İçeriğe Yönlendir

Fusion 1.6 Benzin İlk Çalıştırmada Gaz Yemiyor

Sertac.Yetmez

Recommended Posts

Sertac.Yetmez

merhaba, 

çare bulunamadı buraya yazmak zorunda kaldım, arabam 2006 fusion benzin otomatik , sabahları araba soğuk iken ilk çalıştırmada arabam benzin yemiyor,ben gaz verdikçe motorda pat-şeklinde ses geliyor, daha sonra bir kez daha gaza bastığımda genelde ısındığında araba normale dönüyor , ustam bir çare bulamadı 

benzin pombası değişti olmadı, basınç sensörü map sensörü,sıcaklık sensörü değişti olmadı bujiler değişti olmadı lpg sıfırdan levoto marka taktırdım olmadı, direk lpg ile çalıştırısam bir sıkıntı yok ama benzin ile çalıştırmada yapıyor, ne yaptıksak olmadı her sabah çalıştırıken bi olay oluyor ve can sıkıcı durum, her yol denendi olmadı yardımınıza ihtiyacım var izmirdeyim bilen usta varsa hemen götüreceğim. 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

su eksiliyormu? geceden, motorun içine su yoğunlaşıyordur. başıma gelmişti.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Sertac.Yetmez yazdı:

ne yaptıksak olmadı

bosch servise gidin bir carbon clean yaptırın, sonra 150 km sadece benzinde kullanın,

Yorum bağlantısı
Sertac.Yetmez
Çağlar Bayur yazdı:

bosch servise gidin bir carbon clean yaptırın, sonra 150 km sadece benzinde kullanın,

teşekkürler izmirde bir kaç noktada buldum yaptıracağım sonucu buraya yazarım. işallah bu dertten kurtarır beni.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Köse

C Max benzinli aracımı ilk aldığımda soğukken tekleme yapıyordu.nedenini bulamadım taki 2 ay sonra sibop yakana kadar.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Lpg kalibrasyonu bozuktur.  Benzin haritasını bozmuştur. 
Sabah soğukken bozuk haritadan gelen veriler ile çalışmaya çalışan motor boğuluyordur. 
150-200 km sadece benzinde kullanarak test edin.  Düzelirse yeniden lpg kalibrasyonu yaptırın.  Düzelmez ise silindir kompresyonlarını ölçtürün, Sonuç bozuk gelirse,  Subaplar yanıktır. 

Yorum bağlantısı
Sertac.Yetmez
Çağlar Bayur yazdı:

ne yazııki işe yaramadı,teşekkürler 

Mehmet Ozyurek yazdı:

Lpg kalibrasyonu bozuktur.  Benzin haritasını bozmuştur. 
Sabah soğukken bozuk haritadan gelen veriler ile çalışmaya çalışan motor boğuluyordur. 
150-200 km sadece benzinde kullanarak test edin.  Düzelirse yeniden lpg kalibrasyonu yaptırın.  Düzelmez ise silindir kompresyonlarını ölçtürün, Sonuç bozuk gelirse,  Subaplar yanıktır. 

yaklaşık 200 km kadar benzinle kullandım işe yaramadı , arabanın subapları yeni değişmişti, değiştikten sonra yapmaya başladı zaten 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Sertac.Yetmez yazdı:

ne yazııki işe yaramadı,teşekkürler 

yaklaşık 200 km kadar benzinle kullandım işe yaramadı , arabanın subapları yeni değişmişti, değiştikten sonra yapmaya başladı zaten 

Subaplar neden değişmişti ?

Ustanız ne diyor bu işe ? 

Tekrar silindir kompresyonları ölçüldü mü ?

Yorum bağlantısı
Sertac.Yetmez
Mehmet Ozyurek yazdı:

Subaplar neden değişmişti ?

Ustanız ne diyor bu işe ? 

Tekrar silindir kompresyonları ölçüldü mü ?

araba ilk çalıştırmada rolanti dalgalanması ve stop ediyordu, o yüzden siboplar yanık olduğu için değiştirmiş, usta her yolu denedi ama bulamadı bir türlü ,silindir kompresyonları ölçmedi sanırım 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Sertac.Yetmez yazdı:

arabanın subapları yeni değişmişti, değiştikten sonra yapmaya başladı zaten 

bu şekilde ise zaten carbon clean gerekmezdi

Sertac.Yetmez yazdı:

araba ilk çalıştırmada rolanti dalgalanması ve stop ediyordu, o yüzden siboplar yanık olduğu için değiştirmiş, usta her yolu denedi ama bulamadı bir türlü ,silindir kompresyonları ölçmedi sanırım 

kompresyon da ölçmeden motoru açtı ise bundan sonraki arıza teşhisi inaılmaz zorlaşacak

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Çağlar Bayur yazdı:

kompresyon da ölçmeden motoru açtı ise bundan sonraki arıza teşhisi inaılmaz zorlaşacak

Ve hala ölçmemiş. Hislerle bir yere kadar. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Ozyurek yazdı:

Ve hala ölçmemiş. Hislerle bir yere kadar. 

stopajlar arttı

Yorum bağlantısı
Sertac.Yetmez
Çağlar Bayur yazdı:

bu şekilde ise zaten carbon clean gerekmezdi

peki yetkili servise götürsem ,bu arızaları bulabilirlermi? öneriniz nedir.? 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Yağlı ve yağsız silindir kompresyonlarını bi ölçtürün siz. sonuçları siz de alın. 

Tabi bunu yapacak usta varsa. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Demir

Atlamış olabilirim. ama pat pat ses yapması ve dalgalı çalışması bobine işaret değil mi ? 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Onur Demir yazdı:

Atlamış olabilirim. ama pat pat ses yapması ve dalgalı çalışması bobine işaret değil mi ? 

tam olarak değil, bobin de benzer sarsıntıyı yaptırır lakin bu derece değil

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...