, merso 96 model kedigöz daha yeni. Ne günlerdi bee

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Doğan Arşiray yazdı:

mercedes olsun bakımlıysa eski de olsun. kızılderili atasözü der ki alabileceğin en temiz mercedesi al.

hiçbir mercedes, parçasız kalmaz arkadaşlar. bundan emin olabileceğimiz başka bir marka yok bence.

Parçasız kalmaz da para yetmeyebilir parçaya, beklemek istenmeyebilr vs.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Selim Bilgin yazdı:

Parçasız kalmaz da para yetmeyebilir parçaya, beklemek istenmeyebilr vs.

orijinal parçalarının ucuz olmadığı doğru ama kolay da bozulmuyor.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

4 ileri w210 ile (kompresörsüz) pozantıda 240 yaptık biz :) makine çoğu arabadan iyi gidiyor 

ama temizi yok. beklenecek temizi bulunacak ve pahalı fiyata alınacak. Yoksa para harcamaya kalkmak zarar demek. Bu arada ciddi yakıtı var. 

pozantıdamı 240 mı  yaptınız ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Doğan Arşiray yazdı:

orijinal parçalarının ucuz olmadığı doğru ama kolay da bozulmuyor.

Ona şüphe yok ancak el önünde kullanmak için alınan arabada herkes karşılayamaz bunu.

Ali Gök yazdı:

pozantıdamı 240 mı  yaptınız ?

Doğan Arşiray yazdı:

yokuş aşağıdır.

Pozantıda yokuş yukarı 240 yapacak araba bulunur uygun fiyata. :nargile:

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Selim Bilgin yazdı:

w210 gerçekten ölümsüz bir araba ama temizini bulmak da idame ettirmek de ucuz değil.

Ancak alınıp traktör niyetine binilmeyecekse çok para yer.

Bizdeki ilk sahibi tanıdıktan alınma '99 e200 kompressor elegance idi, ona rağmen bayağı para yedi, araba istediği kadar sağlam olsun mekanik parçaların ömrü var, 10-15 yaşı geçince araba bu parçaların sırayla ömrü doluyor. Benim A6'da da benzer durum var aslında. Biz Mercedes ile uğraşırken sene 2013-2015 filandı, o zaman 10.000 TL'ye yaptığmız iş şimdi 40.000 olmuştur.

Ha alıp idame ettirdikten sonra keyfi de çok başka, yolda yaylanması, gidişi, duruşu, virajlarda yatması vs. Bizimki kırmızı motor kompressor olduğu için performansı da gayet iyiydi. LPG yoktu, İstanbul'da 12-13 yakıyordu, uzun yol sakin kullanım 8-9'a düşüyordu anca.

Uzun lafın kısası w210'a evet ama ya elinin daha geniş olduğu bir zamanda para harcamayı göze alarak al derim ya da idare edecek kadar temizini alıp sadece yağ su değişip 1-2 sene binip satacaksın çok takılmadan, ortası yok.

Selim çok güzel yazmış. Daha önce @Furkan Avcı da söylemişti, ben de aynı durumu yaşıyorum. Marka yanlış algı yaratmasın. Parçalar eskiyor, masraf çıkıyor. Ama bu araçların neredeyse tüm parçalarının boool bol çıkması bulunuyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Önder Özcan yazdı:

Selim çok güzel yazmış. Daha önce @Furkan Avcı da söylemişti, ben de aynı durumu yaşıyorum. Marka yanlış algı yaratmasın. Parçalar eskiyor, masraf çıkıyor. Ama bu araçların neredeyse tüm parçalarının boool bol çıkması bulunuyor.

E ama abi parça eskiyor, yerine çıkma parça alıyoruz, adı üzerinde çıkma, oda eski 🤔

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...