İçeriğe Yönlendir

2001 BMW E39 Touring

Saim Ulaş Yılmaz

Recommended Posts

Erdem Doğan

Bakimlari yapildi dedikten sonra filtre böyle ise bence siz bakimi yeniden yaptirin. Kim bilir ne yag koyuldu ve ne durumda :) 

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Erdem Doğan yazdı:

Bakimlari yapildi dedikten sonra filtre böyle ise bence siz bakimi yeniden yaptirin. Kim bilir ne yag koyuldu ve ne durumda :) 

Kesinlikle. O filtre rahat 15 bin km gitmiş gibi. Geçen 9 bin km’de bakım yaptım çıkan filtre tertemizdi buna göre. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

taze bol hava bol beygir ile tüketimi yükseltir o yönden bakarsak kaçan beygirler geri gelir ama , K/N yakışır buna

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erdem Doğan
Selim Bilgin yazdı:

Kesinlikle. O filtre rahat 15 bin km gitmiş gibi. Geçen 9 bin km’de bakım yaptım çıkan filtre tertemizdi buna göre. 

15 bin km yapmis filtreyi atarken üzüldüm :) yeniden cok farki yoktu. Almisken degistireyim dedim. 

Yorum bağlantısı
Saim Ulaş Yılmaz
Erdem Doğan yazdı:

İlk iş yapılacak. Avantajım km yapmamış olmam :)

Çağlar Bayur yazdı:

taze bol hava bol beygir ile tüketimi yükseltir o yönden bakarsak kaçan beygirler geri gelir ama , K/N yakışır buna

Geldi kesinlikle, turbonun devrede olmadığı devirlerde özellikle çok daha belirgin geldi.

K&N araştırdım, hem yurtiçi hem yurdışı. Elden bir şahıstan alırsam 2000 TL, Yurtdışı 2750 civarı, Tr dist. 3250. Hepsiburadada bir satıcıda 2350. Açıkçası zoruma gitti.

Almanya'da birisi takıp sadece emiş sesi arttı performansa etki etmedi diye yorumlamış. Puma'da fiyat insaniydi, K&N lendi. Bunda belki ilerde :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Saim Ulaş Yılmaz

28 inch jantlı yüksek kadro boylu şehir bisikleti.

psmdhmu.jpeg

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

20 inch çocu bisikleti gibi kalmış

Yorum bağlantısı
Saim Ulaş Yılmaz
Doğan Arşiray yazdı:

hangi noter karar verdikmi? :)

Biraz daha eksik tamamlayayım. Bana da meşgale lazım.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu

Konuyu dün gördüm, hemen malum sitede e39 touring araştırırken buldum kendimi. İşe yarar temiz bişeye de denk gelmedim. Durup dururken hayal kurdurup sonra da suya düşmesine sebep oluyorsunuz, yapmayın böyle. Çok güzel araç gerçekten, 30 yıl daha geçse e39 kasaya dönüp dönüp bakmaya devam edeceğim sanırım. Kazasız belasız sürüşler dilerim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Saim Ulaş Yılmaz

Hava filtresi kirli çıkınca yağ ve yağ filtresini değiştirmek zorunlu olmuştu.

Parçalar 10.10.2022 de temin edildi. Yapılan işlemlerin fiyatlarını da paylaşmak istiyorum. Fikir verecektir.

Tedarikleri sağladım, liste:

9i9hv6s.jpeg

-Liqui Moly Engine Flush (122 TL)

-Durulama Yağı (230 TL) 

-Liqui Moly Top Tech 4200 asıl yağ (4 LT si 675TL) 

-Mann HU818X yağ filtresi (175TL)

-Bosch Polen Filtresi (290TL)

-Nazımı çekecek bir tamirci

Araç sıcak konumda tamirciye gidildi, araca Engine Flush atıldı ve üzerinde yazdığı gibi 5-10 dakika çalıştırıldı.

İçindeki eski yağ akıtıldı, incelendi, temiz olduğuna karar verildi, burada sevindim :)

Durulama yağı araca koyuldu ve 15 dakika kadar çevrede turladım.

Durulama yağı boşaltıldı, Yağ filtresi değiştirildi ve asıl yağ konuldu.

Seviye kontrollerinden sonra 6,6 lt civarı yağ aldığı görüldü.

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Fatih Mehmet Uslu yazdı:

Konuyu dün gördüm, hemen malum sitede e39 touring araştırırken buldum kendimi. İşe yarar temiz bişeye de denk gelmedim. Durup dururken hayal kurdurup sonra da suya düşmesine sebep oluyorsunuz, yapmayın böyle. Çok güzel araç gerçekten, 30 yıl daha geçse e39 kasaya dönüp dönüp bakmaya devam edeceğim sanırım. Kazasız belasız sürüşler dilerim.

önce ben gördüm... :)

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
Saim Ulaş Yılmaz yazdı:

Araç sıcak konumda tamirciye gidildi, araca Engine Flush atıldı ve üzerinde yazdığı gibi 5-10 dakika çalıştırıldı.

İçindeki eski yağ akıtıldı, incelendi, temiz olduğuna karar verildi, burada sevindim :)

Durulama yağı araca koyuldu ve 15 dakika kadar çevrede turladım.

Durulama yağı boşaltıldı, Yağ filtresi değiştirildi ve asıl yağ konuldu.

Şu süreci uygulayacak bir usta bulamadım koca Ankara'da. Herkesin işi yoğun :nea:

Yorum bağlantısı
Saim Ulaş Yılmaz
Alptuğ Özcan yazdı:

Şu süreci uygulayacak bir usta bulamadım koca Ankara'da. Herkesin işi yoğun :nea:

Kolay değil ben de aramın limoni olduğu tamirciyle barıştım. Kolayla cipsle gittim gönlünü almak için.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Saim Ulaş Yılmaz yazdı:

Kolayla cipsle gittim

işte budur :dance: kral müşteri

Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
Saim Ulaş Yılmaz yazdı:

Kolay değil ben de aramın limoni olduğu tamirciyle barıştım. Kolayla cipsle gittim gönlünü almak için.

Ben de ücretsiz yaptırmıyorum ama cips kola da götürmedim yani hiç. Aramda limonii değil :D 

Sorsam gerek yok öyle bişey yapmaya zamanında yaptır bakımları yeter diyorlar

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Saim Ulaş Yılmaz yazdı:

Sanayide bir 2,5 LT kolanın çözemeyeceği iş yoktur.

Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan

Kola bu işin kilit noktası galiba :)  Ortak kanı o yönde

Parçalarla birlikte kola siparişi de vereyim bari :D 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz
Selim Bilgin yazdı:

Sanayide bir 2,5 LT kolanın çözemeyeceği iş yoktur.

Ama soğuk almalısın. Bende çok yaptım hele kaportacılar çok seviyor, iki zımpara 1 bardak kola devam.

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Saim Ulaş Yılmaz

Bulmanın en zor olduğunu düşündüğüm parçayı tedarik ettim. 

Ne olduğu hakkında tahmini olan var mı ?

4kab8a3.jpeg

Yorum bağlantısı
Saim Ulaş Yılmaz
Çağlar Bayur yazdı:

çeki demirin kapağı?

Keşke Çağlar Abi hariç deseydim :) Bu kadar kolay da bilinmez ki...

Touring kasa olacak, çeki demirli olacak, onun da kapağı olacak. Litvanya'dan geldi kıymetlim.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...