İçeriğe Yönlendir

2012-2013 Model C Segment Sedan Önerisi

Turan şahin

Recommended Posts

Turan şahin

Merhaba, 2012-2013 C segment sedan alacağım. Seçenek çok olduğu için size sanışmak istedim. İlk etapta aklımda iki model oluştu birisi Opel Astra digeri Ford Focus. Sizin onetileriniz nedir? Araç 1.6 dizel, manuel olacak. Max bütçem 350.000 TL. Araç 180.000 Km yi geçmemis olursa iyi olur. Teşekkürler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Aksu

Fiyatta orta yolu bulursak bende Jetta var bilginize:fiuw: 

Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli

Ben C5 derim, neden? Çünkü bende var ve satılık :)

Çok geniş bir aralık, ne dense size uymayabilir doğrusu. Bence kafanızda bazı özellikler belirlemenizde fayda var derim

• Beğen 1
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Murat Sürmeli yazdı:

Ben C5 derim, neden? Çünkü bende var ve satılık

bende yok ama ben de tavsiye ederim lakin cebeşin sınıfı D

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Hacı Şenyurt

C segment alanlar hızlı satılsın ustası daha çok olsun diye alıyor. Benim buradaki seçeceğim araç kesinlikle focus olurdu. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli
Çağlar Bayur yazdı:

bende yok ama ben de tavsiye ederim lakin cebeşin sınıfı D

Olsun canım, sınıfsal ayrım hoş olmuyor :)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ferhat Yavuz

Mondeo kullanıcısı olarak mondeo diyorum temiz bir mondeo yıllarca sizi her konuda mutlu eder

Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu

Ben de linea kullanıcısı olarak linea dersem dayak yerim 😃

Manuel düşünülüyor madem ben olsam focus alırdım.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

Bütçe biraz daha yüksek olsaydı kesinlikle tavsiye ederdim. Hayırlısı olsun. Allah gönlünüze göre versin. 

IMG_20210920_185204.jpg

IMG_20210920_185221.jpg

IMG_20210920_185136.jpg

Yorum bağlantısı
Turan şahin

Arkadaşın biri 1.3 dizel Astra önerdi nasıldır, uzun yolda yüklüyken motor bayılır mı?

Yorum bağlantısı
Hacı Şenyurt
Turan şahin yazdı:

Arkadaşın biri 1.3 dizel Astra önerdi nasıldır, uzun yolda yüklüyken motor bayılır mı?

1.3 diesel hızını aldıktan sonra üzmez ancak şehir içinde düşük hızlarda ve yüklü iken zorlayabilir. Kullanım şeklinize amacınıza göre değişir. Ben olsam 110 luk dizel focus peşinde olurdum.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

350 ye 1.6 dizel Astra sor sanki. İkisi arasında Astra derim 136 lik olsa tadından yenmez 😊 Lakin zincir değişimi için motoru komple söküyorlar sokmeden yapan çok az yer var 😊

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Turan şahin

1.3 dizel astra sport ile 1.6 dizel focus trend arasında gidip geliyorum. Ne diyorsunuz, veya başka önerisi olan var mı?

Yorum bağlantısı
Baha Kanberoğlu

Bende bu 2si arasında gidip gelmiştim ama 1.3 astranın temizi denk gelmemişti. Arabasızlık uzayınca 1.6 tdci aldık geçtik. 

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Turan şahin yazdı:

1.3 dizel astra sport ile 1.6 dizel focus trend arasında gidip geliyorum. Ne diyorsunuz, veya başka önerisi olan var mı?

Biri donanım diğeri performans olarak memnun eder.

Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu

1.3 Multijet 95 bg linea var, yürüme anlamında çok üzmüyor daha çok 5 ileri olması can sıkıcı, 130 ve üzeri hızlarda kafa ağrıtıyor. Astra lineadan daha ağır astrada motor da üzebilir. Denemediğim için net konuşamam ama hantal kalacağını tahmin etmek zor değil. 1.6 dizel focus her türlü keyif verir.

Yorum bağlantısı
Turan şahin

Bu astra j ne zaman makyajlandı? Ben 2012 modellere bakıyorum sedanlar ın kimisi eski kasa kimisi yeni kasa. 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Turan şahin yazdı:

Bu astra j ne zaman makyajlandı? Ben 2012 modellere bakıyorum sedanlar ın kimisi eski kasa kimisi yeni kasa. 

2012 den itibaren makyaj yedi. Ön tampon sisler değişti, farlar karartıldı, arka tampon değişti kromlar geldi vs. Kadran 2013 ten itibaren kırmızı fondan beyaz fon lede geçti, birde yol bilgisayarında ufak bir yazılım değişimi var. Sedanların hepsi makyajlı, makyajsız olanı yok.

Yorum bağlantısı
Turan şahin
Metin Akbal yazdı:

2012 den itibaren makyaj yedi. Ön tampon sisler değişti, farlar karartıldı, arka tampon değişti kromlar geldi vs. Kadran 2013 ten itibaren kırmızı fondan beyaz fon lede geçti, birde yol bilgisayarında ufak bir yazılım değişimi var. Sedanların hepsi makyajlı, makyajsız olanı yok.

Hocam ilanlar 2012 makyajsız sedan astra dolu onu anlayamadım?

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Korhan Şenörer yazdı:

Bütçe biraz daha yüksek olsaydı kesinlikle tavsiye ederdim. Hayırlısı olsun. Allah gönlünüze göre versin. 

IMG_20210920_185204.jpg

IMG_20210920_185221.jpg

IMG_20210920_185136.jpg

abi bunların piyasası nedir tam olarak. Ortalama verebilirseniz. 

Yorum bağlantısı
Öner Kurukuz
Turan şahin yazdı:

Merhaba, 2012-2013 C segment sedan alacağım. Seçenek çok olduğu için size sanışmak istedim. İlk etapta aklımda iki model oluştu birisi Opel Astra digeri Ford Focus. Sizin onetileriniz nedir? Araç 1.6 dizel, manuel olacak. Max bütçem 350.000 TL. Araç 180.000 Km yi geçmemis olursa iyi olur. Teşekkürler.

350 bin tl ye bulacağın 1.6 dizel focus seni üzer. Ya trend donanım olur ya büyük kazalı.

Benim araç 2013 model, 113 binde, dizel, 1.6 ve düz vites. Değişeni yok. Modelinin en dolusu ancak 350 lere verilecek bir araç değil. Bu piyasa için konusuyorum. Kimse de vermez gibi.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Turan şahin yazdı:

Hocam ilanlar 2012 makyajsız sedan astra dolu onu anlayamadım?

Örnek ilan alabilir miyim? Makyajsız sedan yok. Sedanlar makyajla birlikte geldi.

Yorum bağlantısı
Turan şahin
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...