İçeriğe Yönlendir

0850 li Numaralar Nasıl Engellenir?

Erhan Doruk

Recommended Posts

Erhan Doruk

Androidde bir şekilde çözüm buluyordum ama ios ta çözüm bulamadım. Telefonda çift hat var , günde 4-5 kez aranıyorum. Ev interneti , türk telekom v.s. 

nasıl çözeceğiz bu sorunu? 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

hiçbir şekilde.

Erhan Doruk yazdı:

Androidde bir şekilde çözüm buluyordum

o çözüm için sizdeki rehberi 850 lere teslim ediyorsunuz biliyorsunuz değil mi

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Mehmet Ozyurek yazdı:

Ben cimere bile yazdım.  
Çözüm yok. 

Edevlette sms veya arama onayı verilen şirket listes var. Tanımadıklarımı sildim , sms ler azaldı ama aramalar bitmedi. 

Çağlar Bayur yazdı:

hiçbir şekilde.

Xiaomi de program yüklemeden alan kodu 850 olanlar aramasın diye seçenek vardı , aradıkları zaman engellenen arama yazıyordu ekranda ama telefon çalmıyordu. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Ozyurek yazdı:

Ben cimere bile yazdım.  
Çözüm yok. 

ulusal medyada avkatın birisi canı yayında şikayetini dile getirdi, sana sıra pek gelmez sanmam

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Küfür etsem haklı çıkarlar diye korkuyorum. Turkcell Müşteri Hizmetlerine döner sonra.

Yorum bağlantısı
Muhammet  Ölmez

Google sağ olsun otomatik engelliyor, ben duymuyorum ama arama kaydında görüyorum, her gün illa aramış oluyorlar.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hamit inan
Mehmet Ozyurek yazdı:

Ben cimere bile yazdım.  
Çözüm yok. 

Cimer değil abi. Linkleri vermiştim şikayet için. 6 ay falan sürüyor ama 2000-2000 yiyorlar cezayı. 1 seneye yaklaştı aramıyorlar beni 😁

Metin Akbal yazdı:

Küfür etsem haklı çıkarlar diye korkuyorum. Turkcell Müşteri Hizmetlerine döner sonra.

Ben denedim. Killigina daha çok aratıyor çağrı merkezi 😁

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın

İstenmeyen numaraları engelleyemeyen ioslarınız öldüm fiyatın alınır :D 

Android güzel bu konuda. Rehberimde olmayan her aramadan sonra soruyor spam çağrı mı diye, evet dersem bir daha göstermiyor o çağrıyı. Uygulama falan da yok, xiaomi sağolsun :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Çağlar Bayur yazdı:

Android telefonunda ilk açılışta hesap yüklüyor musun?

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Hamit inan yazdı:

Cimer değil abi. Linkleri vermiştim şikayet için. 6 ay falan sürüyor ama 2000-2000 yiyorlar cezayı. 1 seneye yaklaştı aramıyorlar beni

Mahkemeyemi verdiniz?

Yorum bağlantısı
Öner Kurukuz
Sani Gerşon yazdı:

Android telefonunda ilk açılışta hesap yüklüyor musun?

O tercihe kalıyor. Hesap kurulumu olmadan da kullanabilirsiniz. 

Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Arayan her numarayı engelliyorum bir daha numara değişmedikçe arayamıyorlar.

daha böyle 1 sayfa daha var 😂

96CCF62F-2899-4740-8E49-A193DDA8DEC8.jpeg.7bd118ff0abee27eca50b8516fe8e748.jpeg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hamit inan
Metin Uzunoğlu yazdı:

Mahkemeyemi verdiniz?

Yok metin hocam mahkeme falan değil. Önceki konularda sms mevzusu vardı orada resmi şikayet sayfasının linkini koymuştum. Giriş yapıyorsunuz çağrının yada mesajın ekran görüntüsünü saat ve tarihini ekliyorsun rızam olmadan reklam mesajı/ çağrı alıyorum şikayetçiyim diyorsun. Hepsi beş dakika sürmüyor. Şikayet önce bulunduğunuz ilin ticaret müdürlüğüne oradan firmanın kayıtlı olduğu yere havale oluyor. Resmi yoldan firmadan savunma istiyor. Adam cevap veremeyince para cezası kesiliyor. Süreç 6 ay falan ama baş vurmak beş dakika sürmüyor. Burada mesaj yazıp resim ekleme ile aynı:)

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Öner Kurukuz yazdı:

O tercihe kalıyor. Hesap kurulumu olmadan da kullanabilirsiniz. 

