İçeriğe Yönlendir

2. El VW Tiguan Almayı Düşünüyorum

Nihat Palolu

Recommended Posts

Nihat Palolu

2 arabadan tek arabaya geçmek istiyorum. Tiguan düşünüyorum.

Pek bilgim yok, biraz araştırdım 1.4 1.5 benzinli. 1.6 2.0 dizel seçenekleri ve bunların bazılarının manuel ve otomatikleri, beygir farkları var.

Sadece 2.0 dizelde 4X4 seçeneği var.

Cam tavan, led ekran, led far olmasada olur.

Manuel, otomatik farketmez.

Doğru araç ne ise olsun istiyorum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Bütçe ne? Yeni tiguan oldukça düzgün. 1.4 125HP manuel alabilirsin. manuel olduğu için pazarlık şansı yüksek ve bozulma şansı düşük. 

Duster da tavsiye edilir. 

Yorum bağlantısı
Nihat Palolu
Mehmet Göktürk yazdı:

Bütçe ne? Yeni tiguan oldukça düzgün. 1.4 125HP manuel alabilirsin. manuel olduğu için pazarlık şansı yüksek ve bozulma şansı düşük. 

Duster da tavsiye edilir. 

Bütçe 900 hocam. Tiguan Duster'dan yakışıklı.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

ilk nesil olacaksa almayın. eskidikçe başa bela herşeyiyle. harika planlanmış bir fikir bu kadar kötü realize edilir.

o arabayı mercedes yapmış olsaydı bambaşka olurdu mesela.

Nihat Palolu yazdı:

Bütçe 900 hocam. Tiguan Duster'dan yakışıklı.

ikinci nesilmiş o halde. peki.

Yorum bağlantısı
Nihat Palolu
Doğan Arşiray yazdı:

ilk nesil olacaksa almayın. eskidikçe başa bela herşeyiyle. harika planlanmış bir fikir bu kadar kötü realize edilir.

o arabayı mercedes yapmış olsaydı bambaşka olurdu mesela.

İlk nesilde İzmir'de satılık çok temiz düzgün arabalar var. Kasa olarak da yakışıklı bence ama bagajı sonraki nesillere göre küçük.

O nedenle ilk nesili eliyorum. Ya zaten 10 yaşını geçtimi sağından solundan patlak vermeye başlıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Talha Bilgi

Babam yıllardır 2013 tiguan 1.4 tsı dsg kullanıyor... Dolu değil ama şu ana kadar hiç sorun yaşamadık ufak tefek bakımları yaptırılıp biniyor km'de baya oldu özellikle şehir içi çok gezer... Konforu vs memnun bence her serisi güzel

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Tansu Kalafatoğlu

Bütçe 900 ise bence 1.5 tsi olmalı. Manuel alırken ucuz olur ama satarken zorlanırsınız. 

Yorum bağlantısı
Nihat Palolu
Mehmet Göktürk yazdı:

Evet hocam alınabiliyor. İkinci ilandaki aracın sıfırı 937.400,00 TL K.D.V dahil.

Konuyu o nedenle açtım, çok versiyonu var Tiguan'ın. Sıfırda kdv 140 bin civarı tutuyor ki 800'e geliyor araba. İkinci elden daha ucuz. Tabi stok varsa.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Bütçe 900 ise bence 1.5 tsi olmalı. Manuel alırken ucuz olur ama satarken zorlanırsınız. 

150'lik modelde manuel vites olsaydı işim daha kolaydı.

Yorum bağlantısı
Serkan Maden

2020 21 model life paket cam tavanlı 900 bin civarı araçlar var. En yeni olan en iyisidir bence.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Nihat Palolu yazdı:

150'lik modelde manuel vites olsaydı işim daha kolaydı.

Hiçbi zaman gelmedi 

Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu
Nihat Palolu yazdı:

Tabi stok varsa

Görece mezarlık karşısında depoda bayağı ve suv vardı bugün.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Çağlar Bayur yazdı:

sport style ?

Padon gelmiş. 2010-11  o zamanlar passat alırken epey aramıştım sıfır bi türlü denk gelmedi. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Göktürk yazdı:

Padon gelmiş. 2010-11  o zamanlar passat alırken epey aramıştım sıfır bi türlü denk gelmedi. 

o donanım dikkatimi çekmişti, çoğu satın alan bile bence neyi aldığını bilmeden kullanıp sattı

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Tiguanın o kasasında öz hakiki r-line olursa eğer 6 ileri taş gibi bir şanzıman mevcut. Motoru da 1.4 tsi act özellikli.

Fakat r-line diye satanların neredeyse hiç biri gerçek r-line değil, body kit.

Ya tavandan ya da direksiyondan kendini ele veriyor onlar da..

Yorum bağlantısı
Nihat Palolu
Cavit Çırakoğlu yazdı:

Görece mezarlık karşısında depoda bayağı ve suv vardı bugün.

vw mi? Bu cumartesi bir terslik olmazsa geçeceğim oradan.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu
Emre Şimşek yazdı:

UMAY AUTO TR'de TEK HATASIZ ORJİNAL TİGUAN 1.4TSI R-LİNE İlan No: 1043550380
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pickup-volkswagen-umay-auto-tr-de-tek-hatasiz-orjinal-tiguan-1.4tsi-r-line-1043550380/detay

Zır orijinal olduğunu iddia eden bu ilan bile iddia ettiği gibi değil. Siyah tavan döşemesi olmalıydı..

R-line manuel vites olarak filtreledim bir tane ilan çıktı.

Benzinli, manuel ve 4*4 Güzelmiş

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pickup-volkswagen-kapali-garaj-arabasi-4x4-1.4-tsi-r-line-tiguan-963192859/detay

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Nihat abi aynı platformu ve motoru  kullanan Kodiaq da bakabilirsin istersen, benim gönlüm seat tarraco’dan yana ama rakamları uçmuş :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Mehmet Göktürk yazdı:

Az gelen field and track modeliydi.

Cem Işık yazdı:

Nihat abi aynı platformu ve motoru  kullanan Kodiaq da bakabilirsin istersen, benim gönlüm seat tarraco’dan yana ama rakamları uçmuş :)

Bana halk arabasinin resmini yapabilirmisin Abidin? 

Yorum bağlantısı
Kutluay Selçuk

2019 da n11'in eylüldeki VW kampanyasından sıfır almıştım,hey gidi günler,189 bin tl idi,1.5 tsi comfortline manuel 130 hp,cam tavan ve led far standarttı,motor ACT çıktı,çekişi ve tüketimi iyiydi,çok memnundum ama sıfır araçta olmaması gereken şeyler çıktı,Doğuşoto müşteri hizmetleri ile kavga ettim,hiç bir yardımları olmadı,sağ ön çamurluk değişik,kaput sök tak çıktı,civataların hepsine fırça ile rötüş sürülmüş,kapılar ayarsız,ön şöför kapısı ile arka yolcu kapısı birbirini kastırıyordu,kaput ve çamurluk çizgileri çok ayarsızdı,tiksindim 3000 km de iken sattım.

• Şaşkın 5
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...