İçeriğe Yönlendir

Ses Sistemi

Barış Meraki

Recommended Posts

Barış Meraki

Merhabalar aracımda şu an mevcut olan sistemden tam verim alamıyorum.mevcut olan pioneer eski seri teyp.pionner oval hoparlor.jbl 1000 subwoofer.kenwood  5/4/3kanal anfi.on kapılardaysa aracın kendi orjinal hoparlörleri var ama ses düzeyi tam istediğim gibi değil muzik kulağım iyidir.ozel pandizot yaptırdım arkaya buyuzden ama sanki birşeyler eksik.fikirlerinizi söylerseniz sevinirim

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

hoparlörlere giden artı ve eksiler hatalı bağlanmış olmasın, membranın birisi dışarı çıkarken diğeri aşağı inerse mağarada müzik dinlernir gibi kalitesizleşir ses

Yorum bağlantısı
Barış Meraki

Yok çağlar bey bağlantılar doğru ama subwoofer ı kahinden çıkarıp pandizota bağladık sanki biraz verim düştü gibi jbl pandizotta pek ıyi degil bu konuda eski seri olan pioneer f serileri daha iyi diye biliyorum.malum arac kucuk bir bagaza sahip yer acisindan boyle bir değişiklik yaptim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
(düzenlendi)
Barış Meraki yazdı:

pioneer f

F ler açık hava sistemdir yani pandizodda kullanılırdı zaten yeni seri sub lar pandizodda verimsiz oluyor. o zaman sizin virüs ilerlemiş D sınıfı anfiye ve yeni mıknatıslı birşeylere geçilecek :mangal: sonu yok ben de kendimi tutmaıyorum

tarihinde Çağlar Bayur tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Zafer Bakar

Çağlar Bayur yazdı:

F ler açık hava sistemdir yani pandizodda kullanılırdı zaten yeni seri sub lar pandizodda verimsiz oluyor. o zaman sizin virüs ilerlemiş D sınıfı anfiye ve yeni mıknatıslı birşeylere geçilecek :mangal: sonu yok ben de kendimi tutmaıyorum

Carrozzeria p620 aldım 😈😎

Yorum bağlantısı
Barış Meraki

D sinifi anfi yi biraz acarmisiniz örnek olarak çağlar bey virüs şu an kanimda yol aliyo👾👾

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Zafer Bakar yazdı:

Carrozzeria p620 aldım 😈😎

bunlar durdu durdu yıllar sonra nasıl döküldü ortalığa :nazar:

Barış Meraki yazdı:

D sinifi anfi yi biraz acarmisiniz örnek olarak çağlar bey virüs şu an kanimda yol aliyo👾👾

entegre marifeti ile az akım yüksek güç çıkartanlar, mesela sony xm1s , diğer markalarda da var, pahalısı ucuzu, mesela linki: https://www.hepsiburada.com/reiss-audio-oto-anfi-4-kanal-class-d-amplifier-pm-HB00000QONIZ

Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel

Sistem kurulumu yanlış o yüzden verimsiz.Kulak yapısı gereği önden ve yandan gelen seslere karşı daha hassastır.Yapmanız gereken oval hoparlörleri sökmek , ardından kapılara kaliteli bir komponent hoparlör takımı almak ( araca göre iki yada 3 yollu ) , Jbl subwooferi pek sevmem ama değişmek yerine kapalı kabin yaparsanız ve mono amfi ile beslerseniz daha verimli olur yada 5 kanal bir amfi daha mantıklı olacaktır.

Yorum bağlantısı
Hamit inan
Çağlar Bayur yazdı:

D sınıfı anfiye

Çağlar abi D verimli iken A analog olduğu için daha tatlı ses veriyor diyorlar. Var mı öyle birşey denedin mi hiç?

Yorum bağlantısı
Hakan Tarım
Hamit inan yazdı:

Çağlar abi D verimli iken A analog olduğu için daha tatlı ses veriyor diyorlar. Var mı öyle birşey denedin mi hiç?

