İçeriğe Yönlendir

24 Mbps 35 Mbps İçin 24 TL Fark Değer mi?

Mustafa Karahan

Recommended Posts

Mustafa Karahan

Merhabalar Eylül ayında  internet taahhütüm bitiyor. Evimde fiber alt yapı var. Fiyatlara baktığım da Turk Telekom

24 mbps 161 TL

35 mbps 185 TL 

Fiyatlar bu şekilde. 

İkisi arasında bariz hız farkı görebilir miyim? Aylık 24 TL fark vermeye değer mi? 

Genelde internet kullanımı Youtube instagram vs şeklinde 😊

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Bu tamamen sizin kullanım alışkanlığına göre geçerli. Bana mesela evde akşam 7'den sonra 25mbps veriyorlar (00-19 arası 100mbps) ve evde iki netflix açtığımızda kalite düşüyor.

İmkan varsa ne kadar hızlı, o kadar iyi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Aynı 24 paketi 87 liraya aldım biraz pazarlık edilebilir

Celal Aydın yazdı:

Modemden verim alabiliyorsanız, 10 mpbs bile yetiyor gündelik kullanımda.

Genelde sorun wifi katmanında oluyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Barış Özarslan

Bende 101 liraya 20 mbit sınırsız hipernet kullanıyordum 24 lira farkla 35 mbit e çevirdim ama  27-30 mbitden yukarı çıkmıyor.Eski tarifede iken enteresan bir şekilde 20-22 mbit den aşağı düşmüyordu fazlasını veriyordu.

Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan
Celal Aydın yazdı:

Modemden verim alabiliyorsanız, 10 mpbs bile yetiyor gündelik kullanımda.

Modem de sıkıntı yok gibi görünüyor. Ama ev interneti hiçbir zaman mobil keyfini vermiyor. Turkcell de 85-100 arası çıkıyor. 

Tamer Topaç yazdı:

50' den, 75' e  çıkardılar bir kampanya varmış. 5 TL fark ile. Özetle yalan.

50 ile 75 arası fark olmaz ama 24 ile 35 olabilir belki😊 sizin internet fazlasıyla hızlı çünkü 😊 

Sani Gerşon yazdı:

Bu tamamen sizin kullanım alışkanlığına göre geçerli. Bana mesela evde akşam 7'den sonra 25mbps veriyorlar (00-19 arası 100mbps) ve evde iki netflix açtığımızda kalite düşüyor.

İmkan varsa ne kadar hızlı, o kadar iyi.

Donma sorunu olursa bende evdekileri mobile geçiriyorum bu yüzden 😃

Mehmet Göktürk yazdı:

Aynı 24 paketi 87 liraya aldım biraz pazarlık edilebilir

Genelde sorun wifi katmanında oluyor

Şimdilik arayan olmadı, internetten baktım fiyatlara. Ararlarsa eğer biraz pazarlık yaparım😊

Barış Özarslan yazdı:

Bende 101 liraya 20 mbit sınırsız hipernet kullanıyordum 24 lira farkla 35 mbit e çevirdim ama  27-30 mbitden yukarı çıkmıyor.Eski tarifede iken enteresan bir şekilde 20-22 mbit den aşağı düşmüyordu fazlasını veriyordu.

Fark gördünüz mü peki kullanımda? 

Yorum bağlantısı
Barış Özarslan
Mustafa Karaca yazdı:

Modem de sıkıntı yok gibi görünüyor. Ama ev interneti hiçbir zaman mobil keyfini vermiyor. Turkcell de 85-100 arası çıkıyor. 

50 ile 75 arası fark olmaz ama 24 ile 35 olabilir belki😊 sizin internet fazlasıyla hızlı çünkü 😊 

Donma sorunu olursa bende evdekileri mobile geçiriyorum bu yüzden 😃

Şimdilik arayan olmadı, internetten baktım fiyatlara. Ararlarsa eğer biraz pazarlık yaparım😊

Fark gördünüz mü peki kullanımda? 

5-6 megabit fark oluştu çok bir faydasını görmedim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur
Mustafa Karaca yazdı:

Merhabalar Eylül ayında  internet taahhütüm bitiyor. Evimde fiber alt yapı var. Fiyatlara baktığım da Turk Telekom

24 mbps 161 TL

35 mbps 185 TL 

Fiyatlar bu şekilde. 

İkisi arasında bariz hız farkı görebilir miyim? Aylık 24 TL fark vermeye değer mi? 

Genelde internet kullanımı Youtube instagram vs şeklinde 😊

Turknet altyapısı varsa turknete geçim.

gigabit fiber bağlantı yapılıyor. ben şuan 140tl ödüyorum. Varsa TT ye cayma bedeli onuda ödüyorlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Öngür

Hangi internet sağlayıcı bu ?

Turknet e geçin bence fiyat performans olarak gayet iyi daha sonrasında binanıza fiber gelir ise ücretsiz modem veriyorlar fiyatda da bir değişiklik olmuyor 

Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan
Erdoğan Temur yazdı:

Turknet altyapısı varsa turknete geçim.

gigabit fiber bağlantı yapılıyor. ben şuan 140tl ödüyorum. Varsa TT ye cayma bedeli onuda ödüyorlar.

Turknete hiç bakmadım. Cayma bedeli çıkmaz 1 ay kaldı taahhüt 😊

Murat Öngür yazdı:

Hangi internet sağlayıcı bu ?

