İçeriğe Yönlendir

Fiesta 2006 Kemer Tokası Yan Direğe Çarpıyor

Ferit Gür
Çözüme git Onur Bulut tarafından,

Recommended Posts

Ferit Gür

Herkese merhaba, gördüğüm hemen hemen hiçbir arabada yoktu. Kemer tokası kenara çarpıyor ve sinirimi bozdu artık. Parçanın adını bilmediğim için arama da yapamıyorum kimisi keçe yapıştırıyor kimisi kalın bant veya ince strafor. Parça çok pahalı bişey olmasa gerek ama gel de bul bulabilirsen 

4BD38E0C-7087-4BD7-8122-62F3D3824A49.jpeg

Yorum bağlantısı
Onur Bulut

Benim şöför tarafıda aynı şekildeydi. Yapışkanlı keçelerden alıp 2 kat yapıp aynı hizada yapıştırdım. Sorun çözüldü. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ferit Gür
Onur Bulut yazdı:

Benim şöför tarafıda aynı şekildeydi. Yapışkanlı keçelerden alıp 2 kat yapıp aynı hizada yapıştırdım. Sorun çözüldü. 

Diğer kapıda var mıydı neye benziyor nasıl bir şey 😁

Yorum bağlantısı
Onur Bulut
Ferit Gür yazdı:

Diğer kapıda var mıydı neye benziyor nasıl bir şey 😁

Dur kardeşim hemen çekip geleyim.

Yorum bağlantısı
Onur Bulut

IMG_20220922_191147.jpg

IMG_20220922_191212.jpg

Onur Bulut yazdı:

IMG_20220922_191147.jpg

IMG_20220922_191212.jpg

Plastik olan orijinal diğerini ben yapıştırma keçe kullandım.Önemli olan çarpma sesini kesmesi zaten kesti. Ama tabiki orijinali elinde olan yada alabilcegimiz yer varsa banada lazım 1 tane.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ferit Gür
Onur Bulut yazdı:

IMG_20220922_191147.jpg

IMG_20220922_191212.jpg

Plastik olan orijinal diğerini ben yapıştırma keçe kullandım.Önemli olan çarpma sesini kesmesi zaten kesti. Ama tabiki orijinali elinde olan yada alabilcegimiz yer varsa banada lazım 1 tane.

Hay Allah razı olsun senden en azından görsel olarak aratırım, bakalit dedim, ses kesici dedim.. bir türlü bulamadım tekrar sağol

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Onur Bulut
Ferit Gür yazdı:

Hay Allah razı olsun senden en azından görsel olarak aratırım, bakalit dedim, ses kesici dedim.. bir türlü bulamadım tekrar sağol

Bulursan banada haber ver kardeşim. 

Yorum bağlantısı
Ferit Gür
Onur Bulut yazdı:

Bulursan banada haber ver kardeşim. 

Kendini değil de parça kodunu verdi biri sağolsun 2s61 a24562 şimdi ona bakıyorum 

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal

Şasi no yollarsanız bakayım 🙂

Parça kodlarını buldum, renkleri var sağ sol farklı görünüyor. Şasi verinki başka renk gelmesin

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ferit Gür
Ü.Emre Kartal yazdı:

Şasi no yollarsanız bakayım 🙂

Parça kodlarını buldum, renkleri var sağ sol farklı görünüyor. Şasi verinki başka renk gelmesin

WF0HXXWPJH5A16630 teşekkürler şimdiden

Alpay Sumer yazdı:

Aynen.. Yapıskanlı kece dogru hamle olacaktır.. Fiestam varken yapmıstım 👍

Çok pahalı olmayacağı kanaatndeyim eğer pahalıysa ya yapışkanlı keçe ya da kauçuk bi şey bulup aynı şekilde kesebilirm sanırım zaten orjinal malzemesi de büyük ihtimal kauçuktur

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
(düzenlendi)
Ferit Gür yazdı:

WF0HXXWPJH5A16630 teşekkürler şimdiden

Çok pahalı olmayacağı kanaatndeyim eğer pahalıysa ya yapışkanlı keçe ya da kauçuk bi şey bulup aynı şekilde kesebilirm sanırım zaten orjinal malzemesi de büyük ihtimal kauçuktur

Çıkan parça kodları resimdeki gibi, yekpare olarak çıkıyor, rh ve lh olarak iki ayrı parça alacaksınız sağ sol için. 

