İçeriğe Yönlendir

2022 Autobild Büyük Kış Lastikleri Testi

Evren Erakçora

Recommended Posts

Mehmet Muhip Yılmaz

Birer takım yazlık ve kışlık Good Year kullandım. Geçtiğimiz kış birer takım yazlık kışlık Conti'ye geçtim. Continental bu işi yapıyor emin oldum :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Süleyman Can

Teste alınan 56 lastikten:

54-Starmax

47-Petlas

27-Lassa

Birilerinin Ar-ge'nin sadece kopyala yapıştırmadan ibaret olmadığı anlaması dileğiyle...

8-Dunlop fiyat performans olmuş bu arada.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Hangi lastiği alırsınız bilmem ama Matador MP93 Nordicca almayın. Hem test sıralaması hem ıslak fren sırası hem de kuru fren sırası sakat. 

Ben son ıslak performansı nedeniyle Lm005 almıştım. Kış mevsiminin geçiş şekline bakınca kararım doğru gibi görünüyor.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Süleyman Can yazdı:

Teste alınan 56 lastikten:

54-Starmax

47-Petlas

bu oranda ucuz da değil ayrıca.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

İstanbul'da LM005 kullanıyorum 205-55-16 ölçüsünde.

Çok yoğun kar alan yerlerde tavsiye etmem kar performansı kötü ama yağmur performansı da bir o kadar iyi. 

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu
(düzenlendi)
Mert Gülkokan yazdı:

senelerce petlas kullandım hiç sorun yaşamadım

şimdi lassa snoway4 var yine çok memnunum

Aracı zorladığınız oluyor mu, yoksa sakin normal bir sürüşten mi bahsediyorsunuz. Bizim iş yerinde lastik anlaşması petlasla yapıldığı için minibüsten binek araca tüm araçlarda petlas var, zorlamaya hiç gelmiyor.

tarihinde Fatih Mehmet Uslu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Harun Kocaçalışkan yazdı:

İstanbul'da LM005 kullanıyorum 205-55-16 ölçüsünde.

Çok yoğun kar alan yerlerde tavsiye etmem kar performansı kötü ama yağmur performansı da bir o kadar iyi. 

Kardan kastınız sulu karsa normal durum. Lastik neye tutunacak ki. 

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan
Mahmut Yıldız yazdı:

Kardan kastınız sulu karsa normal durum. Lastik neye tutunacak ki. 

Kardan kastım böyle bildiğin buz aslında. -20, -30 dereceler. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Fatih Mehmet Uslu yazdı:

Aracı zorladığınız oluyor mu, yoksa sakin normal bir sürüşten mi bahsediyorsunuz. Bizim iş yerinde lastik anlaşması petlasla yapıldığı için minibüsten binek araca tüm araçlarda petlas var, zorlamaya hiç gelmiyor.

Mert Gülkokan yazdı:

2006 fiesta vardı 1.6 dizel 90 hp yazılımlı 14 kara jantta kullandım kışları 2 sene boyunca 2012 2014 arası w601 modelini

2014 polo aldım 5 sene kullandım w651 modelini 15 jantta 

bu 7 sene de yazın nasıl kullanıyorsam kışında aynı şekilde kullandım altımda petlas var dikkat edeyim hiç demedim tedirginde etmedi

Otomobilini zorlayan, limite yakın kullanan kesinlikle petlas almasın, bildiğin uçurumdan aşağı gidiyordum her zaman gittiğim hızda. Direksiyonu çevirdim araba dönmedi, üç farklı yolda oldu aynı şey.

