İçeriğe Yönlendir

İstanbul Datça Arası Yol Tavsiyesi

Yakup Kocaağa

Recommended Posts

Yakup Kocaağa

Merhaba Arkadaşlar 

istanbul dan datça ya gideceğim yakın zamanda giden gelen olduysa hangi yolları tercih etmeliyim otobanlar vs farklı yollar tecrübelerinizi paylaşabilir misiniz? Şimdiden teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt

Epey uzun mesafe,izmir aydın çine muğla hattı üzerinden gelebilirsiniz datça çok güzel bir yer tertemiz deniz (malesef marmaristen sonra datçaya kadar yanan ormanları göreceksiniz datçada mesudiye köyü yandı çok kötü oldu),datça merkezdemi kalacaksınız? ....iyi tatiller şimdiden...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Özel otoyol kullanacak mısınız? Zaman mı önemli ekonomi mi? 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
Yakup Kocaağa yazdı:

Merhaba Arkadaşlar 

istanbul dan datça ya gideceğim yakın zamanda giden gelen olduysa hangi yolları tercih etmeliyim otobanlar vs farklı yollar tecrübelerinizi paylaşabilir misiniz? Şimdiden teşekkür ederim.

Kürşat Gönüllü yazdı:

Benim iki önerim var. Tercih size kalmış.

https://goo.gl/maps/msgxwgXxks72ZBzKA

https://goo.gl/maps/iJBsz48UN6kUnVjN7

Ben ikinci rotayı tercih ederdim. 

Erdem Bozkurt yazdı:

Epey uzun mesafe,izmir aydın çine muğla hattı üzerinden gelebilirsiniz datça çok güzel bir yer tertemiz deniz (malesef marmaristen sonra datçaya kadar yanan ormanları göreceksiniz datçada mesudiye köyü yandı çok kötü oldu),datça merkezdemi kalacaksınız? ....iyi tatiller şimdiden...

:( hadi ya … bu yaz sonu acaba uğrayıp bikaç gün kalsam mı diye düşünüyordum. Daha önce merkezde kalmıştım ama bi daha gidersem palamutbükü tarafında kalmak isterdim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Erkan
(düzenlendi)

Yakup bey hangi rotada trafik yoğunluğu az ise onu tercih edin.

Ikinci rota daha sakin olur diye tahmin ediyorum.

Hafta sonu bi delilik yapip iki günlügüne Ayvaliğa kaçtık. Bursa, Balıkesir, Edremit yolu giderkende , dönerkende yoğun ve çok hızlı akıyordu. İnanin dönüş yolunda tişörtüm koltuğa yapıştı. 

Bu sene 3600 km lik balkan turu yaptim  bu kadar stres olmadim. 

Sakin sakin gidin stres olmayın.

tarihinde Mustafa Erkan tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Yakup Kocaağa

Arkadaşlar ilk defa Muğla ya geldim daha önce çeşme kuşadası ayvalık da tatili geçirmiştim otobanı tercih ettim yolculuk aydın otobanı bitene kadar güzeldi ama aydın muğla arası bittim yolun bu kadar zor olduğu bilseydim gelmezdim en zor bölüm akyaka datça arasıydı gelirken genelde hep rampa indim şimdi tatildeyim ama rampaları nasıl çıkılır onu düşünüyorum marmarisi by-pass eden bir yola girdim navigasyon o yolu gösterdi yol çok dar ve zordu marmaris üzerinde daha uzun gösteriyordu ama yolu daha iyi gibi  dönüşte orayı denemeyi düşünüyorum herkese teşekkür ederim sağolun 

büyük ihtimalle bir daha Muğla ya tatile gelmem yoluna değeceği düşünmüyorum😅

Erdem Bozkurt yazdı:

Merkezde kalacağım

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
Yakup Kocaağa yazdı:

Arkadaşlar ilk defa Muğla ya geldim daha önce çeşme kuşadası ayvalık da tatili geçirmiştim otobanı tercih ettim yolculuk aydın otobanı bitene kadar güzeldi ama aydın muğla arası bittim yolun bu kadar zor olduğu bilseydim gelmezdim en zor bölüm akyaka datça arasıydı gelirken genelde hep rampa indim şimdi tatildeyim ama rampaları nasıl çıkılır onu düşünüyorum marmarisi by-pass eden bir yola girdim navigasyon o yolu gösterdi yol çok dar ve zordu marmaris üzerinde daha uzun gösteriyordu ama yolu daha iyi gibi  dönüşte orayı denemeyi düşünüyorum herkese teşekkür ederim sağolun 

