İçeriğe Yönlendir

Seramik Kaplama Nasıl Anlaşılır?

Ahmet Çalışkan

Recommended Posts

Ahmet Çalışkan

Merhaba,

Babam aracı alırken seramik kaplama da yapılmıştı. Son 2 haftada araç ile uzun yol yaptım 2000 km kadar. Uzun yol klasiği olarak, sinek böcek ölüleriyle doldu kaporta. Hem kendim tazyikli su ile yıkadım, hem de oto yıkamada fırçasız süngersiz yıkattım, fakat bazı lekelerin çıkmadığını gördüm. Acaba araca seramik kaplama yapılmadı mı ya da kaliteli bir işlem mi yapılmadı diye düşünüyorum. Bunu nasıl anlayabilirim?

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Aracı alalı ne kadar oldu? 1-2 sene arası etkisi sürüyor genelde seramiğin. Ömür billah gibi bir koruma sağlamıyor. Seramik kaplama varsa araç üstünde su kayar gider genellikle.

şişesi 100 tl ‘na da seramik var, 1000 tl’na da var. Kalitesine göre değişir

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Sermet Gündoğdu

Aklıma bir tane tüp ile pütür atıp yalıtım hediye eden bayi aklıma geldi.Arabanın altına sanatsal çalışma yapmış.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hamit inan
Cem Işık yazdı:

Aracı alalı ne kadar oldu? 1-2 sene arası etkisi sürüyor genelde seramiğin. Ömür billah gibi bir koruma sağlamıyor. Seramik kaplama varsa araç üstünde su kayar gider genellikle.

şişesi 100 tl ‘na da seramik var, 1000 tl’na da var. Kalitesine göre değişir

100 Tl lik ile pasta cila sonrası kendim uygulamıştım.  3 ay kadar kalıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Yıkamadan sonra boncuk oluşuyor mu? Eğer kaplama varsa araç suyla kurulanabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Zincirkıran

petrollerdeki sabun ve suyla yıkandığında en iyi seramik de olsa bir süre sonra akıp gidecektir. seramikten sonra özel şampuanları vardı, onla yıkamak lazım. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oktay Demirağ

Cam seramik kaplama ile 10 yıl arkana bakma demişlerdi ne kadar doğru hiç bilmiyorum. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Çalışkan

Aracı alalı 1 ay oldu. Fiat yetkili serviste yapıldı seramik kaplama. Bayiden sıfır o şekilde alındı. Sadece seramik kaplamanın fiyatını bilmiyorum ama seramik kaplama, alt yalıtım, koltuk sıvı koruma vs vs gibi ekstralar için toplamda 7-8 bin arası bir ödeme yaptı babam.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Hepsi de dayatma işe yaramaz şeyler bence. 
İyi bir cila yapsa, seramik yaptım diyebilir.  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Buğra Höngül
Ahmet Çalışkan yazdı:

Aracı alalı 1 ay oldu. Fiat yetkili serviste yapıldı seramik kaplama. Bayiden sıfır o şekilde alındı. Sadece seramik kaplamanın fiyatını bilmiyorum ama seramik kaplama, alt yalıtım, koltuk sıvı koruma vs vs gibi ekstralar için toplamda 7-8 bin arası bir ödeme yaptı babam.

Ben servisin böyle işleri yapmasına karşıyım zaten bilgileri yok ne yaptıklarından haberleride yok. Hidrofobinin gitmesi geri kazanılabilir yıkama, kurulama vb işlerde rahatlık sağlayacaktır

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...