İçeriğe Yönlendir

Makyajsız Kasa Sorento I Alınır mı??

Hamza Bayram

Recommended Posts

Hamza Bayram

Merhaba, Makyajsız kasa Sorento 1 almayı düşünüyorum. Bu modellerde denge çubuğu ve ESP olmadığını okudum. Bu sorun çok tehlike yaratır mı, Viraja kaçla girmemiz gerekir, savrulma nasıl önlenir?

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Aman diyim. Motor ilk nesil crdi 140bg. Yürümüyor 2tonluk araç. Çekiş kontrol yok kolay yatıyor. Dar yanak lastik kısmen tutuyor aracı. 50 ile devriliyor. Kıvırcık Ali herhangi bir aracın döneceği virajda devirdi ve vefat etti 

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Hamza Bayram
Servet Aydın yazdı:

Aman diyim. Motor ilk nesil crdi 140bg. Yürümüyor 2tonluk araç. Çekiş kontrol yok kolay yatıyor. Dar yanak lastik kısmen tutuyor aracı. 50 ile devriliyor. Kıvırcık Ali herhangi bir aracın döneceği virajda devirdi ve vefat etti 

Allah razı olsun bilgilendirme için hocam. Demek durum bu kadar vahim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

Şiiiiit ne oluyor burada ben bir yıl kullandım deviremedim devimeyide denemedim yol şartlarına göre ve araç şartlarında kullanılırsa sorun yok araç ta. Aracını tanıyıp binersen sorun olmaz. 

Yürümüyor diyen abim beklenti nedir onu bir bilsek :biggrin:

Benim aracında at lastik vardı gayet güzel virajlara girip çıktım tamam frenleme II olamaz belki, belki Grant choreke olamaz ama o kadarda kötü bir araç değil. 

Bu Aracın tek kötü yanı azıcık parası olup jep binecem diyen kişilerin bakım yapmadan ne üdüğü belirsiz lastikler ile biri inik biri şişik lastik ile kullanıyor olması.

Bilinçsiz yükseltme yapması.

Altındaki aracı jep degilmi herşeyi yapacak olum diyen kitlenin elinde olmasından kaynaklı yukarıda arkadaşların yazdıkları genel sorununlar.

Yakıt sizi üzmeyecek ise bakımlarını alınca ben yaparım derseniz 

tüm amortisorler yaylar on düzen elden geçer ve güven verecek şekilde binerim diyen için bütçe ile ilgili olarak tercih edilebilir. 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Mehmet Kazancıoğlu yazdı:

Şiiiiit ne oluyor burada ben bir yıl kullandım deviremedim devimeyide denemedim yol şartlarına göre ve araç şartlarında kullanılırsa sorun yok araç ta. Aracını tanıyıp binersen sorun olmaz. 

Yürümüyor diyen abim beklenti nedir onu bir bilsek :biggrin:

Benim aracında at lastik vardı gayet güzel virajlara girip çıktım tamam frenleme II olamaz belki, belki Grant choreke olamaz ama o kadarda kötü bir araç değil. 

Bu Aracın tek kötü yanı azıcık parası olup jep binecem diyen kişilerin bakım yapmadan ne üdüğü belirsiz lastikler ile biri inik biri şişik lastik ile kullanıyor olması.

Bilinçsiz yükseltme yapması.

Altındaki aracı jep degilmi herşeyi yapacak olum diyen kitlenin elinde olmasından kaynaklı yukarıda arkadaşların yazdıkları genel sorununlar.

Yakıt sizi üzmeyecek ise bakımlarını alınca ben yaparım derseniz 

tüm amortisorler yaylar on düzen elden geçer ve güven verecek şekilde binerim diyen için bütçe ile ilgili olarak tercih edilebilir. 

Kullanmadığım denemediğim araç hakkında yorum yapma adetim yohtur bayım 🍆

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
Servet Aydın yazdı:

Kullanmadığım denemediğim araç hakkında yorum yapma adetim yohtur bayım 🍆

Manav arabası ile piste girip deviremeden pisten çıkan adamın sorento devrilir demesi de ne bileyim çok manidar geldi.:tongue::p abi neye göre yürümüyor beklenti nedir ben onu şey etmiştim.

elbette fr 2 olamaz hatta fr1 bile olamaz bende onu şey etmek için söyledim.

Çağlar Bayur yazdı:

neden dememedin? çok ayıp

Abi batmaktan devirmeye vakit bulamadım benim araç genelde yapışıp kalıyordu sonrada debelen dur 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

0-100 : 8,5 sn. olmalı

Oldu canım yok onun için artık tesla var 

0-100 3.2 sn. Diyorlar 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Mehmet Kazancıoğlu yazdı:

Manav arabası ile piste girip deviremeden pisten çıkan adamın sorento devrilir demesi de ne bileyim çok manidar geldi.:tongue::p abi neye göre yürümüyor beklenti nedir ben onu şey etmiştim.