Merkezde kalacağım

Navigasyona çok güvenmeyin, çizdiği yolun D ya da E kodlu ana yollar olduğuna emin olun.
Benzer durumu ben de yaşadım kısa diye  virajlı bir ara yola soktu, gece karanlığında stresli tatsız bir sürüş olmuştu. Tabii sonra daha fazla km olan duble ana yoldan rahatça dönmüştüm.

Datça merkez de çok güzeldir ancak deniz güneş takılmayı düşünüyorsanız palamutbükü civarındaki apartlarda kalmanızı öneririm. Merkezde kalsanız da zaten mecburen oralara gideceksiniz. Dönüşte de geçerken eski datça turu atarsınız.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Ozan Yurtsever

Datçada evimiz var ve İzmir datça arasını yıllardır her sene 4-5 kez giderim. önceki yolu bilmem ama şunu önerebilirim.  Sakar geçidini Akyaka ayrımını geçtikten sonra rampa aşağı sallanıyorsunuz ve ilerde ışıklardan sağa (Marmaris-datça) yönüne dönüyorsunuz. oraya döndükten sonra yaklaşık 8-10 dakika yol alıp çatıbelli ayrımını geçince okluk yönüne sağa dönerseniz ve bu yolunda 5-6 km sonrasında yeşilbelde -datça yönüne saparsanız hem keyifli bir orman yolu görürüsünüz(asfalt) hem marmarisin kalabalığına ve trafiğine takılmamış olursunuz hem de 5 km yol kısaltmış olursunuz. Marmarise gireyim göreyim derseniz, maceraya gerek yok bildiğim yoldan gideyim derseniz, böyle ara yollar sakattır ana yol en iyisi varsın uzasın da derseniz unutun önerimi. :)

Yakup Kocaağa yazdı:

Merkezde kalacağım

ki kullanmışsınız zaten :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yakup Kocaağa
Ali Ozan Yurtsever yazdı:

Datçada evimiz var ve İzmir datça arasını yıllardır her sene 4-5 kez giderim. önceki yolu bilmem ama şunu önerebilirim.  Sakar geçidini Akyaka ayrımını geçtikten sonra rampa aşağı sallanıyorsunuz ve ilerde ışıklardan sağa (Marmaris-datça) yönüne dönüyorsunuz. oraya döndükten sonra yaklaşık 8-10 dakika yol alıp çatıbelli ayrımını geçince okluk yönüne sağa dönerseniz ve bu yolunda 5-6 km sonrasında yeşilbelde -datça yönüne saparsanız hem keyifli bir orman yolu görürüsünüz(asfalt) hem marmarisin kalabalığına ve trafiğine takılmamış olursunuz hem de 5 km yol kısaltmış olursunuz. Marmarise gireyim göreyim derseniz, maceraya gerek yok bildiğim yoldan gideyim derseniz, böyle ara yollar sakattır ana yol en iyisi varsın uzasın da derseniz unutun önerimi. :)

ki kullanmışsınız zaten :)

Ben aslen Kütahya tavşanlının köyündeyim bursadan sonra 130km bu yola benzer yoldan gider gelirim virajlı yollarda nasıl kullanılır iyi bilirim lakin bu tarz hiç gitmediğim yollarda yol uzasın ama güvenli olsun tercihimdir yeşilbelde yolunda önümdeki aracın önüne birden inek fırladı zor durduk 

Yorum bağlantısı
Ali Ozan Yurtsever
Yakup Kocaağa yazdı:

Ben aslen Kütahya tavşanlının köyündeyim bursadan sonra 130km bu yola benzer yoldan gider gelirim virajlı yollarda nasıl kullanılır iyi bilirim lakin bu tarz hiç gitmediğim yollarda yol uzasın ama güvenli olsun tercihimdir yeşilbelde yolunda önümdeki aracın önüne birden inek fırladı zor durduk 

kötü denk gelmiş evet. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...