İçeriğe Yönlendir

Hd İskenderde İskenderin Gramı 1 Lira

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Özgür Güzen
Deniz Kom yazdı:

Peçenek en meşhurlarından biri. Bir de Aydınlıkevler tarafında Canbolat döner vardı. Hayatımda yediğim en lezzetli dönerleri hep orada yedim. Etin iyisini bulamazsa dükkanı açmıyordu amca. Hala açık mıdır bilmiyorum. 

O tarafta oturuyorum hala açık. En son 1 sene önce falan yemiştim orada hala güzeldi. Şimdi durum nedir bilemiyorum.

Yorum bağlantısı
Murat Gedik

Arkadaşlar garip gelebilir ama Türkiye'de en beğendiğim döner Nevşehir'de yapılıyor. Neredeyse her gittiğim yerde yemek yedim bundan daha güzel döner yemedim. Mehmet abi büyük ihtimalle biliyordur. Ofisine yakın sayılır. 

Göreme Döner. Adam 20 m2 küçük bir dükkanda çalışıyor. Eti güvendiği kendi kasabından günlük olarak alıyor. Eve götürüyor. Marulları tek tek evde eşi ile birlikte yıkıyor. Günlük belli bir miktar döner yapıyor. Esnaf sabah 9-10 gibi kahvaltıda döner yemeye başlıyor. Eğer biz Göreme döner yiyeceksek en az bir saat öncesinden sipariş veriyoruz. Saat 13'de gittiğin zaman döner bitti diyorlar. Saat 14'de yarının hazırlıklarını yapmak için adam dükkanı kapatıyor. 

Çok teklif almış işi büyütelim diye ama hiç birini kabul etmemiş. Kalite düşer diye. İşinin gerçekten hakkını veriyor. Kendisini takdir ediyorum. 

Bizim müdür yardımcısının komşusu imiş. Döner alabilmek için araya adam sokanlar filan oluyormuş ama kimseye öncelik tanımıyor 🙂 inşallah işi rast gider ve büyütür. Böyle işini güzel yapan insanlara her alanda ihtiyacımız var. Teşekkürler Göreme Döner. 

Merak edenler ve gitmek isteyenler için: https://goo.gl/maps/Zd3BD8RDYTZxxSMV8 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
(düzenlendi)

Ben en iyi döneri Artvinde çarşı içinde ufak bi dükkanda yedim. Hatta 100 gr da ilave söylemiştim. Dükkanın adını hatırlamıyorum ama çok iyiydi. 

bugün de maraş sanayi içinde zavraklar dönerde yedim. Biraz kuru ama lezzetliydi. Yanında büyük tabak acılı salata , sınırsız ayran , yoğurt , köz biberle pilav üstü 65 TL di. Ankaraya göre bedava. Döner isteyince acılı mu olsun dedi , acılı dedim. Döneri pul biberle karıştırıp getirdiler. 

tarihinde Erhan Doruk tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Erhan Doruk yazdı:

Ben en iyi döneri Artvinde çarşı içinde ufak bi dükkanda yedim. Hatta 100 gr da ilave söylemiştim. Dükkanın adını hatırlamıyorum ama çok iyiydi. 

bugün de maraş sanayi içinde zavraklar dönerde yedim. Biraz kuru ama lezzetliydi. Yanında büyük tabak acılı salata , sınırsız ayran , yoğurt , köz biberle pilav üstü 65 TL di. Ankaraya göre bedava. Döner isteyince acılı mu olsun dedi , acılı dedim. Döneri pul biberle karıştırıp getirdiler. 

borçka’da muhsin usta vardı. Hala vardır belki. Onda yediğim cağ’ı erzurum’da yenedim desem yeridir. Zaten kendi de erzurumluydu

Yorum bağlantısı

HD ye gidince bide soru yağmuruna tutuyor garson

Patates istermisin

Salata istermisin

Corba ?

Kola?

Tatlı ne yersin?

Cacık verelimmi

Turşu yemezmiyiz ?

