İçeriğe Yönlendir

Maaşınıza Ne Kadar Oranda Zam Bekliyorsunuz? v2.0

Sani Gerşon

Maaşınıza Ne Oranda Zam Alırsınız?  

105 oy

Bu ankete oy verme veya sonucunu görme izniniz yok Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Köksal Yılmaz
Tamer Topaç yazdı:

Servise veriyorsan eğer, sırtında taşı.
Geliyor gelmekte olan. 

Biri serviste diğeri minibüsle gidip geliyor annesiyle bir öğrenci bir tam 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Ali Cihangiroğlu yazdı:

oylama eksik olmuş, seçenek eklemek lazım, gerçek enflasyona göre ve alım gücünü dengeleceyek kadar ve önümüzdeki 6 ayıda hesap ederek,  %100 bile az diyim seçeneği ona göre ekleyin :)

Ne kadar yapılmalı diye sormadım ki ama :) Ne kadar zam alacağınızı düşünüyorsunuz dedim.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Sani Gerşon yazdı:

Ne kadar yapılmalı diye sormadım ki ama :) Ne kadar zam alacağınızı düşünüyorsunuz dedim.

:tongue: bende onu diyorum ama, düşündüğüm miktar yok arada,az yazmısşın, asgari+%50 yada 100 de eklersen 100 olanı seç.erim :D anca kurtarır, gerçektende öyle, insanca yaşamak için anca...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Bizim şirket Nisan ayında maaş artışını yapıyor. Yapacağı zammı ise Kasım ayında belirliyor.  Kasım ayındaki enflasyon değeri ne çıkarsa o oranda bir artış alırız. Ancak geçen yıl Kasımdan sonra enflasyon hızlı yükseldiği için patlamıştık. İnşallah bunu göz önüne alırlar.

Özel sektörde ortalama %35 civarı bir artış bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
(düzenlendi)
Metin Akbal yazdı:

Müslüman kanaat edendir. Birde devlet bankasından TOKİ için kredi çekmek caizdir.

Senin Silivri'den haberin yok ellam. 

Karı koca çalışıyoruz. Hanim memur. Aşağı yukarı aynı maaşı alıyorum. Eskiden kredi çekip ev araba falan alabiliyorduk. Neyse ki ev var. 98 Mondeo ödeyebiliyoruz. Diyor ki 100 bin üzeri ihtiyaç krediyi 12 aya bölerim. Taşıt kredisini de 8 yaş üzerine vermem. 

Mevcut maaşlara zam yapılması çözüm değil. Yine 3 ayda alım gücü yerlerde sürünecek. Çözüm ekonomist bir idarecimizin olması. Aslında ben ekonomistim diyen bir idarecimiz var ama dışardan pek belli olmuyor.

Bu arada ab vatandaslari ac siz hala eyt diyonuz. 

Hadi hayırlı traşlar. 

tarihinde Murat Sahın tarafından düzenlendi
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Murat Sahın yazdı:

İsmi değişti ya o yüzden rahatız :fiuw:

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök

asgari ücrete %70 civarı bir rakam yapacaklar bence. enflasyon %100 olacak %30 unu yaptık diyecekler kalanını verecekler içimden geçen o

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Murat Sahın yazdı:

marmara oldu ama lütfen, ufak yer kesmedi, alan genişliloyr

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Metin Akbal yazdı:

Müslüman kanaat edendir. Birde devlet bankasından TOKİ için kredi çekmek caizdir.

KKM de helalMİŞ 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Ali Gök yazdı:

içimden geçen o

İçimizden geçiyorlar, orada şüphe yok da. Öyle bi farkla zam yapacaklarını düşünmüyorum.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Metin Akbal yazdı:

Ek: Tam konuyla ilintili. Zamları tayin eden Allah' tır (tevekkül etmek nedir onun bir önemi yokmuş).

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Gök
Sani Gerşon yazdı:

İçimizden geçiyorlar, orada şüphe yok da. Öyle bi farkla zam yapacaklarını düşünmüyorum.

Maks 2 veya 3 zam sonra beyaz yaka kalmaz amaç o

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Bu sene %110 civarı neredeyse zam aldık ama allah vatandaşımıza kolaylık versin. Böyle zam olacağına enflasyon hiç artmasın zamda yapmasınlar. Yine yok yine yok 😞

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Yıl sonu hedef %67, temmuzda %42 civarı yapıldı. Asgarî ve memura %20 civarı zam gelir muhtemelen.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Evin kredisinin maddi değeri düşmesi haricinde maaşım ile eski kadar gezip tozamıyorum. 2019 yazında 3 defa tatile giden biriydim. Bu sene sadece köye gidebildim. 

Yorum bağlantısı
Onur Demir
Sani Gerşon yazdı:

Aralık ayında tekrar zam yapılacağını iletti

Bunu anlamadım? Ocak asgari ücret öncesi yıl kapatmadan ayrı bir artış mı yoksa klasik aralık sonu karar verilen Aü artışımı ? 

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Ali Darbaz yazdı:

Evin kredisinin maddi değeri düşmesi haricinde maaşım ile eski kadar gezip tozamıyorum. 2019 yazında 3 defa tatile giden biriydim. Bu sene sadece köye gidebildim. 

2019 da eşiniz çalışıyor muydu?  Onun etkisi olabilir mi? 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Onur Demir yazdı:

Bunu anlamadım? Ocak asgari ücret öncesi yıl kapatmadan ayrı bir artış mı yoksa klasik aralık sonu karar verilen Aü artışımı ? 

Söylenen, Aralık ayında yeni artış olacağı. Ancak tabi sonra ne derler, orasını bilemiyorum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Sani Gerşon yazdı:

Söylenen, Aralık ayında yeni artış olacağı. Ancak tabi sonra ne derler, orasını bilemiyorum.

Aralıkta konuşulur. Ocaktan geçerli olur. 

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Mehmet Ozyurek yazdı:

Aralıkta konuşulur. Ocaktan geçerli olur. 

Şubatta alınır. 

• Beğen 1
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Erdem Doğan
Ümit Türk yazdı:

Şubatta alınır. 

Martta bi degeri kalmaz :crazy:

• Mutlu 5
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Erdem Doğan yazdı:

Martta bi degeri kalmaz :crazy:

Nisanda Sani yeni konuyu açar. 
Maaşa ne kadar zam bekliyorsunuz ? 

• Mutlu 6
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Ali Darbaz yazdı:

Ben hiç yılda 3 tatile gidemedim, demek 2019'da sizin maaşlar fazla yüksekmiş. :D 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...