Tabii ki tercihe bağlı. O zaman 3310 gibi kullanırsınız ama :) 

Yorum bağlantısı
Öner Kurukuz
Sani Gerşon yazdı:

Tabii ki tercihe bağlı. O zaman 3310 gibi kullanırsınız ama :) 

Ben cihaz böyle kuruluma izin veriyor mu yoksa hesap girmeyi zorunlu mu tutuyor şeklinde soruyorsunuz diye düşündüm.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Erhan Doruk

Sonunda çözümü buldum. Yerli bir firmanın geliştirdiği begone isimli uygulama ile 0850 ile başlayan tüm noları iphone da engellemek mümkün. Üstelik program no engelleme dışında ver erişimi istemiyor. ben 085048 ve 085052 ile başlayanları engelledim.  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Öner Kurukuz
(düzenlendi)
Erhan Doruk yazdı:

Sonunda çözümü buldum. Yerli bir firmanın geliştirdiği begone isimli uygulama ile 0850 ile başlayan tüm noları iphone da engellemek mümkün. Üstelik program no engelleme dışında ver erişimi istemiyor. ben 085048 ve 085052 ile başlayanları engelledim.  

Tüm 0850 ile başlayanları engellemek sorun olabilir.

Zira ben D-Smart kullanıyorum ve müşteri temsilci numarası 0850 ile başlıyor.

Androidde zaten standart olarak numara engelleme var (şu numara ile başlayanları engelle diyorsun, extra programa gerek yok) ama ben sıkıntı olanları tek tek engelliyorum. Komple engellersem benim için sorun oluyor 

tarihinde Öner Kurukuz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ümit Türk

0850 numaraları engellemeyin. Banka acil durumda bile arayabilir sizi. Risk alıyorsunuz. 

Arayanı engellersiniz daha da ulaşamaz. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Öner Kurukuz yazdı:

Tüm 0850 ile başlayanları engellemek sorun olabilir.

Zira ben D-Smart kullanıyorum ve müşteri temsilci numarası 0850 ile başlıyor.

Androidde zaten standart olarak numara engelleme var (şu numara ile başlayanları engelle diyorsun, extra programa gerek yok) ama ben sıkıntı olanları tek tek engelliyorum. Komple engellersem benim için sorun oluyor 

İphone da sıkıntıydı zaten , bu program ona çözüm oldu.

Ümit Türk yazdı:

0850 numaraları engellemeyin. Banka acil durumda bile arayabilir sizi. Risk alıyorsunuz. 

Arayanı engellersiniz daha da ulaşamaz. 

beni ararsa sadece denizbank arıyor, ancak o da 444 lü numaradan arıyor. 0850 li olup da reklam harici arayan yıllardır olmadı.

0850 li nolar son zamanlar baya azmıştı, yok ev interneti, yok dijitürk derken günde 3-5 kez  arıyorlardı. 2 gündür telefon hiç gereksiz çalmadı.

ancak dediğiniz gibi filtreyi sadece 085048 ve 085052 ile başlayanları engelle diye güncelledim. bugün program 2 kere engellemiş.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Su arıtıcısı satanlara emekli olup köye yerleştim, suyu da köy çeşmesinden kullanıyorum artık aramayın diyorum. Akşam yine arıyorlar.. İnternet taahhütümün bitmek üzere olduğunu haber veren hayırsever firmalar var, onları kıramıyorum ama genelde yalan söylüyorlar. Şu linki bulup bende cezalandırma yolunu seçeyim bari..

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ben kombi bakımcılardan bıktım.. 

Hiç bakım yaptırmadığım kullanmadığım kombiye düzenli oalrak arayıp bakım zamanının geçtiğini öylüyorlar.. 

Gaz firması ile görüştüm. Kombi firması ile görüştüm. Bunlr nereden alıyor benim adresimi telefonumu

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

7.sınıfa giden kızımla ilgili sürekli dershane aramaları geliyor, normal numaralardan arıyorlar 0850 de değil. Ben ... hoca diye konuya giriyor ki belki kötü söz yememek için belki gerçekten öğretmen.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Köksal Yılmaz yazdı:

7.sınıfa giden kızımla ilgili sürekli dershane aramaları geliyor, normal numaralardan arıyorlar 0850 de değil. Ben ... hoca diye konuya giriyor ki belki kötü söz yememek için belki gerçekten öğretmen.

İdareci Öğretmenler.. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...