Verme.la verme İskender ver kola ver tamam

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Murat Gedik yazdı:

Arkadaşlar garip gelebilir ama Türkiye'de en beğendiğim döner Nevşehir'de yapılıyor. Neredeyse her gittiğim yerde yemek yedim bundan daha güzel döner yemedim. Mehmet abi büyük ihtimalle biliyordur. Ofisine yakın sayılır. 

Göreme Döner. Adam 20 m2 küçük bir dükkanda çalışıyor. Eti güvendiği kendi kasabından günlük olarak alıyor. Eve götürüyor. Marulları tek tek evde eşi ile birlikte yıkıyor. Günlük belli bir miktar döner yapıyor. Esnaf sabah 9-10 gibi kahvaltıda döner yemeye başlıyor. Eğer biz Göreme döner yiyeceksek en az bir saat öncesinden sipariş veriyoruz. Saat 13'de gittiğin zaman döner bitti diyorlar. Saat 14'de yarının hazırlıklarını yapmak için adam dükkanı kapatıyor. 

Çok teklif almış işi büyütelim diye ama hiç birini kabul etmemiş. Kalite düşer diye. İşinin gerçekten hakkını veriyor. Kendisini takdir ediyorum. 

Bizim müdür yardımcısının komşusu imiş. Döner alabilmek için araya adam sokanlar filan oluyormuş ama kimseye öncelik tanımıyor 🙂 inşallah işi rast gider ve büyütür. Böyle işini güzel yapan insanlara her alanda ihtiyacımız var. Teşekkürler Göreme Döner. 

Merak edenler ve gitmek isteyenler için: https://goo.gl/maps/Zd3BD8RDYTZxxSMV8 

Küçük yerde hile yapmak zordur.  :)

Hemen duyulur. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Tuğberk Avar

İskenderi belli başlı yerlerden yiyorum. Fakat bilmediğim güvenmediğim yerlerde bu tip mekanlara birkaç defa girdim. Yediğim yemekte ne lezzet vardı ne de verilen parayı hakediyordu. İşinin piri bir mekana gidip gittiğiniz mekana göre kişi başı 20-30-40 fazla verip hakkıyla yemek en iyisi. Kebapta da böyle bu başka bir şeyde de. Zincire bağlayan mutlaka bozuyor. Bu dediğim şekilde yapın bence hem kafa bozulmuyor hem verdiğin paranın hakkını fazlasıyla alıyorsun hocam. 

Yorum bağlantısı
Murat Gedik
Mert Gülkokan yazdı:

işletme sahibini yerde yere vurmuşlar esnaflık yok insana davranış kötü alışanlarına saygısız diye demek ki sadece iyi döner yapabilmek değil esnaflığı da iyi yapıyor olabilmek lazım

Beğenmeyenler olabilir. Ben bu zamana kadar bir saygısızlığını görmedim. 

Saat 13 gibi artık sipariş almıyorlar. Ama önceki aldıkları siparişleri yetiştirmek için döner kesiyorlar. Bu arada gelenlere dönerim kalmadı diyor döner keserken. Belki de bazı insanlar işte döner var neden vermedi bana diye darılmış olabilirler 🙂 Bizim de bazen zorumuza gidiyordu. Ama genel olarak bu kadar çok yorum da bu ortalama not bence çok iyi. Adamın insanlar memnun kalsın diye özel bir çabası da yok yani nusret gibi filan. Küçücük dükkan oturacak yer bulamıyorsun. 

Yorum bağlantısı
Nihat Palolu
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

İşin garip tarafı, bu adamların bu iskenderimsi şeyle batmayıp çığ gibi büyümesi. 

Millet etin tadını zaman içinde unutmuş. Özellikle büyükşehirlerde.

Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
Doğan Arşiray

bence hiçbirşeyin tadı tuzu yok. deprem sonrasi bir serzeniş olsun.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

En büyük derdimiz bu olarak kalsaydı keşke. 

• Beğen 1
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Servet Aydın yazdı:

Doğru. Akşam yemek yiyorum lokma kalıyor inmiyor aşağı

uyumak zor uyanmak da zor.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...