Yaktığı kadar yürümeyi de bilmeli araç. Manav arabası Focus ile aynı yürüyor konu dışı. Bi h100 pikap kadar dahi yola oturmuyor. Önüne bişey çıktığı zaman kaçmak ölmek demek 2007ye kadar olan sorento ile. Düz yolda yatanı gördü bu gözler 

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
Servet Aydın yazdı:

Yaktığı kadar yürümeyi de bilmeli araç. Manav arabası Focus ile aynı yürüyor konu dışı. Bi h100 pikap kadar dahi yola oturmuyor. Önüne bişey çıktığı zaman kaçmak ölmek demek 2007ye kadar olan sorento ile. Düz yolda yatanı gördü bu gözler 

Peki abi sen öyle diyorsan öyle olsun ne diyeyim.  gönül ister ki en güvenli araca binelim gönül isterki yakmayan araca binelim. bütçe ile aracin sınırlarını bilerek binibilecek tercih edilecek düşünüp alınabilecek bir araç ona bakarsan Alişan sıfır devrilmez denilen discovery ile kaza yaptı. 

2007 sonrası daha çok tercih edilebilir.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Hâlâ neyi savunuyorsun anlamıyorum. Üye sordu araç nasıl bilenler de kötü olan yönlerini yazdı. Dramatize etmeye gerek yok 

Alişan kazayı nasıl yaptı anlattı. Sorento ile nasıl kaza yaptı şu kişi diye anlatılır. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
Servet Aydın yazdı:

Hâlâ neyi savunuyorsun anlamıyorum. Üye sordu araç nasıl bilenler de kötü olan yönlerini yazdı. Dramatize etmeye gerek yok 

Alişan kazayı nasıl yaptı anlattı. Sorento ile nasıl kaza yaptı şu kişi diye anlatılır. 

Tek savunduğum şey var ama sen kızıyon bütçesine göre Aracın limitlerini ve ne yapacağını bilirsen alınabilir dedim sadecee :crazy:

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Servet Aydın yazdı:

ncap halt etmiş bu anlatıma karşı

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Umut Taşlı
Servet Aydın yazdı:

abi yalnız kıvırcık ali captiva ile kaza yapmıştı.

bu arada, makyajsız, esp'siz sorento'yla ben de uğraşmazdım.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Umut Taşlı yazdı:

abi yalnız kıvırcık ali captiva ile kaza yapmıştı.

bu arada, makyajsız, esp'siz sorento'yla ben de uğraşmazdım.

Doğru. Captiva sorento diye baktım yazdıktan sonra. Captiva'yı yatırmış 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Önder Özcan yazdı:

Daha neler, E270 cdi mi bu? :rofl:

yağmurda kapalı garaja saklananlar konusu az ileride,

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Hamza Bayram

Kıvırcık Ali nin Sorento 1 ile kaza yapmadığını öğrendikten sonra hala ikilemdeyim. Özellikle bu aracı kullananlar yardımcı olursa sevinirim. 50 ile giderken viraj alamamak gerçekten kötü olur. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

şaka bir yana beklenti yüksek tutulursa mutlu olunmaz o kasada o üretim yılında. yakıtı güldürmez, gaza basınca kafa kaldırmaz. rakamlarını bilmiyorum ama parça ve usta durumunu da bir araştırın, koreliler biraz tutucudur

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
Hamza Bayram yazdı:

Kıvırcık Ali nin Sorento 1 ile kaza yapmadığını öğrendikten sonra hala ikilemdeyim. Özellikle bu aracı kullananlar yardımcı olursa sevinirim. 50 ile giderken viraj alamamak gerçekten kötü olur. 

Bek yaklaşık 1 yıl kullandım 

Beklenti nedir o önemli madde madde artı eksi gördüklerimi yazayım siz karar verirsiniz gerçi bana kızıyorlar ama ben sorentodan memnundum ha niye sattın derseniz fiyati yükselince sattım nakit ihtiyacından dolayı 

+ lar

Yüksek araç 

4 çeker 

Fiyatı uygun 

O dönemde alabileceğim en güzel araçtı

Alınca bakımlarını yaptırdım 

Eksik gördüğüm bütçenin yettiği eksikleri yaptım konusunu yukarı ekledim 

Dağ bayır istediğim yere gittim gerçi pandemi dönemine geldi tadı damağımda kaldı 

Benim aracım temiz sayılacak sorentolardan biri idi 

Pek işi bilmeyen ustaya düşmemişti 

Ben Kurtköy de oturmamam rağmen bakım ve tamir için maslak oto sanayide kardeşler Otoya gidiyordum 

Parça fiyati normaldi çok pahalı sayılmaz 

- ler

Bahsedildiği gibi esp olmayışı eksiklik ama ben bunu bildiğim için aracı limitlerinde kullandım uzun yolda yaptım şehir için de gezdim hiç savrulmadim savrulma hissi hissetmedim.

Yakıt 12 litre civarı altına pek düşmedi 

Önceki sahibi ve bakım geçmiş çok önemli genel kullanıcı kitlesi genede maalesef bir amerikanci gibi aracına aşık olan insanlar değil jep işte eşek gibi koy yakıtı gez mantığında olan kişiler bu benim aracı aldıktan sonra gözlenimim kimse yanlış anlamasın 

Anlayan ustası pek yok kasap usta eline düşmüş haşatı cıkmış çok fazla araç var

Başka öğrenmek istediğiniz varsa bildiğim kadar sorun cevaplayayım 

Tekrar alırmıyım mazot fiyatları eski seviyeye gelirse kendi aracım gibi temiz  bulursam gözünün yaşına bakmam alırım 

Yorum bağlantısı
Hamza Bayram

Facebook gruplarında sordum herkes 2007 öncesi Sorentoda da denge çubuğu var diyor. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...