Aşırı güç ister. Isınması lazım, yer hacim çok ister. Ama daha natüreldir. Tadı başkadır. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hamit inan
Hakan Tarım yazdı:

Aşırı güç ister. Isınması lazım, yer hacim çok ister. Ama daha natüreldir. Tadı başkadır. 

Yapmayın etmeyin gaza getirip amfi taktirmayin arabaya :)

Yorum bağlantısı
Hakan Tarım
Hamit inan yazdı:

Yapmayın etmeyin gaza getirip amfi taktirmayin arabaya :)

Sadece anfi ile bitse ahhh ahhh 💰💰💰

Geçenlerde bi hesap çıkardık forumdan bir kardeşime D class anfilerle birlikte 50 bini buldu 🤣

A class sınıfına çıkınca çarpı 5 falan yapın hesabı 💰

• Beğen 1
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Olcay Diker

ana ünitem pıoneer cd/usb

ön kapılar alpine oval 45rms 

arka kapı hoplar iptal

arka pandizotumda 1 takım pıoneer 90 rms

4 kanal 60 rms lik soundmax amfiyle birlikte gayet temiz ses alıyorum

ekstra bas istemediğim için sub yok, tesisatı da o yönde oluşturmaya çalışmıştım

sistemde sub varsa ovalden vazgeçmeli sonucuna varmıştım bende kullanıcı tecrübelerinden zamanında,

belki de o yüzden temiz ses alamadığınızı hissediyorsunuz

Yorum bağlantısı
Hakan Tarım
(düzenlendi)

Oval başlı başına zaten gereksiz bir durum. Ses arkadan gelmemeli, baş acinizin en fazla180 derecesine kadar konumlanmali elemanlar. 

Sub olayını da sadece bass sesler için dusunmeyin. Tamamlayıcı bir unsurdur, tabiki doğru kullanıldığında 😉

tarihinde Hakan Tarım tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Hakan Tarım yazdı:

Oval başlı başına zaten gereksiz bir durum. Ses arkadan gelmemeli, baş acinizin 180 derecesinde konumlanmali elemanlar. 

Sub olayını da sadece bass sesler için dusunmeyin. Tamamlayıcı bir unsurdur, tabiki doğru kullanıldığında 😉

Millet senin gibi manyak değil 3bin avro gömsün sisteme 🍆

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Hakan Tarım
Servet Aydın yazdı:

Millet senin gibi manyak değil 3bin avro gömsün sisteme 🍆

O gitar sesini hatırla abi. Değer be 3 bin avroya 😻

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Çağlar Bayur yazdı:

1 çift infinity referans hoparlörüm var ilanlarda...

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Hamit inan yazdı:

merak işi daha çok manyaq işi :) ben arabada D kullanıyorum A lar evde salonda camlı dolapta seyrediyorum. benim kulağıma da A iyi gidiyor ama arabaya gerçek anlamda montajı külfetli.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel
(düzenlendi)
Hakan Tarım yazdı:

O gitar sesini hatırla abi. Değer be 3 bin avroya 😻

Neler var sizin sistem de ?

tarihinde Furkan Bakırel tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Barış Meraki

Bi arkadaşım bakti anfi değişecek diyo elinde olan bir anfiyle değiştirip deneyecek.ama ben konunun anfi kaynaklı olduğunu düşünmüyorum sanki bass olayı jbl de kutuda daha iyi ama ben yer kaybi yüzünden pandizota aldım dipsiz bir kuyu işte bu heves 

Yorum bağlantısı
Hakan Tarım
(düzenlendi)
Furkan Bakırel yazdı:

Neler var sizin sistem de ?

Audison Prima (4.9bit, ap4d, ap1d) & Focal Ps 165 f3 & Focal P 20F (Full focal bambu) inakustik premium kablolama

tarihinde Hakan Tarım tarafından düzenlendi
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık
Hakan Tarım yazdı:

Audison Prima (4.9bit, ap4d, ap1d) & Focal Ps 165 f3 & Focal P 20F (Full focal bambu) inakustik premium kablolama

Dile kolay, cüzdana zarar. Ama ses efsane😍

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...