Parçacılardan baktırabilirsiniz kodlar finish kodu diye geçer

https://resimyukle.io/r/NU8BseiLTd

tarihinde Ü.Emre Kartal tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ferit Gür
Ü.Emre Kartal yazdı:

Çıkan parça kodları resimdeki gibi, yekpare olarak çıkıyor, rh ve lh olarak iki ayrı parça alacaksınız sağ sol için. 

Parçacılardan baktırabilirsiniz kodlar finish kodu diye geçer

https://resimyukle.io/r/NU8BseiLTd

Teşekkürler parça koduyla araştırma yapıyordum ben de, ancak tr sitelerinde herhangi bi ilan bulamadım sanırım bauhause ince strafor veya kauçuk bi parçayla çözcem işimi

Yorum bağlantısı
Süleyman Can

Sanırım kronik sorun. Benim aracında şoför tarafında eksik. Araç kullanırken kemer taktığım için ses yapmıyor. :biggrin:

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Ferit Gür yazdı:

ya yapışkanlı keçe ya da kauçuk bi şey bulup aynı şekilde kesebilirm sanırım zaten orjinal malzemesi de büyük ihtimal kauçuktur

Bende o parca olmasına ragmen ses yapiyordu.. ben keceyle desteklemistim.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Öner Kurukuz

0.80 lik yumuşak pla dan 3D yazıcıda çıkarsanız maliyeti 5 tl olmaz.

Yakınlarda olsanız yardımcı olurdum ama yapıp kargoya versem 50 tl den aşağı gelmez.

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Öner Kurukuz yazdı:

Yakınlarda olsanız yardımcı olurdum ama yapıp kargoya versem 50 tl den aşağı gelmez.

Forumundan kim dedi hatırlamıyorum sadece zarfı 53 TL göndermiş.Şok oldum. Zarf ya bu. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

parça koduyla yetikli servise bir sorun, otosanda belki kalmıştır, bu şekilde bende fiestanın arka helezonlarının altındaki ince lastik takozları bulmuştum, yoksa en kolayı keçe yada aynı renk deri görünümlü folyoda olabilir, yada benzer kalınlıkta ve hatta desende araba lastik paspasından kesip parça yapabilirsiniz, şimdi bende bu sorun olsa başlamıştım imalata :D

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Bence direk yerine kemer tokasına lastik yada keçe yapıştırmak daha mantıklı olacaktır. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Ümit Türk yazdı:

Forumundan kim dedi hatırlamıyorum sadece zarfı 53 TL göndermiş.Şok oldum. Zarf ya bu. 

İndirimli.. dikkat çekerim buraya. 

İndirimsiz 70 küsür lira dedi. 

• Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Ferit Gür
(düzenlendi)
Ümit Türk yazdı:

Bende de öyleydi. Ses yapardı takardım kemeri. 

Bir nevi kemer ikaz sesi 😂

Ali Cihangiroğlu yazdı:

parça koduyla yetikli servise bir sorun, otosanda belki kalmıştır, bu şekilde bende fiestanın arka helezonlarının altındaki ince lastik takozları bulmuştum, yoksa en kolayı keçe yada aynı renk deri görünümlü folyoda olabilir, yada benzer kalınlıkta ve hatta desende araba lastik paspasından kesip parça yapabilirsiniz, şimdi bende bu sorun olsa başlamıştım imalata :D

Eski paspaslarımdan biri duruyordu ona bakıcam bugün 😂

Ersen Tapan yazdı:

https://www.hepsiburada.com/mbois-araba-kapi-ses-ve-darbe-emici-pad-10-adet-p-HBCV0000281P1A?magaza=RealWest

Orjinal parçasını bulamazsanız bunlardan alıp yapıştırın. Daha şık bir görüntü olur. 

Bu da iyiymiş ama Ali abinin dediği gibi yapışkanı desteklemek gerek

tarihinde Ferit Gür tarafından düzenlendi
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ferit Gür
Öner Kurukuz yazdı:

Çok teşekkür ederim 🙏🏻

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...