Turknet e geçin bence fiyat performans olarak gayet iyi daha sonrasında binanıza fiber gelir ise ücretsiz modem veriyorlar fiyatda da bir değişiklik olmuyor 

Şu an Turk Telekom kullanıyorum.  Binamız da fiber var şükür, şimdi de fiber kullanıyorum. Ama dediğim gibi taahhüt bitiyor hız yükseltmeye değer mi bilmiyorum. 

Ahmet Ekici yazdı:

Evde kullanan kişi sayısı fazla ise 'evet'. Tek kişi iseniz gerek yok.

Hanım ve ben iki kişi kullanıyoruz. Normal gezinirken sıkıntı olmaz zaten önemli olan video izleme  performansı 😊 şu anda pek sıkıntı yok ama 35e geçersem iyileşir mi diye düşünüyorum 

Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur
Mustafa Karaca yazdı:

Turknete hiç bakmadım. Cayma bedeli çıkmaz 1 ay kaldı taahhüt

Düşünmeden geç o zaman.

Ben evde 870mbit download 940mbit upload hız alıyorum.

Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan
Erdoğan Temur yazdı:

Düşünmeden geç o zaman.

Turk nete bakayım bi bizim eve ne kadar hız da internet veriyor. Fiyatlar vs nasılmış. Teşekkürler 

Yorum bağlantısı
Ümit Türk

Yeterli geliyorsa gerek yok. 

Bana da benzer teklifler de bulundular istemedim.  Çünkü yetiyor. Ufak küsüratlarla yüzlerce belkide binlerce kişiden ücreti alıp bakıyorlar yoluna. Hizmetleri yerinde saymaya devam ediyor. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan

Yetiyor aslında fark az olsa belki geçilir ama aylık 24 TL farka değer mi bilemedim. 

Ümit Türk yazdı:

Yeterli geliyorsa gerek yok. 

Bana da benzer teklifler de bulundular istemedim.  Çünkü yetiyor. Ufak küsüratlarla yüzlerce belkide binlerce kişiden ücreti alıp bakıyorlar yoluna. Hizmetleri yerinde saymaya devam ediyor. 

Yorum bağlantısı
Onur Bulut
Erdoğan Temur yazdı:

Düşünmeden geç o zaman.

Bu hızları kablolu bağlantıdamı alıyorsunuz ? Kablosuzdamı ? Kablosuzda alıyorsanız modem marka modelinizi yazarmısınız ? Değerler çok iyi.

Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur
Onur Bulut yazdı:

Bu hızları kablolu bağlantıdamı alıyorsunuz ? Kablosuzdamı ? Kablosuzda alıyorsanız modem marka modelinizi yazarmısınız ? Değerler çok iyi.

kabloluda hız kaybım çok az. malesef notebook wifi 6 ile 780-866mbs bağlı olmasına rağmen 360 download 420 upload hızını geçtiğini görmedim.

Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan

Turknet fiyat olarak güzel duruyor. Artı olarak müşteri memnuniyeti de fazla sanırım. Turknete geçsen Türk Telekomdan aldığım modemi iade etmek zorundayım değil mi? Bir de Türk Telekom ekstra ücret çıkarır mı? Bir diğer merak ettiğim durum Türknete geçiş ve iptal işlemleri hep telefon aracılığıyla mı oluyor? 

Son olarak alt yapı sahibi Türk Telekomsa Türk net nasıl daha fazla hızı daha ucuza verebiliyor? 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Mustafa Karaca yazdı:

..

Son olarak alt yapı sahibi Türk Telekomsa Türk net nasıl daha fazla hızı daha ucuza verebiliyor? 

Mado dondurması migrosta niye daha ucuzz madodan? :)

gibi.

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Celal Aydın
Mehmet Göktürk yazdı:

Mado dondurması migrosta niye daha ucuzz madodan? :)

gibi.

Taş yerinde ağırdır sözü geldi aklıma hocam :)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Yok ya ekonominin kuralları malesef bu kapitalist dünyada "tutturabildiğine" kuralı ile işliyor. ben sözü edilen fiber paketi geçen iki hafta önce 87 liraya aldım 24 ay.

ben de vodafone dan aldım ama sağlayıcı telekom. kendi hatları yokmuş. memlekette vdsl var yeni güncelledik 115 lira.. kendi hatları vodafon.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Celal Aydın

154₺'ye 100 Mpbs Türk Telekom Fiber kullanıyorum. 2023 Şubatta dolacak sözleşme, bakalım ne çıkacak fiyat.

Turknet gibi firmalarla macera aramak istemiyorum, 4 senedir memnunum internetten şeytan kulağına kurşun.

Yorum bağlantısı
İbrahim Arslan
Celal Aydın yazdı:

154₺'ye 100 Mpbs Türk Telekom Fiber kullanıyorum. 2023 Şubatta dolacak sözleşme, bakalım ne çıkacak fiyat.

Turknet gibi firmalarla macera aramak istemiyorum, 4 senedir memnunum internetten şeytan kulağına kurşun.

Donanım habercilerden öğrendim. Ben de yaptım, faydalandım.

TTNETde olup devam etmek isteyenlere uygun bir çözüm.

Sosyal medyadan DM ile tt desteke ulasıyorsunuz.

"taahhüt sürem dolmak üzere, benzersiz 3 ikna kampanyasından teklif almak istiyorum"

diyorsunuz. 15 dk içinde dönüş yapıp sizi arıyorlar, teklif ettikleri ücretler

24Mbit 129TL

35Mbit 139TL

50Mbit 149TL

100Mbit 179TL

Ben 50 mbit olarak 2 yıl uzattım. Ttnet alo konustukca öde bu ücrete dahil.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...