İçeriğe Yönlendir

Mondeo Mk4 Arka Amortisör Tavsiyesi

Emrah Korkmazz

Recommended Posts

Emrah Korkmazz

Mondeo'nun arka amortisörlerini değiştirmeyi düşünüyorum. Ford genellikle Sachs kullanıyor fakat memnun olmayan da var bayağı.İnternette ,Monroe,Magnetti Marelli,dj gibi markalar da var.Özellikle Magnetti Marelli'nin fiyatı makul seviyede ama genellikle bu markayı elektrik aksamındaki parçalardan tanıyoruz,acaba amortisör konusunda nasıldır? Sizin tavsiyeleriniz nelerdir? Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Mondeonun en komplike kısımlarında biri Control blade adını verdiği arka süspansiyon sistemidir. amortisörde bir patlaklık vs yok değiştirmeni tavsiye etmem illada değişeceğim dersen üstünden çıkan ne marka ise aynısını tak derim.   

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Emrah Korkmazz yazdı:

Ford genellikle Sachs kullanıyor fakat memnun olmayan da var bayağı.İ

bizdeki sachcs, hamburgtaki sachs değil, burada üretiliyor, yarı mamülü çinden gelip burda montaj, granit mermer gibi oluyor sonra araba, üstündeki orjinali amortisörcülerde revize ettirin?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emrah Korkmazz
Metin Uzunoğlu yazdı:

Mondeonun en komplike kısımlarında biri Control blade adını verdiği arka süspansiyon sistemidir. amortisörde bir patlaklık vs yok değiştirmeni tavsiye etmem illada değişeceğim dersen üstünden çıkan ne marka ise aynısını tak derim.   

Aynen abi,arka tarafta ne ararsan var😃 Değiştirmemek işime gelir ama arka taraf ani bir çukura düşse küt diye vuruyor.Arabanın kendine has bi durum olduğundan emin olsam hiç dokunmam ama bilemiyorum.

Çağlar Bayur yazdı:

bizdeki sachcs, hamburgtaki sachs değil, burada üretiliyor, yarı mamülü çinden gelip burda montaj, granit mermer gibi oluyor sonra araba, üstündeki orjinali amortisörcülerde revize ettirin?

Revize olayını hiç düşünmemiştim abi randıman vermez diye ama sen diyorsan o seçenek de bir kenarda dursun.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Emrah Korkmazz yazdı:

Aynen abi,arka tarafta ne ararsan var😃 Değiştirmemek işime gelir ama arka taraf ani bir çukura düşse küt diye vuruyor.Arabanın kendine has bi durum olduğundan emin olsam hiç dokunmam ama bilemiyorum.

Revize olayını hiç düşünmemiştim abi randıman vermez diye ama sen diyorsan o seçenek de bir kenarda dursun.

2 sene randıman veriyor sonra yine aynı oluyor, benim arabanın amortisörlerde değişecek üşeniyorum. Hatta bu haftasonu götürüp revizyon yaptırayım bari..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Emrah Korkmazz yazdı:

Revize olayını hiç düşünmemiştim abi randıman vermez diye ama

yapana bağlı, ben boyunu da kısaltrıp arabayı 8 cm basmıştım, uzun yıllar sorunsuz gitti o amortisör

Yorum bağlantısı
Emrah Korkmazz
Serkan Toker yazdı:

2 sene randıman veriyor sonra yine aynı oluyor, benim arabanın amortisörlerde değişecek üşeniyorum. Hatta bu haftasonu götürüp revizyon yaptırayım bari..

Sen de yaşadın mı abi bahsettiğim bu sorunu? Yaşadıysan amortisör değişimiyle mi çözdün?

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Emrah Korkmazz yazdı:

Sen de yaşadın mı abi bahsettiğim bu sorunu? Yaşadıysan amortisör değişimiyle mi çözdün?