• Beğen 2
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mert Gülkokan yazdı:

tedirginde etmedi

teşvikiye de sağlı sollu yan ayna hizasında onmilyonların park ettiği yolda kışın yol almak ister misin

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Geçen seneye kadar kışlıklarda Fiesta  ve 500Lde toplam 7 sezon 14 ve 17 ebatta petlas kullandım, hatta diğer araçlara göre de seri kullanırım kış gibi değil de yaz gibi kullanırım beni tedirgin bile etmedi, kaldığım yerde olmadı. Bu sene 2 farklı marka kışlık deneyeceğim bakalım bunlar memnun edecek mi? 2008'de Ali,den aldığım lastik vardı çoğunlukla hanım kullanıyor onu lastikler sıfır sayılır araç tepkisine ilk zamanlar hakim değildim ama birazcık tedirgin etti, sanıyorum Goodyear olması lazım.

Yorum bağlantısı
Koray Demir

Snoways 4 iyiymiş evren hocam, 3’ten daha kötü performansı olduğunu söylüyorlardı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Koray Demir yazdı:

Snoways 4 iyiymiş evren hocam, 3’ten daha kötü performansı olduğunu söylüyorlardı.

Fiyat uygun gelince aldım ben de Snoways4 , 7 kış kullandım snoways3 ü, güzel hizmet etti, yeter artık. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Süleyman Can

Kurumlar fiyat avantajından dolayı toplu sözleşme ile çoğunlukla petlas ile çalışıyorlar. Hamuru sert dayanıklı ucuz olması cezbediyor. Petlasın kışlık ürün gamında zaten toplam 3 model var teste yolladıkları w601 en güvendikleri seri. Fren not etiketi C. Eski çalıştığım yerde kargocuların araçlarında da petlas vardı, bir gün birisi isyan edip continental yazlık olsa bundan iyi tutardı demişti. :biggrin:

İlla yerli alacaksam Lassa snoways alırım, fiyat performans olarak çok daha iyi. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Fatih Keskin

3 kış oldu bridgestone kullanıyorum hiç memnun değilim petlas hava biraz ısınınca zaten tedirgin ediyordu en hoşuma giden lassa olmuştu tavsiye ederim

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Fatih Keskin yazdı:

3 kış oldu bridgestone kullanıyorum hiç memnun değilim petlas hava biraz ısınınca zaten tedirgin ediyordu en hoşuma giden lassa olmuştu tavsiye ederim

Bridgestone modeli neydi, bende lm005 var, burada sıkıntı yaşamadım ama ben bu lastiği ıslakta da iyi diye almıştım. 

Yorum bağlantısı
Emre Demir

Lassa Snovways  var 2017 yılına ait , belki yıl olarak eski olduğu için olabilir ama ben hiç memnun değilim.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Süleyman Can yazdı:

Kurumlar fiyat avantajından dolayı toplu sözleşme ile çoğunlukla petlas ile çalışıyorlar. Hamuru sert dayanıklı ucuz olması cezbediyor. Petlasın kışlık ürün gamında zaten toplam 3 model var teste yolladıkları w601 en güvendikleri seri. Fren not etiketi C. Eski çalıştığım yerde kargocuların araçlarında da petlas vardı, bir gün birisi isyan edip continental yazlık olsa bundan iyi tutardı demişti. :biggrin:

İlla yerli alacaksam Lassa snoways alırım, fiyat performans olarak çok daha iyi. 

boşa demiyorum petlas kışlık çok iyi bir yazlık lastiktir diye.

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Serkan Gülderen
Mehmet Muhip Yılmaz yazdı:

Birer takım yazlık ve kışlık Good Year kullandım. Geçtiğimiz kış birer takım yazlık kışlık Conti'ye geçtim. Continental bu işi yapıyor emin oldum :) 

2015 yılında conti ts850 aldım her kış kullandım ve bu kışıda geçiririm diye düşünüyorum. uzun ömür ve yıpranma minimum. sertleşmesine bişey diyemem. ilk başta verilen para çok gibi görünse de 2 sezonda kış lastiği yenilemekten iyidir. conti bu işte başı çeker herdaim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Bu da başka bir test:

Petlas karda iyiyken , ıslak zeminde çok kötü. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...