Yaşadım, tamir yöntemini tercih ettim tekrar yaşıyorum yine tamir ettireceğim.. ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emrah Korkmazz
Serkan Toker yazdı:

Yaşadım, tamir yöntemini tercih ettim tekrar yaşıyorum yine tamir ettireceğim.. ;)

Anladım abi,demek ki problemin amortisör kaynaklı olduğu ortada.Ben de ona göre hareket edeyim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Demir
(düzenlendi)

keşke imkan olsa birer koni takılsa :(

tarihinde Emre Demir tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
Emre Demir yazdı:

Mazide kaldı o günler.

Yorum bağlantısı
Emrah Korkmazz
Emre Demir yazdı:

Ahh  ahh nerde o günler,normal amortisör fiyatları bile uçmuş gitmiş.

Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar
Emrah Korkmazz yazdı:

Mondeo'nun arka amortisörlerini değiştirmeyi düşünüyorum. Ford genellikle Sachs kullanıyor fakat memnun olmayan da var bayağı.İnternette ,Monroe,Magnetti Marelli,dj gibi markalar da var.Özellikle Magnetti Marelli'nin fiyatı makul seviyede ama genellikle bu markayı elektrik aksamındaki parçalardan tanıyoruz,acaba amortisör konusunda nasıldır? Sizin tavsiyeleriniz nelerdir? Teşekkürler.

Değiştirme nedeni nedir Emrah bey, 

Yorum bağlantısı
Emrah Korkmazz
Mustafa Yanar yazdı:

Değiştirme nedeni nedir Emrah bey, 

Arka taraf ani çukur düşüşlerinde küt diye vuruyor hız düşük olsa da,araç doluyken bayağı bir rahatsızlık veriyor bu vuruntu.

Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar
Emrah Korkmazz yazdı:

Arka taraf ani çukur düşüşlerinde küt diye vuruyor hız düşük olsa da,araç doluyken bayağı bir rahatsızlık veriyor bu vuruntu.

Aynı sorunu Galaxyde yaşadım şu parçayı değiştirince düzeldi, 

https://www.yedekparcaford.com/Mondeo-arka-travers-takozu-sol-2007-2013-iTHAL_16774.html

Parçayı söktürp tornacıda taktırdım, komple kol da değişiyor ama pahalı, bu takozun içindeki kauçuk koptuğu için vuruyor.

Yorum bağlantısı
Emrah Korkmazz
Mustafa Yanar yazdı:

Aynı sorunu Galaxyde yaşadım şu parçayı değiştirince düzeldi, 

https://www.yedekparcaford.com/Mondeo-arka-travers-takozu-sol-2007-2013-iTHAL_16774.html

Parçayı söktürp tornacıda taktırdım, komple kol da değişiyor ama pahalı, bu takozun içindeki kauçuk koptuğu için vuruyor.

Daha önce bir konuda bundan bahsetmiştiniz galiba,ben de kontrol ettirdim takozları ama usta aşırı bir aşınma,kopma yok dedi bana o bölgede.Bu yüzden oraya çok odaklanmadım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar
Emrah Korkmazz yazdı:

Daha önce bir konuda bundan bahsetmiştiniz galiba,ben de kontrol ettirdim takozları ama usta aşırı bir aşınma,kopma yok dedi bana o bölgede.Bu yüzden oraya çok odaklanmadım.

Ben de kaç tane ustaya gösterdim hiç birisi söylemedi, en son aracın altına kendim de girdim ve baktım  küt küt vuran tarafın takozun yarısı kopmuştu, bunun üzerine değiştirttim.

Yorum bağlantısı
Emrah Korkmazz
Mustafa Yanar yazdı:

Ben de kaç tane ustaya gösterdim hiç birisi söylemedi, en son aracın altına kendim de girdim ve baktım  küt küt vuran tarafın takozun yarısı kopmuştu, bunun üzerine değiştirttim.

Doğrudur,belki de benim problem de bundan kaynaklanıyor ama usta baktı sorun yok dedi,ustanın yalancısıyım.Bir de memlekette o traversi söküp o parçayı pek değiştirecek usta yok.Samsun'a falan gitmem lazım eğer sökülmesi gerekirse.

Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

Evet o kolun sökülüp tornacıda takozun çıkarılıp yeniden basılması lazım, ya da kolu yenisi ile değiştireceksiniz, genelde yapamayacakları iş oldu mu sallıyorlar.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...